PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamter topu yardım !

murat
07-11-2009, 10:20 PM
Merhaba,bu gün hamster topu aldım ama annem hamsterı topun içinde eve salmama izin vermiyor çünkü topun yanlarında baya geniş boşluklar var ve oradan dışkısı,idrarını yapar diye izin vermiyor.Aslında haklı da,hamster topu kullanan arkadaşlar yardımcı olsun,ne yapabilirim ben eve salmak istiyordum ama gerçekten o boşluklardan dışkısı veya idrarı yere gelebilir:( ne yapabilirim bir fikir verin :confused:

hamsteradmin
07-12-2009, 02:02 AM
Ayaklıklı olanlardan almışsındır umarım. Bu şekilde olduğu yerde de dönebilir. Kendi odanda salabilirsin sadece. Dışkıların dışarı düştüğü pek olmuyor. Dönmesi bittikten sonra içindekileri döküp topu sabunlu suyla yıkarsın.

murat
07-12-2009, 12:09 PM
ayaklıklı derken?benim aldığım normal plastik top şeklinde üstte kapağı var ordan koyuyorum içine.Ayaklıklı nasıl oluyor.

hamsteradmin
07-12-2009, 04:47 PM
Daha önce bunu bir başlıkta belirtmiştim alırken ayaklıklı almaya dikkat edin diye. Bazılarının paketten sabit ayaklık çıkıyor plastik bir parça. Topu ona takıp sabitleyebiliyorsun, böylece yürümeden olduğu yerde dönüyor top.

murat
07-12-2009, 10:18 PM
yok benimki ayaklıklı değil :( ben hamster topu var mı dedim pet shop'a var dedi bunu verdi :( bugün büyük bir kutunun içinde topuyla yuvarlandı tam 10 dk ve 3 kere dışkısı toptan kutuya düştü yani çoğunlukla düşmez demiştiniz ama düştü 3 tane ve dediğim gibi 10dkda 3 dışkı yani çok fazla dışkısını yapıyor :(

hamsteradmin
07-12-2009, 11:22 PM
Demek ki delikleri benim kullandığımdan daha farklı. Hamsterının dışkılamasına üzülen birini de ilk defa görüyorum :D Lütfen her şeyi sorun etme.

murat
07-12-2009, 11:24 PM
:D hamsterımın dışkılamasına üzülmüyorum ama çok sık yapıyor günde 10 defa neredeyse:D

bekchi
07-13-2009, 04:20 AM
yaw şimdi iğrenç birşey söyleyeceğim ama alınmasın kimse..

hamster dışkısı zaten minik birşey,elle alıp hemen ortadan kaybedebilirsin..oraya buraya çok falza sıkmadığın takirde bulaşmaz..annen etraftayken sürekli hamsterı gözlersin ve dışkısı yere düştüğü anda onu alıp ortadan yokedersin.bunu fazla sorun etmeye gerek yok..sadece kimseye yakalanmamaya özen göster..annen sürekli odanda değildir herade..odandayken topun içinde rahatlıkla gezdirirsin hamsterını..dışkı sorununu da düşen dışkıları anında alıp çöpe atarak yapabilirsin..

hamsteradmin
07-13-2009, 01:03 PM
Eliyle almasına da gerek yok, bir peçeteyle alabilir. Hatta annesini memnun etmek istiyorsa topla işi bittikten sonra deterjanlı bir bezle gezdiği yerleri silebilir.

Bu tarz detayları çok sorun edersen tadını çıkaramazsın :)

murat
07-13-2009, 01:40 PM
tamam sağolun öerilerinizi dikkate alacağım

İsmail
07-13-2009, 07:02 PM
valla bizim ismail de gezerken içine sıçıyor işiyor, bekar evi olunca kolay ama düşünüyorum annemlerle otursam, onlar da laf söyler... seninki çarkında dönmüyor mu?

SubZero
07-14-2009, 09:51 PM
Hamster toplarının fiyatlarine kadar acaba sen kaca aldın murat?

İsmail
07-14-2009, 09:52 PM
ben 15 tl'ye aldım

murat
07-14-2009, 11:08 PM
ben 7tlye aldım ama ayaklı değil,az önce eski bir ouyuncağımın ayaklarını söküp ona taktım:D güzel oldu dönüp duruyor :D 10dk döndü 6 kere dışkıladı :D 6 tane dışkısı da topun içinden çıktı ve altındaki gazeteye döküldü:D

hamsteradmin
07-15-2009, 03:52 PM
: )))) Süpersin Murat her şeyi halletmişsin :D

murat
07-15-2009, 07:09 PM
evet çok orjinal oldu:D snow da çok mutlu oldu tabiii : )))

osmanalbayrak
07-16-2009, 03:13 PM
eger deliklerdem dokuluyorsa orayı koli bantı ile içten ve dıstan bantlayabilirsin.

murat
07-16-2009, 09:16 PM
o zaman nefes alamaz diye yapmam öyle bir şey.Ya az önce hamster topunun içinde dönerken berbat bir koku geldi,bir baktım hamster topunun içinde damlalar var,işediğini anladım ama geç kalmışım,hamsterım dönmeye devam edince tüyleri hep idrarıyla ıslanmış:(ve çok kokuyor.1cm derinlikte ılık suya koyup,kafasına değdirmeden vücudunu ıslatsam,sonra havluyla kurulasam olur mu?

hamsteradmin
07-16-2009, 10:07 PM
Alkolsüz ıslak mendille her tarafını silebilirsin, ama bunu okuyup kimse sürekli temizlik olarak yapmaya kalkmasın, deri tahriş olur daha çok uğraşırsınız.

serdar
07-20-2009, 02:50 PM
Ben de hamster topu alacağım. Fakat ayaklı almak istemiyorum. Evde dolaşmaya alışmasını istiyorum çünkü elime alınca hep kaçıp evde dolanmak istiyor hamsterim. Bir kaç kere kaçıp dolaştı. fakat uzun sürmeden yakaladım. Muratla biz çok eskiden beri arkadaşız. Hamster alacağımı duyunca hemen bu siteyi önerdi bana.:)

hamsteradmin
07-20-2009, 07:45 PM
Ne güzel :) Memnun oldum serdarcım :) Ayaklılardan al, istersen takmayabilirsin.