PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iran kedim

Karbeyaz
10-22-2010, 09:42 PM

mschong
10-22-2010, 10:43 PM
Lezzetli kedi krekerleri var, veya kedilerin hoşuna gidebilecek herhangi bir yiyecek de olabilir. Kedin vereceğin o yiyeceği yerken sende onu sevilmeye alıştırabilirsin.
Genelde bütün hayvanlarda aynı yöntem kullanılır.
Kendisini senin kucağında rahat hissedebilmesi için sana güvenmesi gerekir.
Bunun için de onu besleyenin sen olduğunu öğrenmeli.

firarettin
10-22-2010, 11:31 PM
Hayvanların ıster kedı ıster kopek ıster hamster olsun :) yemeklerle kandıramazsınız :)

Bazı hayvanları yapıları gereğince nekadar evcilleşmiş olursa olsun hırçın dikkatli yada temkinli olabilir ama genelde onların güvenini kazanmak kendnizi ona kabul ettirmek zor iştir..

Kedini eyer kendine alıştırmak istiyorsan onunla her türlü zaman geçirmeni öneririm. Yemek yedirmek oyun oynamak ona birden cok yaklaşma.. onu serbest bırak sana yönelmesini sağla nezaman seninle cok daha rahat oluyor ozaman sana güvenmiş demekdir. Yemek yada oyundan daha önemli olan sey işe onunla birebir iletişime geçmektir. Sevgi dedigimiz olay burada ortaya çıkıyor :) Hayvan beslemek var hayvan beslemek var :) Neler neler ile karşılaşıyoruz. Herseyden önemlisi ona güzel bir hayat yaşatmaya çalışmak gerekir. Mutluluğu sağlığı pskolojisi göz önünde bulundurulmalı ona göre davranılmalıdır. Umarım birbirinize iyi bir dost olursunuz. Kediler sıcak hayvanlardır. Denildiğinin aksine nankör değildir. yavrularına düşkündür.. sahibini tanır kıskanır evini yemek yediği yeri tanır bebeklerle cok iyi zaman geçirir. gereken bakımı ve temizliği saglıksal durumu sürekli gerektiği sekilde olursa hastalıkları tetikleyici hiçbir etkisi yoktur :)

Benim için 1 kedi 2 hamster :) zıt hayvanlar :)

Kısacası sana önerim; Ona dostlugunu ver :) Karşılıgını fazlasıyla alıcaksın. Surasını oksa burasnı oksa hosuna gider :) yemek ver :) bunlar tabiki bir adım ama ona yapman gereken yavas yavas ama hergun daha fazla ilgi göstermek

mschong
10-24-2010, 01:13 AM
Maaşallah tosun kadar var :)

-ErgünCan-
10-24-2010, 11:00 AM
Hayırlı olsun :)

-ErgünCan-
10-26-2010, 09:05 PM
Hahahahaha :D Cnıma Deysin ZEHRA :D BU ARADA bilgim yok .

-ErgünCan-
10-26-2010, 09:10 PM
Bende olsam aynısını yapardım :D Ya Hamsteradmin in kedilerle ilgili siteside vardı . Onu bulmaya çalışıyorum .

melisa_antony
10-28-2010, 03:39 PM
hayırlı olsun biz bir kere bakmıştık kediye iran kedisi vardı ben hiç beğenmedim aynı senin kedin gibi ama yinede hayırlı olsun :D

melisa_antony
10-28-2010, 09:54 PM
yok kedi güzel pozlar vermiş ama oradaki kedi hiç güzel değil di yani

LeoArryn
11-14-2010, 06:41 PM
:) Sirin bir kediymiş , Konuyu biraz gec gördm ama yinede bilgi vermek istedim ...

genelde sakin huylu bir-yere-bırak-orada-yatsın-beklesin tarzı kedilerdir. bu doğaları gereği çok iyi ev hayvanı olurlar, tek kusurları -kusur sayılırsa- uzun tüyleridir. çok sık tüy dökerler. basık suratlarında sürekli bir memnuniyetsizlik ifadesi taşırlar. bu genetik özellikleri yüzünden çok sık göz problemleri yaşayabilirler. ama yine de yorucu bir günden sonra koltuğa uzanıp kucağınızda yatan bu somurtuk şebeği severek tv izlemek gibisi yoktur.

en tembel kedi cinsi denebilir. yere yatırırsınız, yatar. koltuğa atarsınız, düşer, düştüğü yerde kalır. yattığı yerde vücuduna ne şekil verirseniz o şekilde durur. tüyleri çok uzun olduğundan yatak odasına sokulmaması tavsiye edilir. kucak meraklısı hayvanlardır, saatlerce bıkmadan insanın kucağında oturabilirler.

her ne kadar tembel olsalar da, kedidirler sonuçta. çok oyuncu olurlar. ellerindeki oyuncağın peşinde dili dışarı sarkana kadar oynarlar, keyifli bir anlarında masaya çıkarlarsa klavye üzerindeki parmaklarla oynamaya çalışırlar.*

en önemli özellikleri uçmak olan kedi cinsidir. sinek, ip vs.. nin peşinden açık olan camdan balkondan kaçıncı katta olduğuna bakmadan uçabilirler.

Ve Tuvalet Problemi için de PetShoplarda Ufak bir şişede Bi Sıvı var ... Onu Nereye Tuvaletini Yapmasını istiyorsan oraya birkaç damla damlat ve Kedini oraya koy Koklucak ve Tuvaletini artık oraya yapıcaktırr !

Bu arada Gitmesine üzüldm ...

LeoArryn
11-14-2010, 06:56 PM
Bende Foruma fazla girmiyordum ve Girip Konuyu gördüm ve söyliyim dedim ama Geç oldu sanırım ...

Yetişkn bir kedinin Sana alışması Zaman ve emek ister - Yavru olarak alsaydın böyle bir sorun cıkmazdı sanırım ...