PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gonzales bakımı?

aysu_levent
18.09.10, 03:02 PM
arkadaşlar yeni yavru bir gonzales aldım bakımı hamsterlerden farklı diye duydum bilen biri açıklarsa memnun olacağım...

Hmstr
18.09.10, 03:14 PM
gonzalesde biir hasmter türüdür.daha hareketlidirler.ve sadece bi boya kadar büyürler.suriyelerden farklı olarak elde durmazlar ve ısırma ihtimali yüksektir ve toplu beslenmeleri daha doğru olur:D istersen besle

-ErgünCan-
18.09.10, 05:02 PM
1 yaşında suriye yerine 1 aylık gonzales daha uysal olur :) 2 türlüde yavru almak daha mantıklı .Gonzales bakımına gelince .Hastalık falan fark ediyo sadece .Beslenmede problem yok .Birde hamileyken doğuruyor ya dişi erkeğin anneye yardım ettiğini söylüyolar .Ama genellikle ayırırlar .Ekstradan birşey yapmana gerek yok yani

Hmstr
18.09.10, 05:07 PM
erkek hasmter eşine doğurucakları için yardım ediyor :D

-ErgünCan-
18.09.10, 05:11 PM
Ahahah :D Bilmiyorum admin sölemişdi :D

Hmstr
18.09.10, 05:12 PM
nefes almasını felan sölüyor olabilir.belkide fıkra felan anlatır :D

serverous
18.09.10, 10:06 PM
karbeyazla Hmstr bitirim ikili ya :D:D

skaterboy
19.09.10, 07:14 PM
benim hamsterım gonzales dişi ama benimki hiç ama hiç ısırmadı ama elime pislediği oluyo:eek:ama sorun deil:D

-ErgünCan-
19.09.10, 10:14 PM
Şanslısınız :D

mrbkrts
20.09.10, 10:07 AM
tarçın'ın doğum yapacağı gece zeytin inanılmaz huzursuzdu (deprem mi olacak diye düşünmedim değil),geceyarısı bir baktım ki tarçın doğurmuş,zeytin de yanında yavruların üstünü talaşla örtüyor ve tarçını yalıyordu :)böyle güzel bir tablo vardı ! ben zeytini 2.gün aldım yanlarından ama yavrulara zarar verebileceği için değil bir daha çiftleşme ihtimalleri olduğu için.ayırdığım zaman da zeytin kafesten fırlayacak gibiydi,diğerlerinin yanında olmak istiyordu resmen ama yapacak birşey yoktu.
yavruların yenmesi olayı genelde kafeste ufak yavrular varsa onlar tarafından gerçekleşiyor veya annenin güçsüz olan yavruyu yemesi ile.ama çok da sık rastlanmıyor.
suriyelere göre daha az elde duruyorlar tabi ama eklemiş olduğum fotoğraflardan bilen bilir iki tane gonzalesimin de kucağımda uyuduğunu görmüşlüğüm var.yani tamamen yavruyken almanıza ve onlarla ilgilenmenize göre değişiyor aranızdaki uyum.şu ana kadar baktığım hiçbir gonzales asla ne başkasını ne de beni ısırdı.tabi bu diğer gonzaleslerin ısırmayacağı anlamına gelmez!
bakımı suriyelere göre daha kolay.tuvaletleri suriyeler kadar büyük ve ıslak olmadığı için daha az koku sorunu var.yemini,suyunu,arada ek besinini ihmal etmedikçe gayet kolay.fakat erkek ve dişi aldıysanız çiftleşme zamanlarını iyi ayarlamanız gerekiyor yoksa oratlık bıcır bıcır yavru kaynayabilir :)

aysu_levent
20.09.10, 09:48 PM
hepinize teşekkür ederim gonzalesim henüz beni ısırmadı ama bir yabancı eline aldığında ısırdııı deyip elinden bırakmıştı sanırım tırnakları batınca ısırdığını sanmıştı uyumumuza değin bir sorun çıkmadı fakat tırmanma problemimiz olduğu kesin kafese koyarken bile aşşağıya doğru tırmandırarak bırakıyorum fakat o atlamayı seçiyor doğduğu ve büyüdüğü kafes habitrail kafes olduğu için tırmanmayı öğrenememiş ayrıca birkaç yerden eğitilebildiklerini duymuştum ben kendi çapımda eğitmeye çalışıyorum ama onun pek anladığını söyleyemem nasıl eğitilebileceğinidi yazarsanız çok mutlu olacağım herkese tekrar teşekkürler

vah_she
24.10.10, 11:27 PM
ben iki tane gonzales aldım toplu yaşamaya uygun madem neden diğerini öldürdü...

vah_she
24.10.10, 11:31 PM
bi de ben sevmeye çalışınca kafesin içinde dört dönüyo napıcam ben