PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafesleri birleştirmek istiyorum ama...

murat
14.07.09, 11:27 PM
Merhaba,ben hamsterıma çiftleşmesi için bir dişi hamster alacağım fakat benim kafesim çok küçük ve kuş kafesi yani 2 hamster bu kafese sığmazlar.Yeni bir kafes alacağım fakat aileme hamsterımın tüm masraflarımı karşılayacağıma söz verdim yani şimdilik kendi paramla 20tllik kafeslerden alabilirim.Ben bu iki kafesi birleştirmeyi düşünüyorum ama benim şu an kullandığım kafeste boru takmak için delik yok kuş kafesi.:(Bu konuda fikirleri,deneyimleri olan arkadaşlar 2 kafesi birleştirmem konusunda yardım ederse sevinirim...Bir de hamster doğurduktan sonra ayrı bir kafes mi lazım yavrular için yoksa 2 kafes yeterli mi

murat
20.07.09, 01:16 PM
Arkadaşlar kimsenin fikri yok mu?

Seg
20.07.09, 02:59 PM
Kapının büyüklüğü kadar mukavva al kapıya onu montele herhangi bir şekilde daha sonra 38 veya 42 lik boruyla , ruloylada olabilir aynı şekilde diğer kafese aktar...

Yani mukavvayı borudan biraz daha küçük del,boruyu mukavvaya sabitle,mukavvayıda kafese sabitle...

murat
20.07.09, 05:55 PM
anlamadım ?

Seg
20.07.09, 06:58 PM
Daha nasıl anlatıyım bir kaç kere daha oku... :)

diyorumki kafes kapısının büyüklüğü kadar mukavva al ve onu kapıya sabitle sonra boru al kafesten kafese hamsterın geçebilceği büyüklükte veya rulo mukavvayı del,boruyu mukavvaya sabitle aynısını diğer kafesin kapısınada yap borudan kafesten kafese geçsin hala anlamadıysan.... :o

hamsteradmin
20.07.09, 07:35 PM
Mukavvayı kemirmezler mi? Bence parçalanır kısa sürede ama denemek lazım. Muratçım bence şimdilik tek hamsterın tadını çıkar, iyice öğren, vakit geçir kendine alıştır. Daha sonra geniş bir kafes alır birlikte bakarsın, seninki gonzales'ti. Eski kafesini de yavrular için kullanırsın.

Seg
20.07.09, 09:02 PM
Kemirme ihtimalı var doğru.Geniş kafes alıp bakmak en mantıklı zaten... büyük bir kafes alıp,borularla bir akvaryumun içinede yol yapabilirsen çok daha güzel olur...

murat
21.07.09, 12:31 AM
anladım sağolun büyük bir kafes almak için şimdiden para biriktirmeye başladım 1 aya kadar dişi alacağım

murat
21.07.09, 12:35 AM
bu arada niye kızıyorsun seg,tam anlayamadım ne demek istediğini,tekrar sordum agresife bağlayıp "hala anlamadıysan..." gibi sözler kullanmana gerek yok :D

Seg
21.07.09, 01:09 AM
Ben hayatta kızmam :D sadece yazdım yani...

murat
21.07.09, 11:55 AM
o zaman hayatta değilsin :D:D neyse daha fazla uzatmayalım anladım ne demek istediğini güzel fikirmiş sağol ;)

musagultekin
03.08.09, 03:12 PM
tuvalet kagıdı rulosu ile flan birleştirebilirisn tabi sıgarlarsa

Hamster_fun
03.08.09, 03:21 PM
tuvalet kagıdı rulosu ile flan birleştirebilirisn tabi sıgarlarsa

Tuvalet kağıdı rulosu da kartondan olduğu için kemirme ihtimalleri var. En sağlıklısı ve göze hoş görüneni pet şişeler. Altını ve üstünü kestikten sonra çok kullanışlı oluyor. Daha fazla bulabilirsem bu pet şişelerle değişik kanallar, yollar yapmayı düşünüyorum. Tavsiyemdir gençler...

hamsteradmin
03.08.09, 05:42 PM
Pet şişeler kesilince uçları kesici olabilir

episodetwo
03.08.09, 06:06 PM
hayır hiç bişi olmaz pet şişeden bende daha önce yapıyodum ama bıraktım ne zamandır bende koymuyorum pet şişeyle

Hamster_fun
03.08.09, 08:18 PM
Pet şişelerin kesilen kısımlarını elektrik bandıyla çevirirseniz sorun olmaz