PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Admin'i Dinlemedik, Neler Geldi Başımıza ''rahatsız edici görüntüle içermektedir!''

DişisLy
08-06-2010, 04:14 AM
Adminin ' dişiyi artık dinlenmeye al ' uyarısını dikkate almadım, başıma neler geldi. Kızımın karnında önce minik şişlikler oluştu. Sonra onların apse olduğunu söyledi veteriner. Geçer zamanla dedi. Baktık geçmiyor, başka bir veteriner tümör olduğunu söyledi. Tüyleri döküldü, zayıfladı. Sonra kendisi patlattı hafif geçmeye başladı ama hamster hamsterlıktan çıktı. Tam iyileşiyor derken tüyleri iyice döküldü. Çöp hamster oldu, iyice zayıfladı. Benim başıma gelen sizin başınızada gelmesin diye anlatıyorum.

Bir iki fotoğraf ekleyeyimde kızım ne hallere düştü görün. . :/

Önce böyleydi. .

[Only Registered Users Can See Links]

Sonra biraz iyileşiyo gibi oldu. .

Sonra böyle. .

En son hali bu. .

Fotoğraflar sakıncalı bulunursa silinebilir, yaşı küçük üyeler var ama bilgileninde hamsterınızı benim gibi aptallık edip gereğinden fazla çiftleştirmeyin diye fotoğrafları yayınlıyorum. . :(

tıfıl
08-06-2010, 12:01 PM
hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kıyamam dadlım bnm sana nholdu oyle offff allh gstermesn çk ktü olmus

LeoArryn
08-06-2010, 01:44 PM
Off çok kötü olmuş ya :( Çok byük geçmiş olsun ... Üzüldüm :(

-ErgünCan-
08-06-2010, 03:58 PM
Geçmiş Olsun :( Son fotoğrafı siliyorum :(

GuppyKeeper
08-06-2010, 05:45 PM
Son fotoğrafı çok merak ettim.
Çok yazık hayvan çok kötü olmuş. :/

Beatnik
08-06-2010, 06:06 PM
offfffffff bu ne böle çok çok çok gecmiş olsun yaa :( :(

-ErgünCan-
08-06-2010, 06:32 PM
Evet 2 tane fotoğrafı sildim çok kötüydü :(

DişisLy
08-07-2010, 12:14 AM
hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kıyamam dadlım bnm sana nholdu oyle offff allh gstermesn çk ktü olmus

Çok doğum yapmanın sonuçları. . Pişmanım ama elimden gelen birşey yok. :(

Off çok kötü olmuş ya :( Çok byük geçmiş olsun ... Üzüldüm :(

Teşekkür ederiz. . :/

Geçmiş Olsun :( Son fotoğrafı siliyorum :(

Teşekkür ederiz. Tabiki silinebilir fotoğraf, ben kafesin içinden bakarken bi fena oluyorum. . :/

Son fotoğrafı çok merak ettim.
Çok yazık hayvan çok kötü olmuş. :/

Özel mesajla link olarak atabilirim fotoğrafları isterseniz. . :/

offfffffff bu ne böle çok çok çok gecmiş olsun yaa :( :(

Teşekkür ederiz, evet çok kötü oldu. . :/

-ErgünCan-
08-07-2010, 12:31 AM
Evet benimde aklımda adminin dinlendir dedikleri neyse en iyi şekilde baktığını düşünüyorum :(Fotoğrötü aflar Çok kötüydü admin belkide onlarıda siler çok kötü olanları sildim Üzüldüm casper a :(Peki acıyı nasıl çekiyor ne problem çıkarıyor ona :(

DişisLy
08-07-2010, 12:43 AM
Evet benimde aklımda adminin dinlendir dedikleri neyse en iyi şekilde baktığını düşünüyorum :(Fotoğrötü aflar Çok kötüydü admin belkide onlarıda siler çok kötü olanları sildim Üzüldüm casper a :(Peki acıyı nasıl çekiyor ne problem çıkarıyor ona :(

Evet fotoğrafların hepsi çok kötü aslında. . :/ Acı çetiği her halinden belli tabi ama, sesi çıkmadığından anlatamıyorda. Kulakları alev alev yanıyor kıyamam. Soğuk yerde tutmaya çalışıyorum hep işte. Hergün suyunu değiştiriyorum buzlu su koyuyorum. Kana kana içiyor, içi yanıyor hayvanın belli. :/ Hayvanlardaki lösemi sanırım buda. Tüyleri döküldü, tümörler var, ne yerse yesin zapzayıf kalıyor. . :/ Çok çok daha özel bakım gerektiriyor şimdi. Ama evin nüfusu eskiye nazaran azaldığı için ( 2 kedi, bir hamster kaldı. ) daha çok zaman ayırabiliyorum şimdi.

-ErgünCan-
08-07-2010, 12:47 AM
Offf :( Bi kötü oldum ya :( Yazık ona .Yapacak birşeyde yok :(Çok hamile kaldığı için mi zayıf kaldı hasta oldu acaba :( Şaşucan vardı o da mı öldü :(

DişisLy
08-07-2010, 12:52 AM
Offf :( Bi kötü oldum ya :( Yazık ona .Yapacak birşeyde yok :(Çok hamile kaldığı için mi zayıf kaldı hasta oldu acaba :( Şaşucan vardı o da mı öldü :(

Evet maalesef yapılacak birşey yok. :( Kaç tane veteriner gezdim kimisi fare mi getirdin bana diye kovaladı, kimisi bu ne hayvanı böyle dedi. .

Şaşucan'ı 2 - 3 hafta önce kaybettik. . :/ En son aldığım Suriye hamsterımda öldü. Casper'la Şaşucan'ın yavrularından sahiplendirmiştim bir arkadaşa, onlarda ölmüş. . :/

-ErgünCan-
08-07-2010, 12:58 AM
Senin cidden başın sağolsun ne diyeyim :( Hepsi gitmiş casperde malesef gidici :(

DişisLy
08-07-2010, 01:02 AM
Senin cidden başın sağolsun ne diyeyim :( Hepsi gitmiş casperde malesef gidici :(

Öleceğini düşünmek üzüyor tabii ama böyle acı çekmesinden iyidir sanırım. :S :(

mrbkrts
08-07-2010, 10:02 AM
aslında dün fotoğraflar yayındayken yorum yapmak istiyordum ama işlerimin yoğunluğundan yazamadım.
yayınladığın fotoğraflar neredeyse veterinerlik kitaplarına girecek kadar bilgilendirici fotoğraflardı.o yüzden SANSÜRÜN hayatımızın her dönemine girdiği bir ülkede özgürce yazışabildiğimiz forumlarda da SANSÜRÜN olması beni çok üzdü.Bu forumda çok detaylı ve faydalı bilgiler var,üstüne bu tarz tecrübelerin resim haline getirilip yayınlanması daha da faydalı oluyordu.
Mod arkadaşın tamamen iyi niyetle sildiğine inanıyorum fotoğrafları ama bence kalmalıydı bu fotoğraflar.Evimizde misafir ettiğimiz arkadaşlarımızın hep güzel fotoğraflarını mı paylaşıcaz?Bu tarz hastalık fotoğraflarını da yayınlamamız gerekiyor ki onlara iyi bakılmadığı zaman ne hale geleceklerini görmemiz,tecrübe etmemiz için.Bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı SİLİNEN FOTOĞRAFLARIN İBRET OLSUN DİYE YENİDEN YAYINLANMASINI TALEP EDİYORUM!Konunun başına da ''rahatsız edici görüntüle içermektedir!'' diye uyarı koyulduğu takdirde okuma yazması olan,rahatsız olmak istemeyen herkes konuya zaten girmeyecektir.
Mod arkadaşlar lütfen yanlış anlamasın beni.Benim talebim gerekçesi tamamen bu hayvanlara iyi bakılmadığı zaman nasıl kötü duruma düşeceklerini bilmemiz gerektiğinden.Bu forumdaki arkadaşların çoğu benim kardeşimden de ufak (yaşım 27).Tam sorumluluk duygularının geliştiği bu dönemde besledikleri evcil hayvanlarının kıymetlerini bilmeleri açısından BU FOTOĞRAFLAR YAYINDA KALMALI!
Ayrıca konunun sahibi arkadaşı da ayrıca tebrik etmek istiyorum.Bir hatası olmuş ama o hatasını hamsterı o hale geldiği halde özenle beslemeye devam ettirdiği,veterinere götürdüğü ve sokağa bırakmayarak telafi ettiği için.Hepimize örnek olması gereken bir davranış.

-ErgünCan-
08-07-2010, 11:43 AM
Benden büyüksünüz Hemde bayağa.Daha mantıklı düşüneceksiniz doğal olarak.Dediğiniz Yapılsın Dişisyl eklesin fotoğrafları.Bende uyarıyı ekliyorum.

mrbkrts
08-07-2010, 11:48 AM
Benden büyüksünüz Hemde bayağa.Daha mantıklı düşüneceksiniz doğal olarak.Dediğiniz Yapılsın Dişisyl eklesin fotoğrafları.Bende uyarıyı ekliyorum.

yaptığın incelik senin de ne kadar mantıklı ve olgun olduğunu gösteriyor:)teşekkürler.

Beatnik
08-07-2010, 01:18 PM
veteriner bi ilaç falan vermedimi ya :(

-ErgünCan-
08-07-2010, 02:40 PM
Ben teşekkür ederim uyarınız için .

DişisLy
08-07-2010, 05:13 PM
veteriner bi ilaç falan vermedimi ya :(

Maalesef. İlgilenmediler bile, ne ilacı. . :(

Fotoğrafları ekledim bu arada, son halindende 6 kare var. :/

-ErgünCan-
08-07-2010, 06:50 PM
Off :( Çok kötü.Ah be abla ah be.Gereğinden fazla çiftleştirmeyeydin keşke .İnşallah birazda olsa acısı azalır .:(

DişisLy
08-07-2010, 07:25 PM
Off :( Çok kötü.Ah be abla ah be.Gereğinden fazla çiftleştirmeyeydin keşke .İnşallah birazda olsa acısı azalır .:(

Gereğinden fazla çiftleştirdiğime bende pişmanım ama elden gelen birşey yok şimdilik. :/

iskooo
08-07-2010, 07:29 PM
Çok Geçmiş Olsun Arkadaşım Allah Kurtarsın Daha Fazla Çekmesin Yavrucak
Bu Görüntüler Birden Beni Düşündürdü Benim Yavrularımda Var İki Kardeş
Biri Erkek Diyeri Kız 2 Buçuk Aylıklar İkisinden Birisini Çiftleştirmek İstiyordum
Ama Bu Görüntülerden Sonra Tereddutteyim ama Doanın Kanunu Hayatta Bir
Kez De Olsa Çifleştirmem Gerekiyo Diye Düşünüyorum Tabi Daha Önlerinde 4
Ay Var Zamanı Gelince Hankisinin Yanına Eş Almam Gerekiyor Onuda Bilmiyorum
Gerçi Ne Yapıcam Hiç Bir Bilgim Yok Bana Kalırsa Hiç Çifleştirmek Gelmiyo İçimden

DişisLy
08-07-2010, 07:32 PM
Yaa şimdi 1,2 çiftleştirmeyle ya da 3, bir şey olmaz. Benim hamsterım 18 - 19 kere çiftleşti 70'e yakın yavru büyüttü. . Doğal olarak bünye zayıf düştü, kendisine bakamadı. .

maex_bloore
08-07-2010, 08:55 PM
başın saolsun üzüldüm fazla çiftleşmeseydi keşke ya :(

LeoArryn
08-07-2010, 11:31 PM
Yaa şimdi 1,2 çiftleştirmeyle ya da 3, bir şey olmaz. Benim hamsterım 18 - 19 kere çiftleşti 70'e yakın yavru büyüttü. . Doğal olarak bünye zayıf düştü, kendisine bakamadı. .

Sende bayaa çok çiftleştirmişsin ya , yazık o hayvana ...

GuppyKeeper
08-07-2010, 11:43 PM
Kurallara dikkat.

bltcn
08-08-2010, 01:08 AM
hiç ağrı kesici vermeyi düşündün mü ? yahut ataş düşürücü. sadece mantık yürütmeyle bu yazıyı yazıyorum yanlışım olabilir. birçok ilaç deney faresi üstünde deneniyo ( hamsterlarla farklı bir tür olsalarda aynı ailedenler). bence bebek aspirinin %20 sini suyuna karıştırıp verebilirsin. en azından biraz ateşi düşüp ağrısı azalır.

-ErgünCan-
08-08-2010, 01:13 AM
Kanı sulandırıyo.Kullanmayın aspriin

bltcn
08-08-2010, 02:22 PM

illa aspirin kullanıcak diye bi şart yok eczacı bilir bebek için ağrı kesici filan. en azından hamster rahat etsin biraz. :(

-ErgünCan-
08-08-2010, 02:25 PM
Bilemem o kadarınıda dozu ayarlamak lazım bebek te olsa yine kaldılrabilir mi o ilacı

DişisLy
08-08-2010, 05:01 PM
başın saolsun üzüldüm fazla çiftleşmeseydi keşke ya :(

Keşke. . Ama iş işten geçti. Bundan sonra dikkatli bakmaya özen göstericem. . :(

Sende bayaa çok çiftleştirmişsin ya , yazık o hayvana ...

Böyle birşey olacağını bilsem çiftleştirir miydim çok. Off. :/

Bence eşleştiği hamster çok abazaymış.

Aynen öyleydi.

hiç ağrı kesici vermeyi düşündün mü ? yahut ataş düşürücü. sadece mantık yürütmeyle bu yazıyı yazıyorum yanlışım olabilir. birçok ilaç deney faresi üstünde deneniyo ( hamsterlarla farklı bir tür olsalarda aynı ailedenler). bence bebek aspirinin %20 sini suyuna karıştırıp verebilirsin. en azından biraz ateşi düşüp ağrısı azalır.

Haftada bir gün yarım bebek aspirinini tam dolu suluğun içinde eritip veriyorum. .

Kanı sulandırıyor ama ateşini düşürüyor. :/ O suyu içtiği zaman birazda olsa rahat uyuyor. :(

artofdeath
08-27-2010, 05:32 PM
gerçekten içler acısı.. Yazık hayvancığa :(

Karbeyaz
08-27-2010, 07:49 PM
off cok kötü gercekten :(

DişisLy
09-08-2010, 08:51 PM
Kaybettik Casper'ı. . Kurtuldu acılarından, yalnızlıktan. :(

-ErgünCan-
09-08-2010, 09:02 PM
Hem üzülüyorum hem sviniyorum :( Başın sağolsun

DişisLy
09-08-2010, 09:10 PM
Hem üzülüyorum hem sviniyorum :( Başın sağolsun

Aynen. Hem üzülüyorum öldüğüne, hemde seviniyorum acılarından kurtulduğuna. . :/

Son fotoğrafı buda. :(
1854

Karbeyaz
09-08-2010, 09:17 PM
ay cok yazık cok geçmiş olsun..başın saolsun...:(

ege
09-08-2010, 09:47 PM
Başın saolsun bir hata yapmışsın herkes yapabilir. Üzüldüm gerçekten ama bunu paylaşmakla çok iyi bir şey yapmışsın böylece bunu okuyanlar bu hatayı yapmaz.

Karbeyaz
09-08-2010, 10:51 PM
evet...asla yapmam

Hmstr
09-08-2010, 10:58 PM
son resimdeki ayağını ucundaki ney???

Karbeyaz
09-08-2010, 11:05 PM
evet...bnimde dikkatimi cekti.. o ne ?

Hmstr
09-08-2010, 11:08 PM
one oooo

Karbeyaz
09-08-2010, 11:09 PM
sabret az ..yazar elbet :D

Bay jingles
09-09-2010, 12:42 AM
ahh ahh...çok üzüldüm ya...yazık ona...:(hemen iyileşsin

Karbeyaz
09-09-2010, 12:44 AM
ahh ahh...çok üzüldüm ya...yazık ona...:(hemen iyileşsin
arkadasım casper ölmüş..:(

Hmstr
09-09-2010, 12:46 AM
ufak bi ayrıntı :D

Karbeyaz
09-09-2010, 12:47 AM
:) biraz

Bay jingles
09-09-2010, 12:48 AM
oooo...neyse kurtulmuş o zaman o yara o bünyeye fazla zaten

Hmstr
09-09-2010, 12:49 AM
ebedi huzura kavuşmuş

Karbeyaz
09-09-2010, 12:50 AM
yazık..

Bay jingles
09-09-2010, 12:50 AM
huuu:'/

DişisLy
09-09-2010, 01:09 AM
son resimdeki ayağını ucundaki ney???

Uyurken çok rahatsız oluyordu ışık geldikçe falan. Evinede girmiyordu. Bende yünlerden örülmüş bir bez parçasını koymuştum kafese. Hemde sıcak tutar geceleri diye. İpleri ayaklarına dolanmış. Gördüğümde alıp attım zaten o bez parçasını ama ipler düğüm olmuş ayağında. Çok kıpırdak ve çok minik olduğu için korktum makaslada çıkaramadım. Kendisi çıkarır diye bırakmıştım.

Başsağlığı dileyen arkadaşlara teşekkürler. Aman kimsenin başına gelmesin, çok zor. . :(

naruto
12-05-2010, 05:27 PM
kimse hamsterını çok çifleştirmesin bakın neler olmuş inşallah geçmiştir 3 ay olmuş.ipretlik bunlar çok çok bakın ki yapmayın

skaterboy
12-06-2010, 04:31 PM
banada silinen fıotoları yollarmısın merak ettim bu arada çok geçmiş olsun :(:(:(

naruto
12-06-2010, 05:27 PM
bende merak ettim banda yolla yada koyarmısn 1-2 kalsın sonra gine silersin :D

-ErgünCan-
12-06-2010, 08:14 PM
Naruto fotoğraflar kaç aydır duruyor.Lütfen mesaj yazmadan önce bir göz atın :) Fotoğraflar duruyorrr :)