PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi kumu

dcan
27.06.10, 03:48 PM
Arkadaşlar,kedi kumunun taban malzemesi olarak kullanılmasının ne gibi avantajları ve dezavantajları var?

LeoArryn
27.06.10, 04:06 PM
1- Vazgeçilmezim Olan Kedi Kumu Hem Çok Sağlıklı , çişi çabuk emer Ve kokuyu en aza indirir (KRİSTAL OLANLARDAN BAHSETMİYORUM)

2- Hazır Sıkıştırılmış Talaşlar (Kokularını Önermiyorum,çişle birleşince daha ağır bi koku meydana geliyor,normal kokusuz daha idealdir )

dcan
27.06.10, 04:40 PM
hmm...tşk

LeoArryn
27.06.10, 04:49 PM
Önemli değil :) ,, Yardımcı olduySam ne Mutlu Bana :):)

mumble
27.06.10, 08:18 PM
arkadaşlar bugün ben de çocukların altlarını temizliyordum ve burayı okuduktan sonra biraz da kedi kumu koydum kafeslerim tabanına ama çok korkuyorum bir şey olur diye. Kumun üzerine biraz talaş koydum biraz da peçete koydum yuva yapsınlar diye. Kum pudralı bir kum. İnce taneli. Siz hangi marka kum kullanıyorsunuz acaba?

dcan
27.06.10, 08:25 PM
bn sandy kullandım fiyatı ucuz dierlerine göre tabi kaliitesi de düşüktür ucuz oldugu için bn denemek için almıştım

Beatnik
28.06.10, 12:31 PM
Hamster kafesleri için çeşitli alternatifler var. Çakıl, kristal, ağaç parçacıklı kedi kumları bile kullanılıyor artık. Ağaç parçacıklı olan dışında diğerlerini hamsterınızın hassas ayaklarını ve derisini tahriş edeceği için ve çıkardıkları tozdan dolayı tavsiye etmem. Ağaç parçacıklı olan, hamster talaşına biraz daha yakındır ve ıslandıkça talaşa dönüşmektedir.

kedi kumu kullanılacaksa fresh n naturels ağaç parçacıklı kum kullanın, çakıl kum tahriş eder ayakları, kedilerimin bile ayakları çatlıyor çakıl kumla.

Hamsteradmin'den alıntı yaptım arkadaşlar.. Talaşdan şaşmayın bence :)

dcan
28.06.10, 01:34 PM
hmm saoL

Beatnik
28.06.10, 02:19 PM
hmm saoL

rica :)