PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sultan papağanı besleyen var mı :)

buraq
07-06-2009, 04:53 PM
şu aralar aklımda olan bir hayvan :) almayı düşünüyorum daha önce beslemiş veya besleyeniniz varsa önerilerinizi beklerim ;)

son birşey daha : kertenkele besleyen varmı :D yakalayıp beslemeyi düşünüyorumda bir arkadaşım besliyordu :D

hamsteradmin
07-06-2009, 05:07 PM
Sultan papağanını rastgele bir petshoptan değil, ilgili bir üreticiden bebekken almanızı tavsiye ederim. Çünkü diğer türlü çok ürkek oluyorlar.

buraq
07-06-2009, 07:17 PM
bildiğiz düzgün bir üretici varsa ögrenmek isterim :)

hamsteradmin
07-06-2009, 07:50 PM
Verena Hanım'a bir sorun kendisinde var mı. Var diye hatırlıyorum, yavruları varsa verecektir. verakaya.com

buraq
07-06-2009, 08:30 PM
mailimi attım umarım verir :)

birde önemli değil ama soruyum dedim paralımı dağıtıyor kendisi ? :)

hamsteradmin
07-06-2009, 09:48 PM
Evet büyük bir çiftliği var, çeşit çeşit hayvanları olduğu için giderleri karşılayabilmek adına ufak bir bedel alır her zaman. Sultan papağanları vardı diye hatırlıyorum eğer yavruluyorlarsa ücret karşılığı verebilir.

episodetwo
07-30-2009, 04:20 PM
benim ananemde sultan papağanı vardı 1.5 sene oldu öldüğü 2000 yılında gelmişti bize hediye ananem bakıyodu ve her yerde araştırdık sultan papağanı konuşamaz diyolar bizimkisi 2 kelime biliyodu sadece aşkım bide canım çok net bi şekilde çıkıyodu sesi bambaşkaydı bizdeki veterinere bile gösterdik o bile şaşırmıştı nasıl konuşuyo diye

episodetwo
07-30-2009, 04:22 PM
:D kertenkele beslersen yakala besle igoana gibi besle :D aynı marul filan ver yemek olarak :d

hamsteradmin
07-30-2009, 04:51 PM
Doğadaki hayvanları rahat bırakalım, zaten yeterince toplayıp üretiyorlar :S

köfte
08-08-2009, 08:28 AM
sultanım var benim.konuşmuyor ama çok düşkün bana,banyo yapmayı çok sever,suya bayılıyor. evin içine sık sık bırakırım,uçar,gezinir uyuklar,küçük muhabbetten çok korkar. beni her şekilde tanır bilir,başka odadan seslensem gelir başıma konar beni bulup. 3 yaşında aldım,çok uslu oluyor alıştıktan sonra,bazen beraber yatarız bayılır ona,uyuklar ben başını kaşırım. ,evimizin koca bebeği o-zaten muhabbet te öğrendi bzi öyle derken koca bebek koca bebek diyor:)).hayvanların hepsi güzelll.

hamsteradmin
08-08-2009, 07:00 PM
Harikaymış ya. Benim küçükken sultan papağanım olmuştu, biraz büyük gelmişti bana ama 3 yaşında değildi muhakkak. Gri renk bir sultandı, inanılmaz korkuyordu insanlardan, hiçbir şekilde alıştıramadım. En son zorla tutup sevme denemeleri yaptım, kaçtığında deli gibi bağırırdı, sıkı sıkı kucağımda tutardım kalbi küt küt atardı. O nedenle o kuşlardan bahsedilince garip hissediyorum. Sevdiren sultan papağanı duyunca şaşırıyorum :) Şaşıracak bir şey yok ama benimkini görseydiniz tam kabus yaşıyordu hayvan kendi içinde.

CooLMaSTeR
08-08-2009, 10:49 PM
Papağan Resmen İçine Kapanık Seri Katil Gibiymiş... =)

köfte
08-09-2009, 03:01 AM
ben aldığımda ,çok korkuyordu. ufak muhabbet kafesinde ne zmaandır duruyordu bilmiyorum,uçamıyordu. denedim uçurmayı 20 cm dahi yükselemeden pat diye düştü,hayvancağızın kanatları kanıyordu.hikayemiz uzun.epey çekti kuşcağızım. bunları satan kişiler canlı gözü ile bakmıyorlar resmen eziyet ediyorlar hayvanlara.

hamsteradmin
08-09-2009, 03:37 AM
malesef. :S