PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zıpır'mMmM

Berkee
08-09-2010, 11:23 AM
2 gün önce gonzi cinsi bir hamster aldım ilk geldiği gün kafesinde öğle oturuyorddu 1-2 saat sonra çark ta dönmeyi yavas yavas öğrendi bugün 3. günü zıpır'mMm dün akşam bi sesle kalktım içeri girdim kafesi kemiriyordu aksam saat 3 civarı alıp salona götürdüm kapağını açtım kafasını dışarı çıkarıyor koklayıp içeri giriyor ve bu kafesi kemirmesi beni tedirgin ediyor annem ve babam pek sevmiyorlar duymamaları için hayvanın kafesini balkona çıkarıp sabaha kadar oynadım ilk deneyimim endişeleniyorum :(
1.5 nerdeyse 2 aylık =)

mrbkrts
08-09-2010, 06:22 PM
kafesi kemirmesi sıkılmasının bir işareti.kafesinde yeteri kadar aksesuarı yoksa yapabilir bunu.bol bol ilgileneceksin veya topu varsa enerjisini topunda veya seninle eğlenirken harcamasını sağlayacaksın ki kafes tellerine sarmasın :) endişelenecek birşey yok...çok da ufak o yüzden daha hareketli oluyorlar.biraz eline alıştır,anneni ve babanı da çağırıp onlara da sevdir ki onlar da alışsınlar ve benimsesinler.
bütün iş sende bitiyor yani :)

Berkee
08-09-2010, 06:26 PM
ya bugün 3. günü alıstı elime geliyo elimde sbze veriorum sulu sebzeler meyveler her gn belirli saatlerde alıstı dısarı cıkarıyorum hergün ama dişleri yeni yeni çıkıyo o yüzden olabilirmi ?

LeoArryn
08-09-2010, 07:59 PM
Kafesi kemirmesinin 2 sebebi var , Ya kafeste sıkılmış dışarda turlayıp keşif yapmk istiyor , yada dişleri kaşındığı için kemircek bir şey arıyor olmasıdır ,,

Az kırılmış ceviz , fındık , Fıstık gibi kabuklu tuzsuz yemişler verin kemirsin eğlensin , ve en yakın zamanda bir hamster topu alın ... günde 30 dkyı geçmicek sekilde hamster topunda turlasın ...