PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster evi

Madshine
09.07.09, 07:14 PM
Gonzales almak istiyorum bir tane. ama önce kafes işini halletmeliyim :(
Bir arkadaşım kafes konusunda, bir tane hamster evi kesin olmalı dedi. yani kendine ait ufak kapalı bi alan. çok güzel uygun kafesler buldum ama hamster evi yok bazılarında. olsa da tam kutucuk gibi değil :) eğer hamster evi gerekliyle gerçekten ona göre alıcam bir tane. Aynı arkadaşım, talaşın altına kağıt havlu seriyormuş, onun gonzalesi alttan çukurlar, tüneller falan açıyormuş. Kağıt havlunun bir zararı olabilir mi hayvana. teşekkürler.

buraq
09.07.09, 07:47 PM
bnde hamster ewi benzeri birşey var ama hiç içinde uyuduğunu görmedim :D genelde talaşların altında uyuyor...

kağıt havluyu kemirir bence çok iyi birşey olmaz... hem kağıt havlu koku da yapabilir diye düşünüyorum :) tabi bu benim düşüncem....

hamsteradmin
09.07.09, 08:19 PM
Hamster evi şart değil, zaten talaşların veya kağıt havlu tarzı malzemenin altına girip yuva yapmış oluyorlar kendilerine. Ama almışken her şeyi tam alacağım dersen, öyle yap tabi. Hamster evi tek olarak da 3-5 tl arası satılıyor.

Bence kafesle ilgili olmazsa olmaz şey, geniş olması. Kolay temizlenebilmesi. Çarkının hamsterın cinsine uygun olması, örneğin Suriyeler için daha büyük çark gerekli. Suluğun kaliteli olması. Tellerin, kafasının geçtiği her yerden geçebilen bu canlılar için fazla geniş olmaması. Çok önemli bir detay daha, kafesin kapaklarının, hamsterın kafasıyla iterek açabileceği nitelikte olmaması ki başıma geldi ve kafesin üstünde kitaplar kaldı aylarca.

Kağıt havlu koymak kötü bir fikir değil. Fakat şunu söyleyeyim, büyük olasılıkla kağıt havlunun üç kenarından çekiştire çekiştire, kemire kemire parçalayacak, talaşların arasına katacak ve kendine yuva malzemesi olarak kullanacaktır :)) Yani sen karar ver.

Hamster evi yerine ben elime dolayarak koparttığım bir parça tuvalet kağıdını rulo haliyle (tuvalet kağıdı rulosu olan o karton malzeme değil ama) kafese koyardım eskiden, bunun içinde uyumaktan keyif alıyorlar.