PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuş Kafesinden Hamster Kafesine

alpsarica
14.07.09, 03:57 PM
Öncelikle merhaba ben yeni bir hamster almayı düşünüyorum ama hamster kafesleri çok pahalı olduğu için kuş kafesini hamster kafesine çevirdim.yani besleyen varsa bilir onda dallar falan var onları koydum.Hamster alacağım zamanda çark, ev ve suluk almayı düşünüyorum uygun olur mu sizce???

hamsteradmin
14.07.09, 05:34 PM
Çok uygun değil ama mecburiyetten olabilir. Aslında, 30-40 a hamster kafesleri bulunabiliyor. Kuş kafesindeki dalları çıkarmak lazım, bir de teller kafasının geçebileceği kadar geniş mi ondan emin olmak lazım, kafalarının geçtiği her yerden geçebilirler. Çark, ev, suluk vs ayrı ayrı alınca zaten ortalama, 5 artı 5 artı 7 gibi bir fiyat çıkacak. Daha uyguna bulunsa da genelde petshoplar ne kadar kar koyarsak iyidir diye bakıyorlar. İnternetten alışveriş şansınız varsa evcil hayvan alışveriş sitelerinden bazılarında çok çeşit ve uygun fiyat var.

alpsarica
14.07.09, 08:26 PM
2 tane fotoğraf koydum
ev almaktanda vazgeçtim yerine 1. fotoğrafta gösterdiğim yeri kullanacağım sizce uygun mu???bir şey çıkartmam gerekir mi

hamsteradmin
14.07.09, 09:20 PM
Mavi dala benzer obje, iki beyaz tünek ve tepedeki kırmızı oyuncak, hiçbir işine yaramaz, yeri daraltır. Onları çıkarabilirsin. Ama kafes Suriye hamsterı alacaksan küçük. Gonzales içinse idare eder. Bu kafeste bakmanı tavsiye etmem, bir hayvanı alıyorsak, en iyi şekilde yaşamasını da sağlamalıyız, ya da o hayvanı almamalıyız.

Bir kaliteli hamster suluğuna ihtiyaç olacak, ev hamster evlerine benziyor. Bir de çark koyarsan zaten hiç yer kalmayacak :S

alpsarica
15.07.09, 02:28 PM
bugün alıcam ama başka şehirden orada bir tanıdık var o yardımcı olacak hamsterı almaya kardeşimi gönderdim o alacak (gonzales) belki alacakları zaman kafes bakarlar.Ayrıca dediklerini uyguladım.Onların yerine çark takacağım.

hamsteradmin
15.07.09, 03:49 PM
Ok hayırlı olsun :)

musagultekin
03.08.09, 03:18 PM
Öncelikle merhaba ben yeni bir hamster almayı düşünüyorum ama hamster kafesleri çok pahalı olduğu için kuş kafesini hamster kafesine çevirdim.yani besleyen varsa bilir onda dallar falan var onları koydum.Hamster alacağım zamanda çark, ev ve suluk almayı düşünüyorum uygun olur mu sizce???

bende aynen senin mantıkdan dım arkadaşım kuş kafesi aldım şimdi içine çark suluk vs. alcam

içindeki tahta ev hazırmı senmi yaptın??

Hamster_fun
03.08.09, 03:28 PM
Bence evi kafesin üst kısımlarında bir yere monte edip, merdiven olarak kullanabileceğin bir düzenek hazırlayıp eve çıkmalarını sağlarsan altta bulunan alanı genişletmiş olursun. Böylelikle Hamsterlar için uygun oyun ve hareket alanı sağlarsın.

episodetwo
03.08.09, 03:35 PM
dal ve beyaz çubukları çıka bi işe yaramaz ... ama biraz daha uğraşırsan o kafes adam olur

köfte
10.08.09, 02:45 AM
hamster kafesleri çok pahalı yaa:(
bende şirin ve köfte yi ayırdım,arkadaşta köfyeti getirdiği kafesi götürdü onu bana verince,genişti o. bende çaresislikten kuş kafesine aldım köfteyi,işkence gibi olmuştu hayvana,bol kafeste,dar kafese geçince 2-3 gün zor dayandı o da bende!
netten baktım fiyatlara uçuyor,elimde olan para yetmez. annemi ikna ettim deidm hayvan sabahlara kadar kefesi kemiriyor takı takır,önce öyle bir hareketi yoktu.
tırmansa küt diye düşüyor sırtsütü falan içim dayanmadı.
ya allah ya bismillah deyip gittik petshoplara,ara tara ufacık kafesler en ağaı 25 tl den başlıyor ki ben ise büyük geniş arıyorum.
şükürki denk geldi bi tane hemde eski kafesinin aynısı.
adam dedi 55 ben 45 e aldım.
sanki kendim almış gibi acaip rahatladım,çok şaşırdı köftede zaten,içinde epey tur attı sevinçtenmi nedir. o gün bugün ne kemirme ne başka bir garip davranışı kalmadı şükür.
evde kuşlarla beraber 4 kafes oldu ama,olsun ,ne yapalım,fıstıklar rahat lar neticede

ecm92
16.09.09, 06:29 PM
kuş kafesni ben pek önermiyorum acıkcası kendimden biliyorum bi kaç kez kuş kafesinde denemiştim gonzelesimi kafesten kaçıodu sonra annem goruncede çıglık atıodu :D ama eger kuş kafesinin aralıklarından parmagın geçmıyo olabilir =)