PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koku

GuppyKeeper
06.07.10, 07:33 PM
Talaşı 1 haftada bir değiştirsem koku olurmu?Birde 1 kiloluk talaş 1 hafta bir 58 cmlik bir kafeste değiştirilirse ne kadar gider.Besleyenler komuşularım vardı çok pis kokuyorlarmış doğru mudur?Bide vitte molen çam kokulu talaş almayı düşünüyorum.Tavsiyeniz nedir?:)

LeoArryn
06.07.10, 09:27 PM
Talaşı haftada 1 kere değiştirirsen koku Falan olmaz , ayrıca vitti molen çam ve limon kokulu tavsiye ederim , :) Ben 1 kiloluk talaş aldım 3 katada bolca koymuştum 1 ay falan qitti :) Artık qerisini sen düşün :)

Bununla ilgili Sitede bir çok konu açıldı oralardan takip edersen daha cok yardımı olur :)

baturay231
07.07.10, 01:39 AM
valla bende 1 haftada bir witte molen limon kokulu ile değiştiriyorum 3 günden sonra koku oluyor azda olsa :)

LeoArryn
07.07.10, 01:44 AM
hamsterlar kendi bölgelerini belirlemek için tuvaletlerini yaparak koku bırakırlar , ve sen onu temizlediğin zaman koku kaybolur hamsterin de tekrardan bölgesini belirlemek için aynı yere tuvaletiyle koku bırakır ,, :) O koku bu yüzden kaynaklı :) Belirli yere tuvaletlerini yaptıkları için o tuvaletini yaptığı yerdeki talaşı bir bez v.b bir şey vasıtasıyla alırsan koku problemin kalmaz:)

GuppyKeeper
09.07.10, 06:10 PM
Teşekkürler. :)

Kubilay
10.07.10, 03:14 AM
Ben talaşı 2 haftada bir değiştiriyorum.Hiç koku olmuyor ayrıca talaşımı tabana 6-7 cm döküyorum.Bir sorun olmuyor.

LeoArryn
10.07.10, 03:18 PM
Tabi o da bir çözüm , fakat ideal olanı haftada 1 değiştirmek ,, :)