PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bulasici hastalik

doriss
06-29-2010, 07:07 PM
arkadaslar hamser beslemek icin annemi ikna ettim onunda tek bi kosulu oldu hamsterlardan hastalik bulasmassa eger die bende bulasmiomus dedim internetten edindiim bilgilere gore. ama bnm 1 yasinda bir yegenim var bize sık gelıor. hamsterdan ona herhangi bir hastalik bulasmaz demi daha bagisiklik sistemi gelismediginden hastalik fln bulsirmi die mrk ediorum.bilginiz varsa yardimci olabilirmsnz.((ama ozellikle bilgili olanlar kulaktan dolma bilgiler olmasin onemli bir durum :(:confused::confused:))
bide tuy dokerlermi cunku hayvan tuylerinin zararli oldunu iyi bilen biriyim.ona gore onlem alirim
hepinize simdiden tesekurler:)

LeoArryn
06-29-2010, 07:23 PM
Doktorlar, küçük çocuklara hamster ve kertenkele gibi egzotik hayvanlar alınmaması uyarısında bulundu.

Amerikan Pediatri Akademisi için hazırlanan raporda, evde egzotik hayvan beslemenin yaygınlaştığına dikkat çekildi, ancak bu hayvanların 5 yaşın altındaki çocuklar ya da bağışıklık sistemi sorunları olan diğer aile üyelerinin sağlığı açısından risk taşıdığı belirtildi. Pediatri dergisinin ekim sayısında yayımlanan raporda, söz konusu hayvanları beslemenin, çocuklar ve bağışıklık sistemi sorunu yaşayanlar için alerjiden bulaşıcı hastalıklara kadar birçok riskin bulunduğuna vurgu yapıldı. Doktorlar, evde beslenmeleri geleneksel olmayan bu tür hayvanlar konusunda ebeveynlerin eğitilmesini istedi

...

------

Soruna CevaP BuLabildinMi :)

doriss
06-29-2010, 07:33 PM
saol bu makaleyi bende okumustum onun icin sordum zaten bole bise biliomusnuz basiniza geldimi die fln

Beatnik
06-29-2010, 07:34 PM
Bulaşıcı hastalık konusunda bi bilgim yok ama tüy dökebiliyolar yediği şeylerden, yaşından veya çevresel koşullardan dolayı..

-ErgünCan-
06-29-2010, 07:59 PM
Hamsterlerin aşıs vs yoktur ..Kafes ortamında büyümüş bir hamsterden mikrop kapamazsınız ..Ancak bebek açısından ne olur bilmiyorum ..Evde köpek beslemenin çocukların bağışıklık sahibi olmasına yardımcı olduğunu duydum ..Hamstere bir şey diyemem ama bir şey olacağını sanmıyorum