PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sahtekarlığında bu derecesi

fındıkfaresi
23.06.10, 06:07 PM
arkadaşlar petşhoplardan aldığımız hamsterların çoğu kırnaynış gonzales ve suriye kırması petshopların kendi üretimleri olan hamsterları bu şekilde daha kolay satıyorlarmış:eek:

LeoArryn
23.06.10, 06:38 PM
:) ,, YanLış bir bilgiyi düzeltiyim dediM :)

1.si :) Hamster Cinsleri ARasında Gonzales ve Syrian Cinsi AsLa ÇifLeşmezler :)

2.si :) ise PetshopLarda belirli Damızlık Hamsterlar vardır ,, Onlar Sadece üreme işini görür ve yavruları Belirli bir olqunluqa gelindiğinde satılır :)

Bu saCma Konuya ACıklık getirmiştir uMarım :)

fındıkfaresi
23.06.10, 07:34 PM
kusura bakmayın ama çifleşebiliyorlarmış vede bu yavrular genelde kısa tüylü ve ele daha alışkın ısırma huyu olmayan yavrular olurmuş

fındıkfaresi
23.06.10, 07:39 PM
bu yavruların gözleri albino oluyor vede yavruladıklarında yavrularda aynı şekilde abino oluyorlarmış

LeoArryn
23.06.10, 07:39 PM
Ne alaka Simdi :) ,, ısırMak ve ele Alışkın olmak Tüm hamsterların karakterinden gelme biRşey x))

YanLış biliyorsun Arkadaşım :)

LeoArryn
23.06.10, 07:41 PM
bu yavruların gözleri albino oluyor vede yavruladıklarında yavrularda aynı şekilde abino oluyorlarmış

Bir Hamsterin aLbino olması o hamsterin gözlrindeki renk Pigmentiyle alakalıdır :)

Ve bir şeyi kesin olarak bilmeden konu Açmayınız :)

fındıkfaresi
23.06.10, 07:41 PM
bunu ben bilmiyordum zaten bi yerde duymuştum doğru olabileceğini düşündüm ve paylaştım bende petshopta çalışıyorum 4 senedir her türlü sahtekarlığa rastladım

LeoArryn
23.06.10, 07:43 PM
bunu ben bilmiyordum zaten bi yerde duymuştum doğru olabileceğini düşündüm ve paylaştım bende petshopta çalışıyorum 4 senedir her türlü sahtekarlığa rastladım

PetShopta calıstın ve hamsterlar hakkında Hiç bir şey bilmiyorsun :)

Burda paylaştığın tüm bilgiler yanlış bilgiler Arkadaşım :)

fındıkfaresi
23.06.10, 07:43 PM
salak yerine koymayın ben veterinerlik okuyorum o kadarınıda biliyorum ama albinoluk yavrulara genlerle geçen birşeydir.

LeoArryn
23.06.10, 07:44 PM
Veterinerlik okuyorsun ve böyle bir konumu Paylaşıyorsun x))

fındıkfaresi
23.06.10, 07:45 PM
petshopta çalıştım ve kendi hamsterlarımda var çoğu konudada bilgim var ama bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum hiç kimse kusursuz değildir herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor

LeoArryn
23.06.10, 07:46 PM
petshopta çalıştım ve kendi hamsterlarımda var çoğu konudada bilgim var ama bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum hiç kimse kusursuz değildir herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor

Tabiki canım :) Yinede Öğrenmek istediğin bir şey olursa sorabilirsin :)

fındıkfaresi
23.06.10, 07:46 PM
atakum hayvan sağlığı meslek lisesi 1. sınıfa başlıcam inşllah bu sene ama çoğu şeyi biliyorum ama bunu bilmiyordum

fındıkfaresi
23.06.10, 07:47 PM
bu siteyi çok sewdim çoğu şeyi yeni yeni öğrendim hamsterlarla ilgili

LeoArryn
23.06.10, 07:47 PM
Bilmemek Ayıp değil , Yeterki ÇaktırMa :) hehe ,, Şaka bir yana :)

Bilmemek ayıp değil , öğrenmemek AyıP :)

LeoArryn
23.06.10, 07:49 PM
bu siteyi çok sewdim çoğu şeyi yeni yeni öğrendim hamsterlarla ilgili

SevindiM :) Yardımcı olduysak Ne mutlu bize :):)

fındıkfaresi
23.06.10, 07:50 PM
mesele bilmemekte deil araştırıp öğrenmekte

matum
23.06.10, 07:57 PM
suriye ve gonzalesleri çiftleştirsek bile oluşan zigot bir süre sonra ölecektir. bu da doğum olmayacak demektir. eğer bu iki tür arasında yavru edinmek istenirse çaprazlama denen metotla edinebilir ama bu metodu uygulamak çok ama çok pahalı olacağından hayvan mağazalari için uygun olmayacaktır.

LeoArryn
23.06.10, 08:01 PM
suriye ve gonzalesleri çiftleştirsek bile oluşan zigot bir süre sonra ölecektir. bu da doğum olmayacak demektir. eğer bu iki tür arasında yavru edinmek istenirse çaprazlama denen metotla edinebilir ama bu metodu uygulamak çok ama çok pahalı olacağından hayvan mağazalari için uygun olmayacaktır.

İşte Bu x)) Benim atLatmak isteyipte anlatamadım Sey Bu x)) :) Tesekkür ederim Acıklama içinn :)

matum
23.06.10, 08:04 PM
İşte Bu x)) Benim atLatmak isteyipte anlatamadım Sey Bu x)) :) Tesekkür ederim Acıklama içinn :)

ne demek, zaten hiçbir aklın gonzales ve suriye için bu yöntemi kullandığını ya da kullanacağını sanmıyorum.

fındıkfaresi
23.06.10, 08:14 PM
orta son konusu sarı fasule ve yeşil fasulyenin çaprazlanması

matum
23.06.10, 09:20 PM
orta son konusu sarı fasule ve yeşil fasulyenin çaprazlanması

bu o çaprazlanma değil ama yapay bir çaprazlanma... bilmek istersen araştırabilirsin aslan, kaplan, liger ve tigonu ya da en basiti al bakalım suriye ve gonzalesi çiftleştirmeyi dene yeni döller edinebilecek misin?.. genleri üzerinde oynama olmadığı sürece bu hayvanlardan yeni döl elde etmen mümkün değil.

fındıkfaresi
23.06.10, 09:31 PM
bilmiyorum banada bunu alırken arkadaşım söyledi bende bilginiz olsun die sitede paylaştım

matum
23.06.10, 09:38 PM
bir de diyelim ki böyle yavrular elde edebilmiş buna sahtekarlık demek çok acımasızca olur. çünkü elde edilen canlının özelliklerine bakarsak insanlar için daha üstün özelliğe sahip oldukları için daha çok beslenmek istenilecektir. bu da sahtekarlık değil daha çok müşteri memnuniyeti olabilir.

fındıkfaresi
23.06.10, 09:46 PM
ben o açıdan ddilll ben şu yüzden sahtekarlık dedim çünkü biz suriye hamsterı olarak alıyoruz ve dediğiniz gibi kısır çıkma ihtimalleri var ben bunun için demiştim

matum
23.06.10, 09:48 PM
ben o açıdan ddilll ben şu yüzden sahtekarlık dedim çünkü biz suriye hamsterı olarak alıyoruz ve dediğiniz gibi kısır çıkma ihtimalleri var ben bunun için demiştim

doğru o zaman haklı olabilirdin işte hadi kolay gelsin artık görüşürüz :)))

fındıkfaresi
23.06.10, 09:58 PM
gitmeden bişi sorcam hamstera incir zaralımıdır

matum
23.06.10, 10:01 PM
gitmeden bişi sorcam hamstera incir zaralımıdır

açıkçası incirin çok şekerli bir yapısı olduğunu biliyoruz ama bu hamstera ne kadar dokunur onu bilmiyorum işte. başka bir şeyin zarar vereceğini de sanmıyorum oldukça doğal bir besin. ben hiç verme gereği duymadım ama incir vermek istesem öyle önüne 1 hafta boyunca yiyecek kadar koymazdım arada bir küçük parçalarla

fındıkfaresi
23.06.10, 10:10 PM
bende küçük bi parça koydum yeni doğum yaptı belki faydası olur die verdim ama sonrada geldi aklıma zaralı olabilir die bi soriim dedim bu gzl bilgilriniz için hepinize teşekkrler

mrbkrts
24.06.10, 10:56 AM
bende küçük bi parça koydum yeni doğum yaptı belki faydası olur die verdim ama sonrada geldi aklıma zaralı olabilir die bi soriim dedim bu gzl bilgilriniz için hepinize teşekkrler

incir yerine annenin süt üretmesini artıracak-dolayısıyla yavruları yeteri kadar beslemesini sağlayacak- protein içerikli (peynir,yoğurt,yumurta(haşlanmış)) vermen de fayda var!kolay gelsin.

detaylar burada: [Only Registered Users Can See Links]

fındıkfaresi
24.06.10, 12:44 PM
saolun ben o sayfayada baktım yoğurt yumurta ve patates verdim yoğudu ve patatesi yedi ma yumurtayı bıraktı

mrbkrts
24.06.10, 01:15 PM
yumurtayı benimkiler de sevmiyor,yoğurt ve peynir favorileri.