PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardm Hamsterim ölebilir..

greldortrtr
07.07.09, 06:17 PM
Ya dün suyuna 1/4 oranında süt koydum sonra çok uyumuşm öğlen kalktım suyuna baktığımda sütle su ayrılmış bozulmuştu yani.. hamsterim bundan içmiş olabilirmi içtiyse ne yapmalıyım yoksa hamsterim.. dilim varmıyor..

hamsteradmin
07.07.09, 06:25 PM
Sütle su karıştırmak pek iyi bir fikir değildir, süt zaten kedilere bile laktoz oranı nedeniyle dokunabiliyor. Suyla karıştırılınca da molükeller parçalanıyor, daha kötü oluyor. Laktozsuz süt verilebilir illa vermek gerekiyorsa, ama süte alternatif yumurta, peynir, yoğurt varken hiç gerek yok.

Süt suyla beraber kesilmiştir, hemen çıkardıysan bir şey olacağını sanmam, panik yapma.

greldortrtr
07.07.09, 06:36 PM
3-4 saat kaldı öyle sanırım içtiyse ölürmü?? içtiyse ona ii gelmesi için ne yapmalıyım mesela insalarda yoğurt ye derler ya.

hamsteradmin
07.07.09, 06:38 PM
Bir şey olacağını sanmıyorum, dediğim gibi önce sen sakinleş. İyice yıkayıp temiz su koy suluğa. Ekstra yiyecek verme.

greldortrtr
07.07.09, 08:04 PM
inşallah bişey olmaz.. burayı bilgilendiririm ... arkadaşlarımızın başına gelirse okurlar..

greldortrtr
10.07.09, 05:46 AM
Dediğin gibi allaha şükür bişey olmadı sapa sağlam:)

hamsteradmin
10.07.09, 02:22 PM
: )) Bir dahaki sefere yiyecekleri hemen al içinden bozulmasın, özellikle peynir yumurta süt tarzı şeyleri..Sebze meyve bir iki gün kalsa bir şey olmaz.