PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galiba hamile :s

thanatos666
07-07-2009, 02:44 PM
mrb arkadaşlar yeni üye oldum foruma ben daha yeni bi çift hamster aldım sanırım dişi olan geldiği yerde çiftleşmiş.

erkekle sürekli kavga ediolar dı
dişinin karnı şişior
ve sürekli uyuyor bütün gün bi yemek yemeğe kalkıyor
bende erkekeği ayırdım kafese koydum dişi ise büyük bi akvaryumda.

şimdi sorularım ben buna normal yemi dışında marul pirinç haşlanmış kuru fasulye ve makarna erik fln veriorum yararı olurmu?

bide talaş kokmaya başladığında talaşı nasıl deiştiricem hayvanı strese sokmadan?

acil cvplarınız beklioyurum

teşekkürler.

not= internette dolaşan klasik yazılarını yazmamınızı rica ediyorum bana gerçekten bilen birinin yardımı lazım deneyimli birinin çünkü bişey olursa hamsterıma çok üzülürüm .
unutmadan türleri gonzales

Olympos
07-07-2009, 03:04 PM
Hoşgeldiniz Aramıza Bildiğim Konu Hakkında Bilgi Vereceğim Bilmediğim Konuda Değil
Öncelikle Hamsterlarınız hayırlı olsun sağlıklı büyürler insallah şimdi ben buna normal yemi dışında marul pirinç haşlanmış kuru fasulye ve makarna erik fln veriorum yararı olurmu ? demissiniz sadece marul hakkında bilgi vereceğim asırı derecede vermeyin çünkü ishal olup ölürler diğer besinler hakkında bilgim yok.Gelelim diğer sorunuza bide talaş kokmaya başladığında talaşı nasıl deiştiricem hayvanı strese sokmadan?
talaş değiştirme işlemini 5-7 gün arasında yapmanızı tavsiye ederim eğer daha erken yaparsanız hamsterınız sakladığı yiyecekleri bulamaz ve strese girer onun için 5-7 günde değiştirirseniz yararlı olucaktır.Umarım Faydalı Olmusumdur.
Sevgi+Saygılar
Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

thanatos666
07-07-2009, 03:15 PM
bilgileriniz için teşekkür ederim ama talaş deiştirme konusunda hamile hamsterı etkilemeden nasıl yaparım olarak sormuştum. yinede çok sağolun

Olympos
07-07-2009, 03:20 PM
Kusura Bakmayın Onu Görmemişim Rica Ederim Faydalı Olmussam Ne Mutlu Ayrıca Diğer Arkadaslarımızda Bilgi Verir Umarım Saygı+Sevgiler.

Bilgi Paylaşldıkça Güzeldir.

hamsteradmin
07-07-2009, 06:24 PM
Merhaba thanatos666,

Hamsterınızı elinize alabiliyor musunuz? Eğer alabiliyorsanız nazikçe elinize alıp başka bir plastik kaba koyup (yoğurt kabı veya hamster topu olabilir), talaşları değiştirebilirsiniz. Plastik kabın içinde yem olursa motive olur. Döndüğünde kafesinde de yem olursa bu da motive eder. Kuru fasulye insanlarda bile gaz problemi yapabiliyor, onun yerine yumurta mı tercih etseniz diyorum...Beslenme bölümümüzdeki yazılarıma bakabilirsiniz, detaylı bilgi bulacaksınız.

Hamileyken talaş değiştirmekle ilgili genel bir sakınca yok. Normalde nasıl yapıyorsanız sakince ve ürkütmeden, sarsmadan değiştirebilirsiniz. Hatta sevdiği bir yiyeceği verirken, diğer köşeden talaşları poşeti elinize geçirip alabilir, yine elinizle temizini ekleyebilirsiniz.

Stres olur mu diye endişe etmeyin, hamilelikten ziyade doğumdan sonraki ilk iki hafta temizlik yapmamak daha önemlidir. Yavruların yenmemesi açısından. Bir de hayvanlar bizden gelen duyguyu doğrudan alırlar, o nedenle siz endişesiz ve sevgi dolu yaklaşırsanız problem olmayacaktır.

Sevgiler

thanatos666
07-07-2009, 08:58 PM
çok teşekkür ederim. birde 50cm uzunluk 20 cm genişlik tekı bir akvaryumda mı bakmamı tavsiye edersiniz yoksa küçük boy kafestemı 2 katlı ama çok küçük

hamsteradmin
07-07-2009, 09:55 PM
Akvaryum tavsiye etmem, nem yapıyor ve havasız kalabiliyor. Ama kafes çok küçükse geçici olarak belki akvaryum olabilir. Hayvanın kafeste rahat edip etmediğine bakarım, en kısa zamanda yeni kafes almaya çalışırım şahsen.

buraq
07-08-2009, 01:47 AM
Akvaryum tavsiye etmem, nem yapıyor ve havasız kalabiliyor. Ama kafes çok küçükse geçici olarak belki akvaryum olabilir. Hayvanın kafeste rahat edip etmediğine bakarım, en kısa zamanda yeni kafes almaya çalışırım şahsen. ;)

akvaryum çok kötü oluyor kesinlikle tavsiye etmem kutuda çok küçükse yeni bi kutu bakmaya başla bence =)

Olympos
07-08-2009, 01:50 PM
çok teşekkür ederim. birde 50cm uzunluk 20 cm genişlik tekı bir akvaryumda mı bakmamı tavsiye edersiniz yoksa küçük boy kafestemı 2 katlı ama çok küçük

Merhabalar Kesinlikle Akvaryumda Beslemenizi Tavsiye Etmiyorum.
Nedeni;Akvaryumda Hamster Beslenmez Bu Hamstera Yapılan bir işkence olur.Kafeste Besleyin lütfen küçük bile olsa kafeste besleyin.
Saygılar+Sevgiler
Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

thanatos666
07-09-2009, 05:23 AM
teşekkürler . . .