PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterla ilgili kötü haber!!

skaterboy
10-21-2010, 11:28 AM
arkadaşlar bende bi insanın hamstera alerjisi olurmu diye bakarken bunu buldum kopyaladım haberi:
Muhabbet kuşu ve hamster evde alerjiye yol açıyor

SON yıllarda yapılan araştırmalar, evlerde alerjiye yol açan ev tozu ‘akar’ları dışında yeni etkenler bulunduğunu ortaya çıkardı. Özellikle çocuklu evlerin gözdeleri muhabbet kuşları, hamsterlar, kobay beyaz fareler ile lateks (bir çeşit kauçuk) içeren malzemeler de alerjilere, dolayısıyla astıma da yol açıyor. Amerikan Hastanesi Göğüs Hastalıkları ve Alerji Uzmanı Dr. Ayşe Fidan Aykut, bu yeni alerjenlerin öldürücü anaflaktik şoklara dahi neden olduğunu söyledi.
Hamsterların idrarları ve tükürüklerinde bulunan bir tür proteinin solunum yoluyla alınmasıyla alerjik nezle ve alerjik astımın ortaya çıkabildiğini belirten Dr. Aykut, ‘‘Şikayetler 1.5 ay sonra çıkabildiği gibi 6 ay kadar sonra da başlayabiliyor’’ dedi
BU DOĞRUMU????

skaterboy
10-21-2010, 12:00 PM
muhabbet kuşuda var:
MUHABBET KUŞU
Muhabbet kuşlarının salgılarındaki proteinler solunum yoluyla insan vücuduna girdiğinde alerjik astım ve nezleye yol açabiliyor. Evlerinde muhabbet kuşu bulunduranlarda, kuşa bağlı gelişen alerjinin yanısıra ‘çapraz alerji’ oluştuğunu da söyleyen Dr. Aykut, ‘‘Yumurta ve tavuk yedikten sonra besin alerjileri ortaya çıkıyor. Muhabbet kuşunun çapraz alerjisi pek bilinmediği için çoğunlukla besin zehirlenmesi zannediliyor. Tüm vücutta yaygın döküntü, kaşıntı, dudaklar ve gözlerde şişme, hatta bazen anaflaktik şok gelişebiliyor’’ dedi.

-ErgünCan-
10-21-2010, 03:11 PM
Hiç rastlamadım dikkate almayın !

skaterboy
10-21-2010, 03:25 PM
internete yazınca çıkıyo hamster alerjisi yazınca

-ErgünCan-
10-21-2010, 03:28 PM
Hamsterler hakkında bir sürü yalan var yok fareymiş kuyruğunu kesmişler vs vs .. Öyle birşey duymadım .1.5 yıldır forumu takip ediyorum .Rastlamadım da admindende duymadım .

s.CriminaL
10-21-2010, 07:22 PM
Rastlamadım ikkate almayın gibi bir tutum yanlış olur.
Sonuçta bu veriler çeşitli araştırmalar sonucu elde ediliyor.
Olabilir , olağandır.Anlamadan dinlemeden yargılamak yanlış olur.

-ErgünCan-
10-21-2010, 07:24 PM
Böyle birşeyin doğruluğuundanda emin değiliz .Hamster alacakları kötü yönlendirmiş oluruz bence .

melisa_antony
10-22-2010, 04:58 PM
ben ayrı ayrı besledim ve yani bişey olmadı zaten benim bir alerjim ama o yüzden olmaz tabii

Şerlii
10-27-2010, 10:42 AM
2 yıldır elimden 6 hamster geçti ve hala şuan 3 tane besliyorum turp gibiyim :) Maşallah! ama şimdi hamster alcaklar sağlıklı bir hamster almaya özen göstermeliler hasta bi hamsterden belki bulaşabilir.

**karameL'm
10-27-2010, 02:50 PM
Şerlii'ye katılıyorum bende 1 sene içerisinde yaklaşık 9 gonzales besledim şuan 1 tane suriye hamsterım var ve böyle bişiye rastlamadım eğer böyle bişeyle sorunu olan varsa bizleride bilgilendirebilir . :)

DişisLy
10-28-2010, 01:59 AM
1,5 yıl içinde 40'ın üzerinde hamster baktım hiçte birşey olmadı. En son ölen hamsterımın vücudunda tümör varken bulaşmadı. Hergün elimdeydi, masajınıda yapardım ısırırdıda. Hani hiç bişeyim yok. Ayrıca öleceksemde ölümüm hamsterımın elinden olsun, ne olmuş yani. :)

melisa_antony
10-28-2010, 03:35 PM
ovvvv maşallah diyorum

skaterboy
10-29-2010, 12:10 AM
suriye hamsterı kaç cm büyüo :D merak ediyorum

-ErgünCan-
10-29-2010, 10:19 AM
6-7 :d

arsu
10-29-2010, 12:48 PM
çok alerjikse bir insan herşeyden etkilenir zaten :)

melisa_antony
10-29-2010, 01:47 PM
evet :)

skaterboy
11-07-2010, 04:12 PM
Rastlamadım ikkate almayın gibi bir tutum yanlış olur.
Sonuçta bu veriler çeşitli araştırmalar sonucu elde ediliyor.
Olabilir , olağandır.Anlamadan dinlemeden yargılamak yanlış olur.
aslında haklı bu konular raştırmalardan elde ediliyor hamster hakkında yalanlamalarda doğru ama ben criminala katılıyorum böyle bir konuyu yargılamak yanlış olur ama yine besleyin

gonzila
11-08-2010, 05:52 PM
bnmde bir buçuk aydır iki tane oldu yakında doğuracak sanırım ama hiçbir arkadaşımdan buunu dumadım :D :P

köfte
11-10-2010, 08:38 AM
ne muhabbetlerimden ne de hamsterlarımdan her hangi bir sıkıntı yaşamadım,kuşlarla en az 10 yıldır iç içeyim,2 yıldır da hamsterlarla,6 aydır da cavia(guineapigim),öncesinde de tavşan tavuk balık,hiç bir hastalık alerji şu bu olmadı.
ısıranda oldu,şapur şupur öperimde hiç çekinmeden; ellerimle çüşlerini de ,kakların da kıçlarını da başlarınıda temizledim ve de temizlerim,hiç bir hastalık alerji zırt vırt olmadı,olan var mı onuda duymadım,bilmiyorum.

LeoArryn
11-13-2010, 01:37 AM
Ben Bu konuyu gördüm ve paylaşmak gereksinimin de bile bulunmadım , ^^

carpe diem
12-10-2010, 04:20 PM
benim bildiğim de tam tersi evcil hayvan besleyen ailelerin çocukları daha sağlam, dayanıklı oluyor özellikle alerjiye karşı. ama bu tarz genellemeler yapmak çok da doğru gelmiyor bana. sonuçta herkesin bünyesi farklıdır. alerjik bünyeler yediği domatesten bile alerji olabilir. sadece hamster, kuş, köpek olması şart değil...