PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokuyormuş

xXSseDdaXx
18.08.10, 10:52 PM
Kafesi temiz tutmama rağmen.Annem hamster kokuyor diyor.
Bir çare bulmalıyım :/
Lütfen yardım edin.

-ErgünCan-
18.08.10, 10:55 PM
Tuvaletini yaptığı kenar köşe her neresiyse . Haftada 1 temizliyosun 3 günde temizlersen bölgeyi belirlemek için daha çok tuvaletini yapar. Sen haftada 1 deişiceksin 3 günde 1 de çişini yaptığı bölgedeki talaşı üstünden alıp temizini koyacaksın . Koku azalacaktır eminim

xXSseDdaXx
18.08.10, 11:37 PM
Çok teşekkürler :)

-ErgünCan-
19.08.10, 01:00 AM
Önemli değil :)

iskooo
19.08.10, 02:06 AM
Ben Haftada Bir Kez Değiştiriyorum Talaşı Kokmuyo Hiç
Seninki Niye Kokuyo Anlamış Değilim Ben Aromalı Talaş
Kullanıyorum Elma Aromalı, Bazende Çilek, Limonu Pek
Sevemedim Tavsiye Ederim Süper Bi Kokusu Var :p:D:):o:rolleyes::cool::o

mrbkrts
19.08.10, 09:44 AM
aromalı talaşlar bazen alerjiye sebep olabiliyor ama tabi ki işe yarıyor.koku sıkıntısı yazın hepten başa bela olabiliyor o yüzden balkonunuz müsaitse akşamüstü dışarda tutabilirsin kafesi.böylece hem bulunduğu ortam havalanır hem de hamsterların taze hava almış olur.ama kesinlikle balkonda unutup güneşin altında BIRAKMA!
onun haricinde petshoplarda hayvan kokularının verdiği rahatsızlığı önlemek için satılan oda spreyleri var.fiyatı 15-50 tl arasında değişiyor.onların da faydası olabilir.
normal evlerde kullanılan oda spreylerinin hayvanlar da odadayken kullanılmasının sakıncalı olduğunu söylüyorlar o yüzden balkonda havalandırırken boş odaya da sıkabilirsin.
eğer suriye cinsi ise zaten işediği yer belli oluyor,üşenmeyecek değiştireceksin kuru talaşla :)

hadi kolay gelsin :)

not:bu arada şunu belirtmek isterim ki,çoçukken bana da kendi evin olunca bakarsın bilmem ne diyip zorluk çıkartırdı ailem.evlenince veya kendi eviniz olunca da birşey değişmiyor.bu seferde eşiniz başınızın etini yemeye başlıyor ama çok şükür artık o da seviyor :)

xXSseDdaXx
15.09.10, 04:13 AM
aromalı talaşlar bazen alerjiye sebep olabiliyor ama tabi ki işe yarıyor.koku sıkıntısı yazın hepten başa bela olabiliyor o yüzden balkonunuz müsaitse akşamüstü dışarda tutabilirsin kafesi.böylece hem bulunduğu ortam havalanır hem de hamsterların taze hava almış olur.ama kesinlikle balkonda unutup güneşin altında BIRAKMA!
onun haricinde petshoplarda hayvan kokularının verdiği rahatsızlığı önlemek için satılan oda spreyleri var.fiyatı 15-50 tl arasında değişiyor.onların da faydası olabilir.
normal evlerde kullanılan oda spreylerinin hayvanlar da odadayken kullanılmasının sakıncalı olduğunu söylüyorlar o yüzden balkonda havalandırırken boş odaya da sıkabilirsin.
eğer suriye cinsi ise zaten işediği yer belli oluyor,üşenmeyecek değiştireceksin kuru talaşla :)

hadi kolay gelsin :)

not:bu arada şunu belirtmek isterim ki,çoçukken bana da kendi evin olunca bakarsın bilmem ne diyip zorluk çıkartırdı ailem.evlenince veya kendi eviniz olunca da birşey değişmiyor.bu seferde eşiniz başınızın etini yemeye başlıyor ama çok şükür artık o da seviyor :)

Çok teşekkürler :)

Hmstr
15.09.10, 11:01 AM
talaşın markasıyla alakalı olabilir.yada hamsterın talaşın olmadığı bir yere pisliyor olabilir...

Yuded
15.09.10, 11:13 AM
Seni olumsuzluğa düşürmek istemem ama bazı arkadaşlar kokulu talaşla hamsterin dışkısı birleşince daha kötü bi koku oluştuğunu belirtmişti. Bunu da dikkate almalısın. Duruma göre seçimini yaparsın. İyi şanslar :)

Hmstr
15.09.10, 11:21 AM
witte molen in koku yapıcanı zannetmiyorum.ama dikkat et borulara yapmasın dikkat et...

matum
15.09.10, 08:11 PM
talaş koyamadığın bir yeri varsa, plastik 2. kat gibi onu sök, oraya çiş yapınca hemen koku yapar

Hmstr
15.09.10, 08:50 PM
ee sökünce hasmter nerde dolaşıcak???pls böyle tekliflerde bulunmayın.normalde talaşsız yerde alışkanlık edinmezler.bnimkide sabah uyandığımda bi baktım 3.kat 3-4 yerinde idrar vardı:Dama sade ce ogünlük bi durumdu.sonra hep talaşa :D