PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 kg kalite yem 15 TL !

hiliklefilik
08-04-2010, 01:21 AM
Yanlış okumadınız arkadaşlar evet Eminönü'nden 6 kg yemi 15 TL'ye aldım. Adamlar resmen açmışlar ortaya koca bir çuval witte moleni kilosu 6' ya satıyorlar. Diğer açık yemlerinse kilosu 3 TL ! Ben ne yaptım. Açık hububatların hepsinden ve witte molenden harika ama harika bir karışım yaptırdım. Hemstırlar da inanılmaz saldırıyorlar yeme komedi görmeniz lazım :D

Hemstır besleyen arkadaşlara tavsiye Eminönü çiçek pazarında hemstır yeminin kilosu ortalama 2,5 TL :)

GuppyKeeper
08-04-2010, 01:41 AM
Keşke istanbulda olsam :/

LeoArryn
08-04-2010, 02:24 AM
Ben bugün gittim ve o hayvanların durumlarını hiç beğenmedim ... Syrianları Ufacık bir Fanusa koymuşlar ve Hepsinin Bir tarafı yara ...

mrbkrts
08-04-2010, 09:25 AM
ben de benim syrian,mısır'ı ordan almıştım,yaklaşık 8-9 ay oldu,hala ürkekliğini atamadı (eskiye göre çok iyi).o yüzden bir daha petshoptan,hele hele mısır çarşısı gibi ortaçağ hayvan pazarlarını andıran bir yerden hayatta canlı birşey almam.
ama yem çok uygunmuş :) bu hafta cuma günü istanbuldayım,unutmazsam alırım mutlaka.1 kg yeme 12-13 tl veriyoruz,6 kg için fiyat inanılmaz uygun.arkadaş gibi karışık da yaptırırız olmazdı bir kg :)
bu arada istanbullu olmayanlar için tam adresi tarif edersen çok sevinirim!

hiliklefilik
08-04-2010, 02:04 PM
''Orta çağ hayvan pazarı'' orayı tanımlayabilecek en kısa ve anlamlı kelime grubu evet. O hayvanları koydukları kafesler, fanuslar nedir öyle ya..
Ulaşım: Kabataştan tramvaya biniyorsunuz, eminönü durağında iniyorsunuz. Alt geçitten karşıya geçip caminin altından geçen sokaktan devam ediyorsunuz. Karşınızda çiçek pazarı ( canlı hayvan pazarı ). Zaten orada kime sorsanız gösterir.
Fakat guineapiglere 120 TL 'den başlıyolar fiyat biçmeye anca 80 'e iniolar, şaşırdım yani..
Ben ucuza 2 tane yavru guineapig istiyorum ama nerden bulacağımı bilmiyorum. Var mı bir fikri olan ?

mrbkrts
08-04-2010, 04:52 PM
bence oradan alma...alışveriş sitelerinde mevcut ben görüyorum.link vermek yasak ama şöyle desek olur herhalde; ''sahibinden'' alsan hem daha evcil hem de daha az ürkek olurlar diye düşünüyorum :)