PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangı cıns hamster alıyım acıl yardım?

domelyan
06-24-2010, 10:26 AM
arkadaslar 1 haftadır sıtedeyım daha oncedende takılıodum hatta 4 senelik bir uye sayılırım ılk aldığım tur gonzalestı ve cok uysaldı daha eve goturuur goturmez elımde dolasıoyrdu :D herneyse cok buyuk olmayan ele alıskın olan bır tur lazım .En onemlısıde cinsi ne olmalı ve fiyatları nedır bır yardımcı olabılırmısınız??*:confused::confused::D:o

LeoArryn
06-24-2010, 11:03 AM
Petshoptan alıcakcan Hamsteri genelde alışma süreci biraz uzun oluyor ,
ister gonzales olsun ister Syrian , ama istisnalar tabikide var :)

sana alışkın , çok büyük olmayan istiyorsan petshoplardan değilde sitede hamsteri doğum yapmış vermek ,yada satmak isteyenler oluyor ... evde bakılan hamsterlar hem insanlara alışık olur hemde hastalık riski olmaz :) ,

Fiyatı ise 5 tl yede Hamster var 20 tl yede :)

Cinsi ise Dişi olmalı :) Çünkü Erkek hamsterların çifleşme dönemi geldiğinde çifleştirmen lazım ki çifleştirmezsende agresif davranışlar sergiliyorlar o dönemde :) Isırma vB hareketler :)

domelyan
06-24-2010, 12:05 PM
çok sağol ama ben arastırmalarımda dısılerın saldırgan olduklarını ve 4 günde bir donem gecırdıklerını okudum hangisi dogru şimdi ?? kafam karstı:D

LeoArryn
06-24-2010, 12:16 PM
valla ben veterinerden öğrendim erkeğin durumunu :) dişiler daha idealdir demişti :)

domelyan
06-24-2010, 01:07 PM
neyse hamster almak ıcın nası ıdare etcem gecen sefer aldım evden kactım :D ablama gttım orda cebımde sakladım hasterı cekırdekle besledım :D sımdı olmaz nası ıkna olur

LeoArryn
06-24-2010, 01:45 PM
x)) ORasıda Sana kaLmış bir şey x)) ben elimden geldiğince yardım etmeye çalıstım (:

Beatnik
06-24-2010, 05:24 PM
neyse hamster almak ıcın nası ıdare etcem gecen sefer aldım evden kactım :D ablama gttım orda cebımde sakladım hasterı cekırdekle besledım :D sımdı olmaz nası ıkna olur

eğer yine cebinde gezdireceksen veya gizli bakmaya çalışıcaksan almamanı tavsiye ediyorum hem hayvana hem sana yazık :) biraz sabırlı olursan ve hamsterın özelliklerini ve ailene sakince anlatıp accıkta acıtasyon yaparsan sorun kalmıcaktır :D

LeoArryn
06-24-2010, 05:42 PM
eğer yine cebinde gezdireceksen veya gizli bakmaya çalışıcaksan almamanı tavsiye ediyorum hem hayvana hem sana yazık :) biraz sabırlı olursan ve hamsterın özelliklerini ve ailene sakince anlatıp accıkta acıtasyon yaparsan sorun kalmıcaktır :D

Acıtasyon her zaman işe Yarar x)) Şiddetle Tavsiye ederiM xD

Beatnik
06-24-2010, 05:44 PM
Acıtasyon her zaman işe Yarar x)) Şiddetle Tavsiye ederiM xD

:D:D:D:D aynen valla :D:D:D

doriss
06-27-2010, 01:50 PM
arkadaslar bende hamster alcam ama tum iskenderunu gezdim bi tane bile bulamadim.getirtebilecegim biryer biliormusunuz sizce hangi tur almaliyim ilk defa beslicemde.
simdiden tesekurler.

LeoArryn
06-27-2010, 02:01 PM
arkadaslar bende hamster alcam ama tum iskenderunu gezdim bi tane bile bulamadim.getirtebilecegim biryer biliormusunuz sizce hangi tur almaliyim ilk defa beslicemde.
simdiden tesekurler.

Dişi Syrian yani suriye almalısın genelde petshoplarda hamster olarak biliniyo :D ,, suriye diyince bilemezler ama hamster diyince hemen gösterirler suriye leri :)

iskenderun da muhtemelen vardır , getirtmene gerek yok hem hayvana yazık :)