PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterlerim kardeşler, çiftleşme olur mu?

ugurbaki
11.08.10, 12:31 PM
Herkese selamlar. Geçen hafta iki adet Syrian aldım. Daha çok küçükler, 2 aylıkmış. Birisi dişi ve birisi de erkek. Pet Shop sahibi kardeş olduklarını söyledi. Birisi beyaz üzerine siyah çizgili, diğeri de kahverengi. Hakikaten kardeş olmaları mümkün mü? Fotoğraflarını bir ara eklemeye çalışacağım. Bir de çiftleşme ihtimalleri var mı bunların? Yani kardeş olmaları bir şey değiştirir mi?

Berkee
11.08.10, 01:16 PM
kardeşler çiftleşebilirler ama çiftleşmeleri önerilmiyor.

-ErgünCan-
11.08.10, 02:09 PM
Aynen öyle :)

Berkee
11.08.10, 02:26 PM
:)))))))

ugurbaki
12.08.10, 09:08 PM
Yani ayırayım mı ben birisini şimdi?
Bir de ne zaman başlarlar çiftleşmeye?

-ErgünCan-
12.08.10, 09:13 PM
Erkek için fark eden bir şey yok.dişiyede 4 ay öneriyolar.Ufak istisnalardan bir şey olmaz sanırım :)Sakat doğma ihtimalleri daha fazla sadece.Sakat doğacaklarını zannetmem :)

ugurbaki
13.08.10, 12:11 AM
:/
Aklım karıştı. Şimdi benim yerimde siz olsaydınız eğer ne yapardınız?
İkisinden birisini ayırabilirim kafesinden. Daha yeni aldım zaten, alışmadan uzaklaştırayım evden gerekecekse. Yoksa kendi hallerine mi bırakayım?

-ErgünCan-
13.08.10, 01:05 AM
Bilemiyorum her an kavga eder veya çiftleşebilirler.Daha erken 4 ile 6 ay öneriyolar istisnalarda bir şey olacağını zannetmiyorum . Yavruların sorunlu doğma ihtimalide daha fazla.Daha önceden kardeşlerin çiftleşmesine şahit olmadığım veya kardeşlerin çiftleşip doğanların nasıl olduğunu bilmiyorum. Ama ne olabilir ki bence birşey olmaz. 4 ile 6 ay çiftleşmek ayır bence kavga riski var yavru doğabilir senin için problem yoksa bilemem. hani 3 ay 3.5 ay olsa daha iyi olurdu bence. Zaten 2 aydan sonra syrialar ayrı kafes ister. Karar senin :) Ya 1 kafes alıp 2 sinede bakacaksın yada gidecek. :( Gidecekse iyi bir yere ver .Ama bence sen onlara bakarsın :)