PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : poposundan kan geldi :s

grkmspr
06-28-2010, 09:42 AM
edit: Doğurdu (bknz. 2.sayfa)

arkadaşlar benim hamster daha doğuralı

1ay 3 gün oldu 25mayısta doğurmuştu

babanın yanına koyalı anneyi 10 gün felan oldu belkide. baba benim çok sakin ne yawrulara ne annelere bi zararı dokunuyo yatıp duruo obez oldu zaten. :P

neyse şu an saat 8 tüm gece uyutmadılar.. :D anne sürekli kafesin dibini eşeliyodu biyere ulaşcakmş gibi talaşları yığmış kendine temiz yer açmştı

neyse elime aldım biraz hızlıca. ısırdımı ısırıyo çünkü. neyse aldım oynaştım felan sonra bi baktım poposundan kan geliyo tırstım çok mu sıktım. hamilemiydi acaba tekrar yawrularamı bişey oldu. nedir bilemedim? ama hiç acısı sancısı yok gibi

neden olabilir yardım edin lütfen? hamilemi tekrar? yoksa kanlı ishal felanmı? hani kakası yok elime 2. alışımda baktım bişey yoktu göbeğini felan yoklıyım dedim yawrumu var die yine gözüktü kan çıktı biraz?

problemi ne olblr?

LeoArryn
06-28-2010, 12:38 PM
Erkek iLe dişi tekrardan yan yana aynı kafeste ise tkrardan çifleşmiş olabilirler ,, Bu 2.ihtimal .. Bana kanlı isal miş gibi geldi ...

Beatnik
06-28-2010, 12:45 PM
Erkek iLe dişi tekrardan yan yana aynı kafeste ise tkrardan çifleşmiş olabilirler ,, Bu 2.ihtimal .. Bana kanlı isal miş gibi geldi ...

Umarım çiftleşmeden dolayı olan bişidir ve hamster hasta deildir :(

Soradan yine kanama oldumu acaba :confused:

doriss
06-28-2010, 02:19 PM
arkadasim bence veterinere goturmelisin hem icin rahatlar hemde sonra bise olursa (ins olmaz) pisman olmazssin.

grkmspr
06-28-2010, 10:31 PM
sanırım hamile...

memeleri yine belirginleşmeye başladı birazda tombullaşmaya :) umarm yavrularda bişey yoktur :(

LeoArryn
06-29-2010, 02:44 PM
umarım Ama Bu kadar kısa sürede Tekrardan hamile kalması Hem dişi için hemde doğacak yavrular için Biraz Sağlıksız ...

En az 3 ay Beklemek lazımdı çifleştirmek için ...

-ErgünCan-
06-29-2010, 02:48 PM
Evet levent abi haklı ..Borkoli,Haşlanmış patates gibi şeylerle besle proteinli şeylerle ..Makarna falan siteye göz at ..İyi besle hayvanı yavruları yemesin

LeoArryn
06-29-2010, 02:59 PM
Laktozsuz Süt , Brokoli , Tuzsuz ve Yağsız Peynir , HasLanmıs Küçük bir Parça Tavuk ,

HaşlanMıs Yumurta ,, Ek Besin olarak Vermen Greken Şeyler ,, Erken Çifleşmiş olduğu için Gücünü toplaması lazım ,.. Birazda zor bir doğum olcak Sanırım ...

Allah kolaylık versin Sana ve Hamişine :)

grkmspr
07-03-2010, 04:45 PM
DOĞURUYO

doğurdu 6 tane doğurdu şimdilik karnı kıpır kıpır hala gelcek snrm yavrulardan 1ini gözümün önünde yedi :( daha dün bakmştm memeleri bile doğru düzgün çıkmamaıştı umarm dahada yemez :( çok asabi dün hiç bişeyde yememişti herşeyi koymştm önüne ama yemez inş :(

LeoArryn
07-03-2010, 04:58 PM
Doğurduysa , kafesin yanına gitmeyin , sabai ve sinirdi dediniz ve kafesin yanına giderseniz ve korkarsa tehdit unsuru olarak görürse sizi yavruları yiyebilir yada öldürebilir ,, yiyecekleri bir cubuk yardımıyla verin , proteinli gıdalara ağırlık verin ...

hayırlı olsun ,:) insallah Tüm yavrular yaşar :)

doriss
07-03-2010, 05:45 PM
hayirli olsn ..allah anali babali sahipli buyutsun :D:D:

grkmspr
07-03-2010, 06:18 PM
inş. yumurta - süt - peynir koydum :) şimdilik ilgileniyo yawrularla :) kaçtane var göremedimde çok gitmiyorm yanına takılsın 1-2 gün kendisi...

LeoArryn
07-03-2010, 06:31 PM
inş. yumurta - süt - peynir koydum :) şimdilik ilgileniyo yawrularla :) kaçtane var göremedimde çok gitmiyorm yanına takılsın 1-2 gün kendisi...

En iyisini yapıyorsun 1 hafta kadar rahatsız etme :)

Beatnik
07-04-2010, 12:26 AM
yavruların fotosunu çekersen burayada koy merak ettik ufaklıkları :D:D

Sağlıklı uzun ömürleri olur inş :)

grkmspr
07-04-2010, 11:52 AM
bu sabah baktm 7 tane yawrulamış :)

Fotolar :)
[Only Registered Users Can See Links]
[Only Registered Users Can See Links]

Beatnik
07-04-2010, 12:25 PM
offff küçücükler yaaaaa :D

LeoArryn
07-04-2010, 01:21 PM
İnanaMıyorum ama BeniM Askymda Simdi doquM YapıyoR Şoktayım :D

grkmspr
07-04-2010, 03:36 PM
hyrlı olsn sennkinede :)

cranberry
02-16-2011, 08:35 PM
hamile olduğunu nasıl anladın . benimki de sanırım hamile ama emin olamıyorum :)

grkmspr
02-16-2011, 09:20 PM
ya biraz vahşileşiyolar önce... ama sakin olanlarınıda biliyorum...

memeleri belirginleşiyo. ensesinden tut. karnına üfle hafifçe gözükür memeleri.

bide en çok hem şişkolaşıyo hemde popusu ayrı vücudu ayrı gitmeye başlıyo bi zaman :D

ama çok dert etme iyi davram epi topu 16 gün hamile kalıolar :)

yani bunlar benim tespit yöntemlerimdi başkası olmaz öle derse olablr :)

bugüne kadar toplam 2 den 25 e yakın yawru yaptırdım :) kardeş ilişkileri felan derken. :)

(yani bi anda 25 değilde. ilk 2 tane aldım onlar bunları doğurdu 6 adet snrm, 2 sini kız arkdşma verdim) 5 ini kendim büyüttüm o sırada anne bi 8 adet daha yawruladı :) kız arkadaşımınki 4 adet yawruladı flan derken baya karştıda bi ara sadece bende 14 tane olduğunu hatırlıyorm petshopa vermiştim alın die :) adamın yüzündeki mutluluk ve 2 hafta sonra gittiğimde hepsi satıldı demesi oha felan olmştm :D benimkilerden 1 ide hamileydi yine gittiğimde :) )

cranberry
02-17-2011, 04:27 PM
çok güzel ya. inş. benim de öyle olur. ben normalde çiftleştiklerini gördüm. karnı da her geçen gün şişiyor. inş hamiledir. öyleyse sanırım 6 gün sonra doğması lazım.

cranberry
02-17-2011, 04:29 PM
10 gün olmasına rağmen memeleri öyle belirginleşmedi ama. bu normal olabilir mi. hamsterim çok küçük daha 1.5 aylık. inş sorun çıkmaz.

munky
02-20-2011, 11:34 AM
ıyyy yavrular çok çirkin :D levent koloni kurmuşsun çok güzel.:D peki yavruları sattınmı takasmı ettin?