PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterler aslında sincap familyasındanmış ?

burak8989
07-15-2009, 05:14 PM
Duyduğuma göre bu hayvanlar sincap familyasındanmış ? Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum

hamsteradmin
07-15-2009, 07:40 PM
Yanlış bilgi. Sincapların anatomisine bakarsan hamsterla hiç alakaları olmadığını anlayabilirsin. Hamsterların yanaklarından keseleri vardır, yiyecek depolarlar, kuyrukları tavşan kuyruğu gibi miniciktir. Sincaplardaysa çok uzun tüylü bir kuyruk vardır, atlama zıplama kabiliyetleri vardır. Hiç alakaları yok, fark aramak bile gereksiz. Kendi başına bir türdür hamster, doğadaki birçok hayvan türü gibi.

Pamuk V Armi
12-07-2009, 09:13 PM
sadece bunlar bir çeşit uydurma.çünkü hamsterların günümüzde birçok cahil felsefenin fikir şeklinden kaynaklı bazı iddialar atılmıştır.en pöpülerleri şunlardır:
"hamster kuyruğu keslmiş faredir"
"hamster sincap familyasına üyedir"
"hamster kırma bir türdür"
gibi birçok iddia vardır.ama bunlar sadece felsefik bakış açısına göre doğru veya yanlıştır ama bilimsel olarak kesinlikle YANLIŞTIIRR!!!

-ErgünCan-
12-07-2009, 09:16 PM
Hamsterin oluşumu faredir sadece geni ile oynanmıştır .. pff

Pamuk V Armi
12-07-2009, 09:17 PM
oda cahil bir felsefe fikrinin yanlış bir iddiasıdır.hamster sayın admininde dediği gibi KENDİ BAŞINA BİR TÜRDÜR KIRMA DEĞİLDİRR!!

yalin08
03-09-2010, 10:59 PM
babam bana farenin kuyruğunu kesip fareyi boyayıp satıolar dedi.İNANMADIM.o HAMSTERdir fare değil

saw331
03-10-2010, 01:59 PM
......

hamsteradmin
03-10-2010, 11:52 PM
Bilgi için teşekkürler, altına sürekli yazmana gerek yok.

saw331
03-11-2010, 12:16 AM
tşk ederim admin emeğin saatlerce araştırmanın ve bilinen yanlışları bilimsel bir şekilde açıklayarak cevap vermenin karşılığı altına sürekli yazmana gerek yok. imiş zaten çoktandır tavrınızdan dolayı burayı terk etmeyi düşünüyordum buda son damla oldu...herkese iyi forumlar....benden bu kadar diyeceksiniz ki şimdiye kadar ne yaptın hiç bişey yapmasamda burda olamamın sizin için bi karşılığı olduğunu biliyorum ve bir değeri kaybettiniz..

hamsteradmin
03-11-2010, 01:04 AM
Önce üstteki mesajlardaki üslubunu sonra da forum kurallarını gözden geçir ve bilgi için teşekkür ettiğim kısmı da alıntılarsan memnun olurum. Ben de burda karşılıksız emek veriyorum, enerji harcıyorum, iki mesaj değil binlerce mesajla uğraşıyorum, sen bu kadarına tepki veriyorsan beni anlaman gerekir. Saygısızlığa ve forum düzeninin bozulmasına izin vermiyorum. Emek verdiğin mesajları kaldırabilirsin ya da dilersen ben kaldırırım, gönülsüz yapılan bir katkı, katkı olmuyor. Forumdan gidip gitmemek senin tercihin. Saygılar