PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kertenkele vs Zeytin

mrbkrts
09-22-2010, 12:26 PM
Evin arka tarafı yeşillik alana baktığından mütevellit :) duvarlarda zaman zaman kertenkelelere ve yavrularına rastlamak mümkün oluyor.fakat dün akşam bir tanesi tarçın ve zeytin'in bulunduğu kafese girme gafletinde bulundu.televizyon izlerken yanımdalardı ve ben de olayı yakından izliyordum.ne yapacaklar bakalım kertenkele yavrusu ile diye merakla beklerken zeytin kendinden hiç beklenmeyen bir atiklikle kertenkelenin üstüne zıpladı.tabi ki savunma olarak kertenkele hemen kuyruğunu bıraktı ama kandıramadı zeytini.biraz oynadı,biraz inceledi ve sonunda mideye indirdi:eek:tarçın da nasiplenmek istedi ama o kuyrukla yetinmek zorunda kaldı.
aslında korkmadım değil birşey olur mu diye ama doğal ortamlarında zaten ek olarak börtü böcek ile beslenen bu tür için sorun olmayacağını düşündüm.gayet sağlıklılar şu anda.sorun yok yani;)

detaylı bilimsel veriler için:

[Only Registered Users Can See Links]
[Only Registered Users Can See Links]'s_dwarf_hamster

Beatnik
09-22-2010, 02:17 PM
ben olsam senin kadar serinkanlı duramazdım herlde :D:D doğalarında tabiki var ama kertenkeleyede acırdım ve çıkarırdım herlde ben hemen duygusalım accık bu konuda galiba :D

mrbkrts
09-22-2010, 02:35 PM
zaten olay ben fark edene kadar gelişti.baktım ki ufak bir yavru kertenkele girmiş ve sonra ki bakışımda zeytin üstündeydi.yapabileceğim birşey yoktu yani:)

skaterboy
09-22-2010, 10:48 PM
ben olsam oturur izlerdim keyifle:D napim can sıkıntısı işte

Beatnik
09-23-2010, 11:48 AM
:D:D farklı bi bakış açısı skaterboy :D:D:D

-ErgünCan-
09-23-2010, 03:25 PM
Kesinlikle :D

DişisLy
09-24-2010, 01:20 AM
Ahaha, bana denk gelse kertenkeleyi alıp beslemeyi düşünürdüm sanırım. :D

Ayrıca hamsterın, kertenkeleyi yemesini izlemekte bi sorun yok bence. :D Doğa kanunu sonuçta. :S :D Kendim tavuk eti haricinde hiç bir şekilde et yemem ama kedilerime, hamsterlarıma, tavşanlarıma ve mubişime bile et yedirmiş birisiyim. :D Çok zevkle çiğini, pişmişini yiyorlar. :) Bi sorunda olmadı. (:

mrbkrts
09-24-2010, 09:28 AM
yine de et vermemekte fayda var diye düşünüyorum ama.ben birkaç sefer denedim haşlanmış tavuk etini ama hiç oralı bile olmadılar.denemek bile istemediler.tamamen vejateryen bunlar derken kertenkele olayı patladı :)

ecem
11-12-2010, 06:05 PM
arkadaşlar bnde hamster almaı düşünüom sizce ne almalıyı

LeoArryn
11-13-2010, 01:28 AM
:) Aksam aksam iyi Güldm , Benimkinin de kafesnin icinde Sinek Parcası buldum :D Meret havada kapmış Sinegi xd

Macubass
11-21-2010, 08:31 AM
Evet toplayıp PetShop'a satmak iyi fikir. İguanalar 250TL'ye çıkabiliyor. Ama kertenkeleler için aynısının olacağını sanmam. Türlere göre değişiklik gösterebilir. Renk ve vücut yapısı vs. Ama büyük boy kertenkelelere talep daha fazla. 140TL'ye ateş kertenkelesi görmüştüm.:)