PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : labirent 2010 :)

mrbkrts
15.09.10, 11:18 AM
dün akşam ne yapalım diye düşünüyorduk eşimle,hadi dedik hamsterlarımıza vakit geçirmeleri için birşeyler yapalım:p oturduk,özene bezene bunu yaptık.bakalım beğenecek misiniz?tarçın ile zeytin çok beğendi.bu arada baba-oğul çok iyi anlaşıyorlar ama artık onlara da birer eş bulmam gerekiyor fakat iyi bir dişi bulamıyorum.albino gonzaleslerle de çiftleştirmek istemiyorum ama farklı renkte de bulamıyorum.Adapazarı,İzmit,İstanbul tarafından yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.

buyrun resimler:D

mrbkrts
15.09.10, 11:22 AM
burdan devam ediyoruz ;)

Hmstr
15.09.10, 11:26 AM
yav kutular güzelde.kafs biraz küçükmüş bide cam zaten orda nasıl yaşıyolar???

Yuded
15.09.10, 11:35 AM
Merdiven çok hoşuma gitti :) Galiba kartondan yapmışsınız ileride sıkıldıklarında kemirme vs. olabilir. Onun dışında çok hoş olmuş :) En azından Tarçın ve Zeytin için değişiklik olur. İleride üzerinde çalışırsanız daha güzel şeyler elde edilebilir.
Naçizane :)
SAYGILAR...

mrbkrts
15.09.10, 11:47 AM
yav kutular güzelde.kafs biraz küçükmüş bide cam zaten orda nasıl yaşıyolar???

kafes cam değil,mika!üstü açık olduğu için hava sirkülasyonu da sağlanıyor.kafesin genişliği 30 cm,uzunluğu 50 cm.yeteri kadar büyük diye düşünüyorum iki tane gonzales için.

Yuded
15.09.10, 11:52 AM
Gonzalesler için yeterli fakat tırmanma içgüdülerini nasıl karşılayacaklar ?

Beatnik
15.09.10, 11:53 AM
labirent çok hoş olmuş hamişlerinizin zaman geçirebileceği güzel bi alan ama kafes konusunda bencede biraz küçük telleri olmadığı için tırmanarak enerji harcayamıcak hamişleriniz ve 1 tane gonzales deseydiniz neyse ama 2 gonzales için bile olsa ufak geldi banada

mrbkrts
15.09.10, 11:56 AM
Merdiven çok hoşuma gitti :) Galiba kartondan yapmışsınız ileride sıkıldıklarında kemirme vs. olabilir. Onun dışında çok hoş olmuş :) En azından Tarçın ve Zeytin için değişiklik olur. İleride üzerinde çalışırsanız daha güzel şeyler elde edilebilir.
Naçizane :)
SAYGILAR...

malzemenin tamamı kartondan :D maliyeti de yok zaten,bakkaldan aldım geldim kartonları.henüz kemirmediler ama olasılık var tabi.çiş yaparlarsa diye talaş da serdim ama koku illaki olacaktır ileride,alt kartonunu değiştirdik mi oda çözülür diye düşünüyorum.zaten en fazla 2-3 saat geçirecekler içinde,çok hasar vereceklerini zannetmiyorum:)

inşallah daha önce forumda paylaştığım kafe sprojesini tamamlarsam bu labirente de ihtiyaçları kalmayacak.

[Only Registered Users Can See Links]

Yuded
15.09.10, 12:35 PM
Kafes projenizi inceledim ve yorumda bulundum. Umarım yararlı olur :)

Karbeyaz
15.09.10, 01:59 PM
burdan devam ediyoruz ;)
güzel olmuş.. ;)

-ErgünCan-
15.09.10, 09:48 PM
Laberirent süper olmuş . Akvaryuma benzeyen şeye gelince .Akvaryum değil diyosunuz problem yok o zmaan :) Tek sorun sanırım tırmanamamaları .1-2 oyuncakla süper olacak bence

Hmstr
15.09.10, 10:22 PM
dar tek kat ve etraf cam orda yaşanırmı??

mrbkrts
16.09.10, 09:44 AM
dar tek kat ve etraf cam orda yaşanırmı??

:) istersen konunun 1.sayfasındaki kafesin ebatları ve içeriği hakkındaki cevabımı oku ;)

göründüğü gibi olmayabilir herşey:)

mrbkrts
16.09.10, 09:50 AM
tırmanma olayına fazla takılmayın derim ben.tel kafesleri de var ama ben bir sefer bile tırmandıklarını görmedim.genelde suriyeler tırmanıyor.zaten tırmanıp kendilerini kafesin tabanına bırakmalarını da pek yararlı bulmuyorum,kemikleri o kadar da sağlam değil,belleri kırılan gonzalesler de görmüşlüğüm var,tavsiye etmiyorum.tel kafesin neredeyse yiyip bitireceklerdi sıkıldıklarından o yüzden bu tarz bir kafes yaptım.burada daha mutlu olduklarını düşünüyorum.aksesuar olarak eksikleri var,kabul ama iki tane de çark onların enerjilerini atmalarına bir nebze de olsa katkısı oluyor zaten.

ayrıca işten eve geldiğim zaman bütün akşamı bizimle beraber ya toplarında ya evin içerisine yaptığım yaşam alanlarında ya da kucağımda geçiriyorlar :) gündüz malum uyuyorlar :)

Hmstr
16.09.10, 03:41 PM
bna hala küçük geliyor.bide mika cam fark etmez çok yüksek olduğu için duvar bölümü genede normal akvaryum gibi baştada olsa sıkıntı ypıcanı düşünüyorum

maggie
13.01.11, 09:17 PM
resimlere bayıldım. oyun alanları ve labirentleri ne kadar süre dayandı merak ettim. o kadar uğraşıp bir-iki gün sonra atılmasını istemem doğrusu :) gerçi yapmakda ayrı bir eğlence olsa gerek.

semihpasa
14.01.11, 11:14 AM
Labirent olayı çok aklıma yattı. Şeffaf dikdörtgen plastik kapların içine bu labirentleri kurabiliriz. Hem kokmaz, hemde parçalanırsa sade düzenekler parçalanır onlarda tamir edilir.

cıtırcık ve pıtırcık
14.01.11, 06:07 PM
gerçekten iyi fikir. ben de böyle bir şeyler yapmayı denerim.

munky
20.02.11, 11:15 AM
Bence çok süper fikir.:)
Geçte olsa....