PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitakraft vs Witte MOlen

Hmstr
09-04-2010, 12:32 AM
pet shopta Vitakraft marka hamster yemleri gördüm.ama bi sürü çeşidi vardı işte ne biim preminyum normal felan tarzınta türleri vardı nese soru şuu:::Witte molen mi daha iyi Vitakraft

Vitakraft ın paketini felan biraz beğendim.isim,paket güzel duruyo ama tabi bilene sormak lazım witte molnden memnunum ama kullana yorumun yapsın.......

mrbkrts
09-04-2010, 05:42 AM
ikisi de iyi markalar ama tabi en iyisi hamsterinın en çok severek yediği!

Hmstr
09-04-2010, 04:13 PM
Vitakraft ın içindeki malzeme iyimi.fiyat önemli diyil en kalitelisini almak lazım...

numlock01
09-14-2010, 11:39 PM
Witte molen GDO'lu çıkmış arkadaşlar

Hmstr
09-15-2010, 10:50 AM
deme ya :D

Yuded
09-15-2010, 11:16 AM
Witte molen GDO'lu çıkmış arkadaşlar

Bu bilgiyi nerden aldınız. İnanılırlığı ne seviyede acaba ?

Karbeyaz
09-15-2010, 02:58 PM
Nereden duydun ?...

numlock01
09-15-2010, 05:40 PM
ya ben o yemi çok beyenmiştim.Pet shopa gittim vitte molen istedim. adam dedi GDO lu olduğu için satışı yasak. bu bilgi ne kadar doğrudur bilemem Pet Shopçu öyle söylüyor

Hmstr
09-15-2010, 05:44 PM
hadi ya offf.yasaksa satması yazık olur :)

matum
09-15-2010, 06:02 PM
ya ben o yemi çok beyenmiştim.Pet shopa gittim vitte molen istedim. adam dedi GDO lu olduğu için satışı yasak. bu bilgi ne kadar doğrudur bilemem Pet Shopçu öyle söylüyor

gdolu diye hayvan yemini mi yasaklamışlar :) gdolu insan yiyecekleri bile yasak değil. dükkanda kalmamıştır, elindekini satmak için yapmıştır, çok kurnaz bunlar ;) dikkatli olun. kaldı ki ömürleri 5 yılı nadiren aşan hayvanların gdolu yiyecekleri yemesinde sakınca yok. 5 yıl gdolu yiyecek yaşasalar bile süre kısa olduğu için etkileri görülmez bile. bizim gibi 80 yıl yaşamıyorlar ki canım.

Hmstr
09-15-2010, 06:08 PM
yokbe nerde 5yıl max 3

ecem
11-13-2010, 08:59 AM
walla o zmn bn wittemelon almıım gdolu ise ilk besleişim olcak haywanı ılk günden zehirlemeyeyim ama en iyi marka wittemelon diolar napiçm offffffffffff offffffffff

iskooo
11-13-2010, 11:15 AM
Vitakraft Bence

LeoArryn
11-13-2010, 04:13 PM
gdolu diye hayvan yemini mi yasaklamışlar :) gdolu insan yiyecekleri bile yasak değil. dükkanda kalmamıştır, elindekini satmak için yapmıştır, çok kurnaz bunlar ;) dikkatli olun. kaldı ki ömürleri 5 yılı nadiren aşan hayvanların gdolu yiyecekleri yemesinde sakınca yok. 5 yıl gdolu yiyecek yaşasalar bile süre kısa olduğu için etkileri görülmez bile. bizim gibi 80 yıl yaşamıyorlar ki canım.

Kısa bir araştırma yptım Vitte molen in Gdo lu oldugu kanısında birşey bulamadım ama , hamsterlar üzerinde Gdo nun Etkisini buldum ...

Rusya, her yıl düzenlenen ve 15 Nisan’ dan 5 Haziran’ a dek sürecek Çevresel zararlara karşı savunma günlerine, bağımsız bir araştırmanın sansasyonel sonuçlarının duyurusu ile başladı. Bilim adamları genetiği değiştirilmiş organizmaların memeliler için zararlı olduğunu kanıtladı. Araştırmacılar, GDO gıda ürünleri yiyen hayvanların üreme yeteneklerini kaybettiklerini keşfetti. Yüksek bir üreme oranına sahip Campbell hamsterları 2 yıl düzenli olarak tarımda büyük oranda kullanılan ve genetiği farklı seviyelerde değişmiş soya ile beslenmiş. Başka bir grup hamster, kontrol grubu olarak, Sırbistan’ dan büyük zorluklarla bulunan (çünkü dünyadaki soyanın % 95’ i transgeniktir) saf soya ile beslenmiş.

Ulusal Gen Güvenliği Birliği ve Ekolojik ve Evrimsel Sorunlar Enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen deney ile ilgili Dr. Alexei Surov şunları söyledi: Bir çok hamster grubu seçerek bunları hücrelerde çiftler olarak tuttuk ve onlara her zamanki sıradan yemlerden verdik. Bir grup için hiçbir ekleme yapmadık ancak diğeri GD soya içerikli yemler ile beslendiler. Bu arada üçüncü bir grup aynı şekilde genetiği değiştirilmiş organizmalarla beslendi ve dördüncü grup daha yüksek içerikli GDO yemle beslendi. Böylece onların davranışlarını, ağırlık kazançlarını ve yavrulama performanslarını izlemeye başladık. Başlangıçta her şey normal gitti. Ancak yavrulardan yeni bir çift seçip beslemeye eskisi gibi devam ettiğimizde önemli bir etki tespit ettik. Bu çiftlerin büyüme oranları daha yavaştı ve cinsel olgunluğa daha geç ulaştılar. Bunların yavrularının bazılarını alıp bu üçüncü kuşaktan yeni bir çift oluşturduğumuzda GD gıdalarla beslenmiş bu üçüncü kuşaktan yeni yavrular alamadık. Bu çiftlerin yavrularına üreme yeteneğini aktaramadığı kanıtlandı.

Lop (:
01-01-2011, 10:15 PM
Biz *Vitapol kullanıyorduk. Çok güzel bir yem markası. 20 TL'ye almıstık biz. İçinde her seyden var. . :)

cıtırcık ve pıtırcık
01-01-2011, 11:51 PM
vitapol mü? adını hiç duymadım. nereden buldunuz?

ecem
02-10-2011, 04:45 PM
Nereden duydun gdo'lu olduunu

munky
02-10-2011, 05:02 PM
dedi ya pet shop taki adam söyledi diye !!!

ecem
02-10-2011, 07:10 PM
bnde wittamelon alıodm. inş. zehirlenmezz

-ErgünCan-
02-10-2011, 07:18 PM
Bu talaşlar sadece hamsterler için kullanılmıyor.Diğer kemirgenler içinde kullanılıyor.Ayrıca bu büyük firmalar kontrol ediliyor.Güvenle alış kullanabilirsiniz.