PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağlık Sorusu

merlin
07-16-2010, 11:53 PM
Oncelikle konu basligi icin kusura bakmayin. on kere kadar post atma girisimi ve yazdiklarimin kaybolmasindan sonra boyle bir deneme yapip konu acabildim. Hata mesajida oldukca abuk tu.

Bizim ufaklik ile ilgili bir sorunumuz var. Birkac hafta once bir disi ile ciftlestirdik ve bir sure sonra bizim erkek hamster ishal oldu. 2 yada uc gun sonda duzeldi ve bir sorun gorunmuyordu. Zamanla asiri bir zayiflama ve hareketlerinde yavaslik basladi. Hatta kendi kafesinden bile zorla cikabiliyordu. Yeme duzeni de bozuldu ve en son bugun gozleri iltihapli gibi kapandi. Birseyler yemeye calissada cok fazla yiyemiyor. Civardaki veterinerlerin de hamster konusunda tamamen yetersiz oldugunu pet-shop lardaki arkadaslarim ozellikle soyledi. Bu konuda onerileriniz ne olabilir? Yada yapabilecegimiz herhangi faydali birsey yada kullanabilecegimiz herhangi bir vitamin turu mevcut mudur?

merlin
07-17-2010, 03:05 PM
Bu ufaklik sadece yemek yemiyor. Ne islak kuyruk ne ishal. Agzina cok az bisiler aliyor o kadar. Bunun icin ozel bir damla yada zorla verebilecegimiz birseyler var midir? Hic degilse buna birileri oneride bulunabilir mi?

Beatnik
07-17-2010, 09:28 PM
Sulara damlatılan vitaminlerden duymuştum ondan kullanabilirsin.. Yumurtanın beyazı gibi faydalı yiyeceklerden verebilirsin.. Havanın sıcaklığındanda olabilir hafif serin yerlerde tutabilirsin hamişini bunun için.. Ama daha dewam ederse bi veteriner bulmanızı öneririm

hiliklefilik
07-18-2010, 04:39 PM
Hemen iyi bir veterinere götürmen lazım. Aynı durum benim hemstırımda da vardı. Veteriner 2 tane ilaç verdi ama 4 gün sonra zavallı öldü :( Elini çabuk tut, hayvan acı çekmesin daha fazla, iyileşssin hemen.

LeoArryn
07-18-2010, 07:59 PM
Ne kadarLık olduğunuda Sormam Lazım , Cünkü böyle bir kişinin Hamsteri daha vardı , bir kaçgün sonra vefat etti , Hemen bir vet yardımı alman lazım ...

Ve Konu Açarken Aşağıda buluna tagLarı silmen lazım öyle olduğu zaman istediğin tarz konu açabilirsin...

merlin
07-19-2010, 01:59 PM
Ust solunum yollari enfeksiyonu olmus. Veterinerden geldigimiz gunun aksami arka ayaklari hareketsizlesmeye basladi. Birbirine bagli iki kafesi vardi. Birinden digerine bile gecemeyecek kadar gucsuzlesti. Ayni aksam iyiden iyiye kotu olunca o hareketli zipirin o sekilde kalmasina dayanamadim.

Esime yanima gelmemesini soyleyip arka odada biraz ters ve duzensiz kalp masaji yapinca Sheftali cok ugrasmadan oldu. Duygusuz adamin tekiyimdir ama 1 senede o kadar ilgilenmedigim halde bile gozlerim yandi bogazim dugumlendi. O kadar sevimli bi zipirin bir iki gunde o hale gelmesi gercekten uzucu. Oldugunde agzi acildi v agzinin icinin kuru ve insanlardaki aft benzeri pamukcuk gibi oldugunu farkettim. Gerindiginde yada agzini actiginda agzi pembe ve islak olurdu.

Siz siz olun birseylerin ters gittigini anladiginizda tepki verin. Bizim hem islerimiz hem kosturmaca hemde bazi seyleri gozden kacirmak bu sonuca neden oldu. Bundan sonra sanirim daha farkli olacak. Cunku bazi acemiliklerimiz de oldu. Bir daha hamster edinmeye karar verirsek bu sefer daha tecrubeli davranip en kotu ihtimalle yaslanip olmesini saglayacagiz.

LeoArryn
07-19-2010, 03:48 PM
Başınız sağolsu :( Çok üzücü bir durum :(

...:::ÇıTıR:::...
07-19-2010, 10:00 PM
Başınız sağolsun :(