PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hediye olarak kedi geldi ama ne yapmam gerek pek bilmiyorum..

beste_tuana
09-01-2010, 02:49 PM
kedm 6 aylık benden önceki sahibi 2 aşısını yaptırmış sonra ayaını kırmış ameliyat olup antibiyotk kullandı için dier aşıları olamamş yani en son bebekken aşılanmış weteriner baştan yapılsn demiş dio eski sahibi 2gndr bende tüyleri acaba kist yaparmı hiç sokağa çıkmamış kendi dışında başka haywan görmemiş b kedi benm hamsterlardan bile korkuyo :D :D tatlı ama tüyleri beni çok korkutuyo heryer döküyo ewde %90 yutuyorzdur acaba bi zararı olurmu bide aşı fiyatları ne ankda oturuyorm bilen warmı?

-ErgünCan-
09-01-2010, 02:58 PM
İnternetten kedi forumu bulabilirsin abla .Onun dışında birşey diyemem :)

kermit
09-01-2010, 06:01 PM
merhaba
istabulda aşı fiyatları 30 40 tl civarı belediyenin veteriner işleri müdürlükleri ya da veteriner fakülteleri oluyor onlarda daha ucuza yaptırabilirsiniz.
tüylerine gelince kist olmamak için 3 ayda bir iç parazit aşısı ya da tableti kullanmanız gerekli. bunun da ücreti yine fikir sahibi olmanız için istanbul için söylüyorum aşısı 30 tl tablet ise 5-10 tl arası.
kistin ana sebebi bir iç parazittir kedinizin tüyleri değil. eğer düzenli parazit tedavisini yaptırırsanız oturup kaşık kaşık kedinizin tüyünü yutsanız bile hiçbirşey olmaz endişeniz olmasın.
yeni yavrunuz hayırlı olsun