PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster ortamı??

Agentzero
07-05-2009, 03:10 PM
Maalesef ailemle yaptığım şiddetli tartışmalara rağmen süt ve çikolatayı evde besleyemeceğim.:( Ama kolayını buldum:) Başka bi evimiz var 6-7 odalı oraa koycam orda akrabalarımda kalıor 2 günde 1 oraa gitcem bakcam.Hem onlarda bakcaklar.Bnm hamsterın biri gri renk aynı fare rengi(çikolata)kuyrukları çok kısa olduğu için bunlar kobay faresi kesmişler kuyruğu sana vermişler diolar.Maalesef hamsterlarım için verdiğim mücadelede başarılı olamadım.
Şimdi soruma geçelim Hamsterlarımı koyacağım yer zmn zmn güneş alabilen bi yer mi olsun yada her zmn gölge bi yer mi olsun??

Olympos
07-05-2009, 08:24 PM
SLmlar Gercekten Üzücü Bir Aynı Durumu Bende Yasıorum.Ama Nedense Herkes Hamsterlar Hakkında Çok Önyargılı Davranıyor Fotoğraflarını Görüyorlar aaa Bu Fare Bn Evde Fare Besletmem Dior Annelerimiz.Oysaki Tam Tersi Fare iLe Hiç Bir Alakaları Yok Bu Sevimli Canlıların Kendi Basına Ayrı Bir Irktır Hamsterlar.Neyse Sorunuza Dönelim.Forumlarda Ve Arastırmalarıma Göre Hamsterlar Güneşi Sevmiorlarmıs Bu Nedenle Gölge Bir Yere Koymanı Tavsiye Ederim.Ortam Ne Cok Sıcak Nede Cok Soğuk OLsun.
Saygılar.
Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

buraq
07-05-2009, 10:37 PM
üzüldüm senin adına =/ banada ilk aldığımda karşı çıktılar ama ben bakıcağım size bırakmıcam diyerek ikna etmiştim :) tabi her aile ve herkesin iknası ayrıdır.

olymposunda dediği gibi direk güneş alan bir yerde bulundurma ve ortamın havadar olması daha iyi olur :)

Agentzero
07-06-2009, 02:17 PM
Saolun ama artık geri vereceğim.Çünkü eğer 2-3 günde bi bakıcaksam,çiftleştiremiceksem,kendime alıştıramayacaksam ve ailemden gene dırdır dinleyeceksem bu kadar zahmete değmez.Belki hayvancağızlar ilgisizlikten ölecekler.Gerçekten çok büyük tartışmalara girdim yeri geldi annem kafamı ütüledi yeri geldi babam şiddet gösterdi ama bn gene yılmadım.Ama artık vazgeçmenin zmnı geldi çünkü 1 aylık bi tatile silivriye gidiorum her gün hamsterlar için 80 km gidip gelemem ki buna ailem müsade etmez.Ayrıca babama da hak vermem lazım her ne kadar o hamstersa da onun yaşadığı olayları dün dinledim ve gerçekten farelerle ilgili çok iğrenç anıları olmuş.Aynı şekilde bıraktığım evde de hiç sevilmiyor.Evet o bi fare değil çok temiz çok şirin bi hayvan gerçekten çok akıllı ama aileme fareyi andırıyor ve babam her gördüğünde o anıları aklına gelip bnmle tartışıyor.Eğer annem veya babam sadece biri sevseydi gerçekten evde kalırlardı.Sadece onlar olsa iii dedemler amcamlar dayımlar kuzenler hepsiyle tartışma içerisindeyim son 3-4 gündür.İşte bütün bunlar yüzünden onların gitmesi lazım.Güle güle çikolata ve süt....

hamsteradmin
07-06-2009, 03:07 PM
Çok üzücü. Keşke önceden konuşmaya çalışsaydın. Olan olmuş artık, başka bir hayvan alırsın belki. Sevgiler

Agentzero
07-06-2009, 04:09 PM
Aldığım hayvanlara kanarya dışında hepsine karşı çıktılar ama ben hepsini 2-3 ay arayla aldım alıştıra alıştıra yani:)Hepsi de evde kaldı ama bu sefer tutmadı yeni bi hayvan alacam babam hamster,quinea dışında ne istersen al dedi.Şu an bnde olmayan bi tavşan var(önceden besledim bakımı çok zor) bi de iguana var.Büyük ihtimalle İguana alcam ama bu sefer mısır çarsısından değil Kadıköye gidecem.Napalım artık kendi evimize çıktığımız zmn alacam süt ve çikolatayı:(

hamsteradmin
07-06-2009, 04:19 PM
Hamsterı kabul etmeyen iguanayı eder mi sence?

buraq
07-06-2009, 04:59 PM
herkesin kendi tercihi ama iguana alma bence :) çnkü çok pahalı ve hiç hareket falan etmiyor eğlenemezsin onunla süs gibi izlersin o paraya çok daha eğlenceli hayvna alabilirsin tabi snn kararın ve ailenin...

admine katılıorm iguanayı kabul etmeleri ilginç olur

Agentzero
07-06-2009, 10:25 PM
Ya babam hamster,quinea alma ne alırsan al dedi.Sordum tmm dedi yani alabilirim iquana.Zaten ailem de hayvanları çok sever ama bi fare türü şeyleri sevmiolarmış.İquana alacam büyük ihtimalle.Burak iquanalar 50 tl sordum bugün.Daha eğlenceli hayvanlar alabilrsin dedin ama zaten bnde hepsi mevcut:D Kanarya ördek horoz (tabi yavrular daha)Kaplumbağa.Balığım vardı öldü zaten çok sıkıcılar.Tavşan alamam güvercin aldırmazlar.Bunlardan başka beslenecek hayvan önerin varsa söyle:D.Önerilere açığım:D:D

hamsteradmin
07-06-2009, 10:48 PM
İguanaların bakımı çok zor biliyor musun, ısıtıcı teraryum vs gerekiyor. Bir de elindeki hayvanlarla mutlu olmayı dene istersen, çünkü iguanayı alınca da başka bir hayvan almak isteyeceksin değil mi? O parayla kaplumbağalarına ısıtıcı, filtre, kaliteli yem gibi imkanlar sağlayabilirsin, bunlar var dersen bilemem tabi.
Çok hayvan enerjiyi dağıtıyor benden söylemesi :) Yavru muhabbet kuşu da fena fikir değil aslında, 35-40 günlük alınca elde kucakta durabilecek halde oluyorlar.

Agentzero
07-06-2009, 10:58 PM
Ya para pek önemli değil bnm kenarda hazır para var tek sorun ailem.Yavru muhabbet kuşu bulabilirsem alabilirim çünkü daha öncede muhabbet kuşum vardı ve muhteşem bi hayvandı.Ama sonra öldü ve babam gitti kanarya aldı bakalım bi daha alabilirim.iquana'yı bn sokakta omzumda gezdirmek için istiom:D Ayrı bi havası oluo.Ama tabiki de bakımını en iii şekilde yaparım.Evet haklısın gaye gene isticem.:DYa şimdi bi kaplumbağam var onlar zaten sıkıcı ördeklerle civcivlerle de beni kesmio o kadar.Kanarya da 1 ay daha kalıcak orda.Şimdi yazlığa gitçem.Ördekleri oraya alamıorum onları da bi yere emanet edecem.Çok büyüdüler bembeyaz oldular.Onlarda ağustos başına kalmaz gidecekler.Kimse yok orda bnmle ark olabilecek.Mecbur deniz ve kitap okumakla geçiyor tüm gün.O yüzden vakit geçirebileceğim bi hayvan daha istiyorum açıkcası.:D

hamsteradmin
07-06-2009, 11:10 PM
Kadıköydeki petshoplarda minik muhabbetler var daha uçamayan, onlardan al o zaman. Ya da şu beyle görüş muhabbetcim.sitemynet.com

Agentzero
07-06-2009, 11:54 PM
Yardımlarınız için çok teşekkürler:))

buraq
07-07-2009, 07:17 PM
iguana pahalı deilde kafesi pahalı yani ben agaçlı 2.el bi kaç kafes bakmıştım bende almayı düşünüyordum 450 tl ydi iguanayla birlikte.

baya varmış hayvan :) tarantula al çok daha şekil duruyo odanada kimse giremez böylece :D gerçi ona izin alabilirmisin tartışılır..

iguana kafesine bukelamunda alabilirsin hem bukalemunları daha az kişi besliyo daha bi artistik olur eğer öyle istiyorsan :)

su canlısı olarakta kerevit öneririm çok güzel oluyorlar... yada müren falan

ilginç bir canlı dersende semenderler var onlarda çok güzel ;) tabi bunlar benim istediğim hayvanlar herkesin tercihi farklıdır

Agentzero
07-10-2009, 03:08 PM
Tarantula önerin için saol ama evde tehlikeli hayvan istemem.Çünkü küçük kardeşim onla oynarken zarar görebilir.Bn adminimin önerisine uycam ve kadıköyden Yavru muhabbet alacam.Semenderler için de bi araştırma yapcam.Daha önce hiç duymamıştım adlarını.Bakalım şimdilik yavru kanarya alcam semenderler fln seneye artık bu sene çok fazla hayvan aldım.