PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki kardeş hamster çiftleşir mi?

pectusmaktanna
26.07.10, 02:25 AM
arkadaşlar iki kardeş hamsterım var.. 3 aylıklar.. ve 1 ay sonra çiftleşme dönemine giricekler sanırım ( pek bi bilgim yok açıkçası) .. iki kardeş bu dönemde çiftleşirler mi, yoksa ikisine de ayrı ayrı eş bulmam mı gerekli? bir de ikisi aynı kafeste yaşıyorlar.. bu onlar için sorun olur mu bu dönemde?

-ErgünCan-
26.07.10, 02:32 AM
Öncelikle Siteye Hoşgeldiniz.:)

Dişi için 6 ay önerilir erkek için fark etmez
Kardeş çiftleşir Hatta anne ile yavru çiftleşir ve büyük tehlike sakat yavrular doğar Problemli doğabilirler.

Suriye Olsun Gonzales Olsun Türü ne bilmiyorum Hamile Kaldığında ayıracaksınız yavrular 1 aylıkken anneden ayrılır 4 ay sonraya kadar çifftleştirmezseniz Daha iyi olur anne dinlensin.

Suriye ise beraber kafeslerde yaşamamaları gerek ayırın.Sadece çiftleşmek için yan yana gelsinler. Türünü bilmio sanız Sitede suriye goonzales fotolara bakın yada fotoğraf koyun bakarız.

Dişi 6 aydan sonra çiftleşmeye uygun olur Erkek Fark etmez Hamilelik döneminde anne proteinli beslenmeli yavruları yer eksiklikten.4 ay dinlenmeli.

Başka sorularınız Olursa Konu Açabilirsiniz :)

pectusmaktanna
26.07.10, 02:35 AM
teşekkür ederim, hoşbuldum :) böyle bi forumun olması sevindirdi beni valla.. gonzales türü benim hamsterlarım.. anladığım kadarıyla beraber yaşamalarında bi sakınca yok şimdilik.. hamile kaldığında onları ayıracağım..

tekrar teşekkür ederim..

-ErgünCan-
26.07.10, 02:39 AM
Önemli değil :) Şu an için kavga etme şansları az :) Çiftleşirlerse yavru sağlıklı olmayabilir ..Anneyede 6 ay derler normalde gerisi size kalmış her an çiftleşebilirler onun dışında gül gibi geçinirler:)

LeoArryn
26.07.10, 04:22 PM
Hem kardeş olduklarından Kavga ediceklerini Sanmam , Kardeşler Çiftleşir Fakat bu Çiftleşme ne kadar Önerilmesede Fazla bir Problem Ckıcaqını sanmıyoruM :)

Hoşgeldiniz ...

pectusmaktanna
26.07.10, 07:03 PM
teşekkür ederim :) içim rahat şimdi

ertantainment
03.08.10, 12:11 AM
onlarda geliştikten sonra aile kavramı kalkıyor, benimki annesiyle aynı kafeste tekini bırakmıştım çiftleşiyolar sanırım

...:::MıSıR:::...
03.08.10, 01:26 AM
Evet, Benimkiler Kardeş Ve Yavruları Oldu . Sakat Doğmuyor Yavrular Merak Etme. Ama Doğurunca Erkeği Başka Bir Kafese Koy. Anneye ve Yavruya Zarar Verir Ayırmazsan.

milkanus
28.09.10, 08:17 PM
Suriye Olsun Gonzales Olsun Türü ne bilmiyorum Hamile Kaldığında ayıracaksınız yavrular 1 aylıkken anneden ayrılır 4 ay sonraya kadar çifftleştirmezseniz Daha iyi olur anne dinlensin.

Acaba doğru mu anladım ?

Ben hamster yavrularını dağıtmayı düşünüyorum ''en erken'' 1 ay sonra mı ayırabilirim anneden??

-ErgünCan-
28.09.10, 09:12 PM
En erken değil tabiki . 3-3.5 haftalıkken ayrılabilirler .Oynar bu ama 1 aya kadar beslenebiliyolar anne tarafından.

Spaceman
28.09.10, 09:16 PM
bence dikkat etmelisiniz.erkekler doğumdan sonra yavruları yiyebiliyor.

Spaceman
28.09.10, 09:17 PM
erkeklerin yemesinin nedeni:

dişinin yanına başkaları geldi sanır ve onları yer.(erkek hamsterlerin koku alması dişi hamsterlardan daha azdır)

-ErgünCan-
28.09.10, 09:19 PM
Evet zaten ayırmanız gerekiyor .Gonzales erkeklerinin dişilere yardım ettiğini duydum .Ama suriyede erkekler gerçekten dişileri çıldırtıyor .Pakize ve efe iyi anlaşıolar .Efeyi koydum pakizenin kafese .Doğacak yavruları için stokladığı yemlere yaklaşınca pakize daldı hemen zor ayırdım .Her 2 türdede ayırılması daha doğru bence

milkanus
28.09.10, 11:00 PM
Ewt dişi doğurdmadan 3-4 gün önce acaba çiftleşebilirler mi diye ben de denemiştim kötü kapışmışlardı .
Ben 1 ay kadar bakarım sonra dağıtırım ozaman ...

-ErgünCan-
29.09.10, 04:01 PM
Yani .:D

melisa_antony
29.09.10, 09:05 PM
hoşgeldinn

hamstırstar
05.11.10, 11:30 PM
kardeş hamsterların çiftleşmesi sağlıklı olmayabilir