PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dormouse

mschong
10-21-2010, 06:22 PM
Merhaba Arkadaşlar,

Fındık faresini duymuşsunuzdur
internette alttaki resimle karşılaştım. Acaba petshoplarda satılıyor mu?
Veya nereden bulabilirim.?

Dormouse dedikleri bu linkte ([Only Registered Users Can See Links])

-ErgünCan-
10-21-2010, 07:22 PM
Link bozuk .Ayrıca sitenin ekleme özelliği var.Gelişmiş e tıklayarak ataç işaretine bastıktan sonra gelen kutudan seçerek yüklemeniz daha iyi olacaktır .

mschong
10-21-2010, 07:39 PM
Ekledim fakat görüntülenmedi. Boyutu büyük çünkü. Dormouse yazıp aratırsanız üç parmak boyunda tüylü kuyruğu olan şirin bir hayvan.

matum
10-21-2010, 07:59 PM
arkadaşım bulursan bunlardan ben de istiyorum pek tatlılarmış, kolay gelsin işin zor galiba.

-ErgünCan-
10-21-2010, 08:58 PM
Baktım yabancı gelmedi .:D Herneyse .Sanmıyorum işin zor :.

firarettin
10-21-2010, 10:31 PM
Bu fare yabani bi fare :) hatta nesli tukenmek üzere olan turkıyede koruma satutusne sahıp bı fare agaclarda yasayan ve kıs uykusunada yatan bır fareyms :) sanırım kafeste besleme gibi bi olanagın olmaz. petshoplardada bulamayabılırsn. ama buna benzer hamster cınslerı arastırabılırsın cok ıstıyorsan buyuk petshoplardan yardım alabılırsn bir sekılde benzeri cinsler temin edilebilir

matum
10-21-2010, 10:57 PM
Bu fare yabani bi fare :) hatta nesli tukenmek üzere olan turkıyede koruma satutusne sahıp bı fare agaclarda yasayan ve kıs uykusunada yatan bır fareyms :) sanırım kafeste besleme gibi bi olanagın olmaz. petshoplardada bulamayabılırsn. ama buna benzer hamster cınslerı arastırabılırsın cok ıstıyorsan buyuk petshoplardan yardım alabılırsn bir sekılde benzeri cinsler temin edilebilir

Fındık faresinin yaşam alanı olan, geniş yapraklı ormanların giderek azalması, türün karşısındaki en önemli tehlikedir. Soyu azalmasına karşın Türkiye’de yasal koruma statüsü verilmemiştir. böyle bir yazı buldum ama vikipedi de

melisa_antony
10-22-2010, 05:02 PM
hiç ama hiç duymadım

firarettin
10-22-2010, 11:15 PM
Fındık faresinin yaşam alanı olan, geniş yapraklı ormanların giderek azalması, türün karşısındaki en önemli tehlikedir. Soyu azalmasına karşın Türkiye’de yasal koruma statüsü verilmemiştir. böyle bir yazı buldum ama vikipedi de

Guncelleme tarıhı nedır? Tam olark emın olmamakla birlikte dünyada ve türkiyede koruma statusune sahıp oldugunu okudum bende. Bu durumda wikipedia daha güvenilir bi kaynak. Düzeltelim o halde Türkiyede yasam alanlarnın azalmasına rağmen yasal koruma statüsü verilmemiştir oldumu :DDD

skaterboy
10-23-2010, 12:11 AM
ama onun kuyruğu var o gerçek fare deilmi

skaterboy
10-23-2010, 09:06 PM
annem gonzalesleri fındık faresi guinea pigleri keme suriye hamsterlarını lağım faresi sanıyor :D bi türlü inandıramadım :D

firarettin
10-24-2010, 03:18 AM
bu cok normal. gonzalesler bıldıgımız evlerde veya ınsanlarla ortak alanlarda yasayan ve buyuklerımızın fındık faresı yada ev faresı dıye adlandırdıgı bu hızlı kucuk farelere nekadar da benzıyor :) surıyelerde dıyer dedıgnze benzedıgı ıcın alısamadım ben pek :) tuysuz ve ufak olması gonzalesı daha cazip kıldı :)

Basakolin
10-29-2010, 06:36 PM
Çok tatlı bişeye benziyor :D

DişisLy
11-09-2010, 12:40 AM
5-6 sene önce yengemlerle pikniğe gittiğimizde böğürtlen çalıları arasında geziniyorlardı birsürü. Çok korkusuzlardı, sofranın içine kadar gelip yeşilliklerden araklamışlardı. :) Şimdiki aklım olsa alırdım bi çift. :)

LeoArryn
11-13-2010, 01:40 AM
Bunu Evde Besleyebiliceğini Sanmıyorum , bir kere Evcil bir hayvan değil :#