PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tuyleri bigarip

doriss
07-01-2010, 08:25 PM
arkadaslar ben bugun bir tane hamster aldim cinsini acikcasi bilmiyoru ama tuyleri bir garip bide yaniginin orasi yemek yiyince sisior orda kursak gibi bisemi var...:confused:

Yuded
07-01-2010, 08:28 PM
Bu şekilde asla sorununuza çöüm bulamazsınız. Garip dediğinizde akla binbir türlü neden gelir. Daha anlaşılır,açıklayıcı olamalısınız.
Evet yiyeceklerini keseciklerine dolduruyor. Şişmiş gibi görünmesi normaldir.

LeoArryn
07-01-2010, 08:34 PM
YanakLarının şişikliğinin sebebi yiyecekleri yanak keselerine depo ettiği içindir ,, ama tüylerinin ne garipliği var anlamış değiliM ama resim Çekerek Koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz sana hem Cinsi hakkında Hemde Tüyleri hakkında :)

doriss
07-01-2010, 08:46 PM
arkadaslar resim ekledim bole tiftik tiftik ya ama her yeri deil bazi yerleri aldigimda kendini talasin icine koymuslardi heryeride talasti temizledim ama tuyleri duzetemedim:( hani bole sabah kalknca saclar dagilirya zor duzelir onun gibi bise:):)

doriss
07-01-2010, 09:03 PM
arkadaslar neyapabilecegim konusunda fikir sahibi olan varsa yardimci olabilrmi yikamayi dusunuorum

Beatnik
07-01-2010, 09:39 PM
Yıkaman tehlikeli olabilir havalar ne kadar sıcak olsada hasta olma ihtimali var çünkü hassas hayvanlar...Sana önerim tüylerini makas yardımıyla ÇOK DİKKATLİ olman şartıyla kısaltman..Ben yapamam, cesaret edemem diosan bi veteriner yardımıylada yapabilirsin..Bu şekilde talaşları çıkarırken hamsterınında canı acıyacaktır..Fotograflarda gördüğüm kadarıyla suriye cinsine benziyor ama daha net fotoğraflar koyarsan kesin dilde bişeyler söylemeye çalışırız :) yanağının şişliği arkadaşlarında dediği gibi keseciklerine yiyeceklerini saklamasından kaynaklanıo :)

doriss
07-01-2010, 09:55 PM
arkadaslar ben almanyada akrabalarım var bılmıyorum bılıomusnz ama orada hamster beslemek yaygın onlar duzenlı olarak yıkıorlardı ve cok buyuk kafeslerde dısarıda beslıolardı

Beatnik
07-01-2010, 09:58 PM
arkadaslar ben almanyada akrabalarım var bılmıyorum bılıomusnz ama orada hamster beslemek yaygın onlar duzenlı olarak yıkıorlardı ve cok buyuk kafeslerde dısarıda beslıolardı

Onlar zaten kendilerini temizliyolar..Neolursa olsun ben hamsterımın sağlığını riske atmam :) ama tabi senin bileceğin iş :)

doriss
07-01-2010, 10:14 PM
haklısın arkadasım hamsterımın yenı resmlerını attım turunu soylebılırmısn ve tuylerı hakkında yorum yapacak arkadaslrn fıkrlerını beklıyorum

Beatnik
07-01-2010, 10:25 PM
oyyyy bu çok tatlı bi suriye hamsterı :D:D:D renkleri çok güzel :)

Dediğin gibi tüyleri gerçekten çok uzun tiftik :D:D:D:D

Ben makasla kısaltmanı öneriyorum :)

Beatnik
07-01-2010, 10:26 PM
bide tüylerini açmakta zorlanıyorsan öğlen vakti hafif nemlendirerek deneyebilirsin havanın sıcak olmasından dolayı çabuk kuruyacaktır sorada tüylerini kısaltabilirsin :)

doriss
07-01-2010, 10:27 PM
gozlerının kırmızı olması albıno demekmı oluo arkadasım

Beatnik
07-01-2010, 10:31 PM
Gözlerinin kırmızı olması göz pigmentleriyle alakalı bi durum diye biliyorum :)

doriss
07-01-2010, 10:37 PM
tamam ole yaparım ama öglen aksam farketmez hatay sıcak memleket herdaım

Beatnik
07-01-2010, 11:53 PM
tamam ole yaparım ama öglen aksam farketmez hatay sıcak memleket herdaım

İstediğin zaman yapabilirsin o zaman hem hamsterında serinler biraz :)

LeoArryn
07-02-2010, 02:18 PM
Tüylerinde bir Problem Yok :) Sadece biraz fazla uzun :) Beatnik ' in dediği gibi cok az kesebilirsin :)

mrbkrts
07-02-2010, 04:42 PM
benim mısır'ın da tüylreri bu şekilde ama senin ki kadar dağınık değil.ama bence sorun etme...talaşları benimkinin de dolanıyor ben de totosundaki ve ayaklarının yan taraflarındaki tüyleri dikkatlice kesiyorum...tavsiye ederim:)

doriss
07-02-2010, 04:46 PM
arkadaslar sorunum tur kesilmesiyle duzelecek gibi deil bazi yerlerde tuy cok az derisi gorunuor hic sizin resimlerinizdeki gibi deil ben geri iade etmeyi dusunuorum gunahina girmek istemiyorum cunku hic isinamadim

LeoArryn
07-02-2010, 05:47 PM
Biraz Büyük bir hamster ALmışsın , Alışma süreci uzun olucaktır ... Tüy ProbleMi için dE Yapman Gerektiğini söyledim eğer Vericeksende senin bileceğin bir olay ,

doriss
07-02-2010, 05:50 PM
bu hamster garip hasta heralde sansima bole cikti nese tesekurler

doriss
07-02-2010, 09:45 PM
arkadaslar hepinize yardimlariniz icin tesekurler hamsterimi veterinere goturdum hem sag ayaginin ust kisminda hemde popo kisminda apse tarzi sisikinlikler var dedi yani hastaymis :(:( ben onlari kendinden saniyordum hatta sizede yan tarafi sis demistim anlamistim bise oldugunu cunku davranislari anlattiniz gibi deildi bunun uzerine aldiim yere geri goturdum cunku daha ilk hamster besleyisim ve yeterince bilgi sahibi deilim

hepinize tekrardan tesekurler:):):)

Beatnik
07-02-2010, 10:15 PM
Geçmiş olsun hamsterın için üzüldüm :(

Alırken sütten yeni kesilmiş bir hamster almaya çalış bide şu linke göz atarsan iyi olur ;)

[Only Registered Users Can See Links]

doriss
07-02-2010, 11:10 PM
ewet buna cok dikkat edecem artik:):)

tıfıl
08-02-2010, 10:40 PM
bn de boyle grdüm bir tane çok şekerler bunların cinsi oyle yani bi tek seninki öyle deil merk etme

...:::MıSıR:::...
08-03-2010, 01:18 AM
Evet, Bu Çok Tatlı Bir Suriye. Tüylerinin Uzun Ve Garip Olması Çok Normal. Çünkü Dediğim Gibi, Bu Bir Suriye Hamsterı. ...:::ÇıTıR:::...'a Bir Sor Derim. Babası Makasla Kısaltıyor Tüylerini. Gün Geçtikçe Hamsterlar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sahibi Olursun Umarım (: