PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konuda Açıkladığım Hamsterin Cinsi Ne ?

xSoS
07-11-2009, 01:34 AM
2 Tane Hamster Almayı Düşünüyorum Nasıl Bişi Olmasını İstediğimi Alta Kaba Taslak Anlattım Ancak Çok Fazla Hayal Kurmuşsam Böle Bir Hamster Yok Diyin Ve En Yakın Olanını Söleyin.

Bir Dişi Bir Erkek Alacağım Ve Petshopa Gidince Ablacım , Abicim Ben XxX Hamsterinden Bir Dişi Bir Erkek İstiyorum Diye Bilmek İçin Açtım Bu Konuyu.

1: Bana Kesinlikle Alışcak.
Sabırlı Biri Oldugum İçin 2 Ayda Alışsın Demiyorum Yani Bekliye Bilirim Alışmasını.

2: İki Hamster'da Aynı Kafeste Olcak Bay Ve Bayan.
Belki Böle Bişi Sakıncalıdır Yani Bay Bayan Aynı Kafeste Durmaz Belki Ozman Lütfen Aşağıda Belirtin Onu.
Eyer Öle Bir Sorun Yoksa Yani Aynı Yerde Kala Bilirlerse İyi Anlaşmalarını istiyorum Çiftleşmelerini İstiyorum.İyi Anlaşcaklar Yani Bakınca Huzur Bulcam.Böle Bir Biriyle Kavga Eden İki Hamster İstemem Herhalde.

3: Çiftleşcekler ; Sevgilimle Alıyoruz Hamsterleri Ve Zaten İsimleri Burak Ve Aslı Olcak Bu Yüzden Çoğalmalarını İstiyoruz.Ve Yavruların Sorumluluğunu Alcak Bir Anne Baba Olcaklar.

4: Fazla Hareketli Olsun İstemiyorum ; Tamam Öle Sabah Akşam Aynı Yerde De Durmasın.Siz Benim Ne Demek İstediğimi Anladınız Yani Çook Hareketli Olanlar Varya Durmuo Bi Orda Bi Orda Öle Olmasın İşte Orta Halli.

5: Renk Olarak Çok Seçiçi Değilim Yani Her Renk Ola Bilir Ama Siyah Olmasın.

Bakın Hep Esnek Şeyler Söledim Yani Deyişe Bilcek Şeyler Yani Böle Böle Olurmu Derseniz Aslında Ola Bilir Derim Ama Bu Kesin Bi Karar Yani Bu Deyişmez ;
Böle Bir Şansım Varsa Kırmızı Gözlü KESİNLİKLE Olmucak Tabiki Böle Şansım Varsa.

Çok Uzun Anlattım Kısa Anlata Bilirmisn Diye Bilirsiniz O Yüzden Bir Cümle İle Anlatcam Hepsini Madde Madde.

1 : Bana Alışcaklar.(Zaman Önemli Değil 4 Ayda Olur 6 Ayda)
2 : Bay(Burak) Ve Bayan(Aslı) Aynı Kafeste Yaşıcaklar O Yüzden İyi Anlaşcak Türler Olursa İyi Olur.
3 : Kesinlikle Çiftleşcekler Yavru Sayısı Önemli Değil Yani Çok Az Olmasın Yeter.
4 : Orta Halde Hareketli Olcak Yani Bir Orda Bir Orda Olmucak.
5 : Renk Konusunda Fazla Sıkı Değilim Ancak Siyah Olmasın.
6 : Böle Bir İmkanım Varsa Gözleri Kırmızı Olmasın Siyah Olsun Pembe Olsun Ama Kırmızı Olmasın..Lütfen Böle Bi Şansım Var Diyin.
7 : Yaş Sorununa Gelelim 1 Sene Diyolar Bazıları 2 Sene Bitane Gördüm 3 Veya 3.5 Sene Dio Ama Fındık Gibi :) Ben Çok Az Yaşamasın Diyorum.
8 : Bir Önemli Not Daha Ben Onlarla Kesinlikle İlgilencem Ancak Onlarda Benle İlgilensin Yani Bazı Hamsterler Var Kafeste Olmadıgı Halde Sahibinin Yemek Yemesini izliyor Böle Bişi Olur Çok Güzel Olur :)

Bu Maddelere Dayanarak 5. Madde Yok Ama Xxx Hamsteri Sana Uygun Bak Buda Resimleri Diye Cevaplar Atarsanız Çok Sevinirim.
Bakın Bazı Fikirlerim Esnek Deyişe Bilir Yani Böle Böle Ola Bilir İstermisin Derseniz Düşünürüm Ama Şu Birkaç Madde Asla Deyişmez ;

1: Renki Kesinlikle SİYAH Olmucak.
2: Kesinlikle Gözleri Kırmızı Olmucak.
3: Lütfen Birbiriyle İyi Anlaşsınlar.
4: Ve Çifleşsinler.

Beyler Çok Ugraştım Anlatım İçin Akıcı Olması İçin Yani Sıkılmadan Okuyun Die Ama Baya Zamanımı Aldı İnş Sorun Yoktur.

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Eyer Yardımcı Olursanız Burak Ve Aslıda Artık Hamster Resimleri Arasında Yer Ala Bilir :)

xSoS
07-11-2009, 01:39 AM
Kardeşim Hamster Alıyorsun Atomu Parçalarına Bölmüyorsun Demeyin Benim İçin Çok Önemli O 2 Velet.Şuan Hatta Bi Yerde Beni Bekliyorlar Siz Bana Git xxx Al Diceksiniz Ben Onları Gidip Bulcam Ve Alcam.

xSoS
07-11-2009, 01:03 PM
Hiç Cevap Yok :S

hamsteradmin
07-11-2009, 02:43 PM
Merhaba, sana yavru Suriye hamsterı almanı tavsiye ederim. İnternetten elden bulursan 1 aylık civarında bulabilirsin, elden ve küçük olması ele alıştırman açısından kolaylık olur. Petshoptan çok ufak bulman zor ama gene de ara sıra denk gelebiliyor. Sadece petshoptakiler ürkmüş oluyorlar.
Kahve,krem, beyaz değişik renklerde var. Beyazların çoğunluğu kırmızı gözlüdür.
Usluluk ve hareket azlığı açısından Suriye hamsterı idealdir ancak iki Suriye aynı kafeste yaşamaz. O nedenle iki ayrı kafeste bakman gerekiyor.

Aynı kafeste yaşayabilecek olanlar Gonzaleslerdir ama onlar daha minik, daha hareketli.

İyi bakarsan 2-3 sene yaşatabilirsin, hiçbir şeyin garantisi yok tabi ki.

Çok uzun yaşasın istiyorsan bir çift guineapig al, 10 sene yaşıyorlar, kucağa alışıyorlar. Aynı kafeste yaşıyorlar.

xSoS
07-11-2009, 05:31 PM
Abi Kafamı Karıştırdın Ya :D Ben Çok İyi Anlattım Sana Pat Die Şunu Al Diyemezmisin ?

Birlikte Biraz İyi Geçinsinler.
Kırmızı Gözlü Olmasınlar.
Bide Siyah Renk Olmasınlar.

Bunlar Olursa Tamam Gerisi Önemli Değil.

hamsteradmin
07-11-2009, 05:34 PM
Ben açıkladım ama tekrar edeyim. Suriye hamsterı al ama iki ayrı kafes al, çünkü onlar aynı kafeste yaşamazlar, sadece çiftleştirmek için bir araya getirirsin. Suriye hamsterlarında siyah gözlü, açık renkliler var, 1 aylık civarında alırsan ve sahibinden bulursan ele alışması kolay olur.

xSoS
07-11-2009, 05:39 PM
Ama İyi Anlaşma Kısmı Yok Galiba Sadece Çifleştir Ayır :(

Peki Napalım.

hamsteradmin
07-11-2009, 06:08 PM
Evet aynen öyle. Birlikte yaşasın istiyorsan gonzales alabilirsin, campell veya dwarf da deniyor onlara. Daha küçükler, birlikte yaşayabiliyorlar ve daha hareketliler.Ben Suriye'yi tercih ederim.

Guineapigler 10 sene yaşıyor, çift halinde alabilirsin aynı kafeste yaşayabilirler, istersen onu düşün.

xSoS
07-11-2009, 06:14 PM
Fiyat Fark Ediyormu ;

Çiftleşiyorlar mı ;

Gözleri Ne Renk ;

Tüyleri Ne Renk ;

xSoS
07-11-2009, 06:28 PM
Bi Site BUldum Guineapigler ile ilgili ama bunlar çok büyük abicim ? uff kafam karıştı ben bu işin içinden bi çıkıyım varya :(

hamsteradmin
07-11-2009, 06:31 PM
Fiyatları 50-60 civarı ama boyları kedi yavrusu kadar oluyor, büyük diyorsan boşver.

xSoS
07-11-2009, 10:33 PM
Abi Suriye Alcam Napalım :( Suriyenin Anlatımına Bakıyım.

xSoS
07-11-2009, 11:11 PM
"Fakat kendi türleri içinde erkek erkeğe, dişi dişiye, dişi erkeğe yaşamaları mümkün değildir.Çünkü çok büyük kavgalar olabilir ve hamsteriniz ya ölür yada büyük yaralar alır.Dişi ve erkekler sadece çiftleşme için yanyana gelmelidir."

Şu Bölüm Olmasa.Hiç Düşünmeden Alcam.

hamsteradmin
07-12-2009, 01:03 AM
2 ayrı kafes. Ya da bir dişi alıp zaman zaman başkalarının hamsterlarıyla bir araya getirerek yavru yapabilirsin.

xSoS
07-12-2009, 03:42 AM
Neyse Zaten Bi Sorun Yok Suriye Hamsteri Alcam 2 Tane Kafes Alcam. Kaç Aylık Al Demiştin Abi ?

hamsteradmin
07-12-2009, 03:45 PM
Önceki sayfayı okusan bir zahmet :)

Mert K.
08-28-2009, 11:39 PM
syrian al evcil olurlar ;)

MoFiN
08-30-2009, 11:10 PM
Yaa Aslında dedikleri gibi gonzales alırsanız daha iyi sizin kurallarınıza göre :) hem aynı kafste yaşayabiliyorlar.hem öyle suriye hamsteri gibi kocaman olmuyorlar,pek büyümüyorlar..Bİ DÜŞÜN BENCE :D

Pamuk V Armi
12-08-2009, 10:40 AM
suriye al bence

WayOfDeath
12-09-2009, 10:58 PM
Bence suriye al daha uysal.Ama 2 tane alıcam diyorsan ayrı kafeslerde al.Gonzales alma çünkü onların ömrü çok kısa oluyor.Eğer dediğin gibi çok uzun yaşasın diyorsan guinea pig al hamsteradminin dediği gibi 10 sene yaşayabiliyorlar.Ben bugün petshopcuya söyledim guineapig getircek 2-3 güne.Bakması kolay ama biraz vaktini ayırman lazım onlara.Hem pis kokmuyor.Hemde eğitebiliyosun örneğin : dön diyince dönebiliyorlar (eğitebilirsen).

Pamuk V Armi
12-09-2009, 11:22 PM
ginepigleri çok büyük ama ona kalmış mesajlarımızdan birine göre hareket edecek olan o.

WooLey :)
02-12-2011, 08:29 PM
konu çok eski biliyorum ama kırmızı gözlü kesinlikle olmasın demiş arkadaş :@ benim hamsterim da kırmızı gözlü ve çok cana yakın ve sevimli arkladaşın kırmızı gözlü hamsterlara (albino) karşı çıkışı sinirimi bozdu :S

Bademm
02-12-2011, 08:44 PM
Bencede göz renginin bi önemi yok. Konuda 2009 da açılmış :D

WooLey :)
02-12-2011, 08:46 PM
orda yazdım :D çok eski olduqunu biliom diye :D

Bademm
02-12-2011, 09:55 PM
Peki :D

cıtırcık ve pıtırcık
02-13-2011, 01:15 AM
aslında göz rengi albinoluk belirtisi değil. benim hamsterlarım da renkli ve kırmızı gözlüler. yani kırmızı gözlü albino olmayan hamsterlar da var.

-ErgünCan-
02-13-2011, 01:16 AM
Kırmızı,beyaz hamsterlere deniliyor.

-ErgünCan-
02-13-2011, 01:17 AM
Golden Hamster de deniliyor diğer forumlarda ,Sarı renk olan hamsterlere golden deniliyormuş.

cıtırcık ve pıtırcık
02-13-2011, 01:35 AM
evet de golden hamsterlar ne alaka?

-ErgünCan-
02-13-2011, 01:43 AM
Burada nasıl hamsterlere nasıl ad verildiğini konuşuyoruz.Bende golden hamsteri ekledim.Ne var bunda ?

munky
02-13-2011, 12:23 PM
Benim picaro munda gözleri kırmızı ama kendi koyu krem rengi :D

cıtırcık ve pıtırcık
02-13-2011, 01:34 PM
tamamda, albinodan sonra 1 dakika arayla goldenı koyunca biraz kafam karıştı.