PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HayvanLarımız hakkında yanLış biLinen biLgiler ÖNEMLİ !...

LeoArryn
06-15-2010, 08:17 PM
Onları yanlış tanımışız

İngiltere’de hayvan sağlığı konusunda faaliyet gösteren “Hasta Hayvanlar için Halk Dispanseri” (PDSA) tarafından yapılan bir araştırma, evcil hayvanlar hakkında sahip olduğumuz pek çok bilginin yanlış, kimi zaman da hayvanlara zararlı olduğunu ortaya koydu...

İşte hayvanlar hakkında yanıldığımız noktalar:

***California Üniversitesi’ne göre, siyah beyaz gördüğü zannedilen köpekler, aslında mavi, sarı gibi renkleri ayırt edebiliyor.

***Kediniz sinirlendiği için mırlıyor, köpeğinizse kavgaya ön hazırlık için kuyruk sallıyor olabilir.

***Köpekler ihtiyaçları kadar değil, midelerini tıka basa doldurana dek yiyorlar. Obeziteye yol açabilen bu davranışın, kurtlarla aynı soydan gelen köpeklerde ilkel bir içgüdü olduğu düşünülüyor.

VE EN ÖNEMLİSİ, BİZİ İLGİLENDİREN BÖLÜM !

- Hamsterların içine yerleştirildiği büyük şeffaf plastik toplar, hayvanı eğlendirmiyor. Aksine, iyice strese giriyor.

Şeffaf Plastik Top = Hamster Topu :headshot

***Tavşanların ve kobayların iyi arkadaş olduklarıysa sadece bir söylentiden ibaret. Tavşanların taşıdığı bazı rahatsızlıklar, kobaylar için ölümcül bile olabiliyor.

BU DUYURUYA KULAK VERİN !

NOT : ***** ALINTIDIR *****

-ErgünCan-
06-15-2010, 08:23 PM
Peki hamsteri eve salamayacağımıza göre kısıtlı özgürlük sağlamış oluyoruz ..

LeoArryn
06-15-2010, 08:25 PM
Evet Orasıda öyLede OKuduM Bana iLginc geLdi ve PayLaşmak istedim :):)

mrbkrts
06-16-2010, 09:40 AM
VE EN ÖNEMLİSİ, BİZİ İLGİLENDİREN BÖLÜM !

- Hamsterların içine yerleştirildiği büyük şeffaf plastik toplar, hayvanı eğlendirmiyor. Aksine, iyice strese giriyor.

Şeffaf Plastik Top = Hamster Topu

Bu konuyu İngiltere'de ücretsiz veteriner hizmeti veren ve ünlü bir siteye sordum(linki aşağıda bulabilirsiniz).çünkü yukarıdaki bilginin kaynağının bu site olduğunu okumuştum ben de ama bakın adamlar ne cevap yazmışlar:

orjinali:
Dear emre bakirtas,
PDSA regrets that we are unable to answer every question asked due to the sheer volume we receive each week.
If you are concerned about your pet, and it is showing any signs of distress or uncomfort please get in touch immediately with a veterinary surgeon in your local area.
It's possible that a similar question to yours has already been answered. Please use the search facility at [Only Registered Users Can See Links] to see what information is already available.
Our extensive archive includes all topics we have covered so far. It's continuously growing as a fresh questions and answers are added on a daily basis.
Thank you for your interest in PDSA and for visiting our website.

tercümesi (özet olarak): her soruya cevap verme imkanımız olmuyor.Eğer ev hayvanınızın hastalık işaretleri verdiğini düşünüyorsunuz bölgenizdeki veterinerlere danışın diyor.

Kısacası hamster topunun stres yaptığı hakkında kesin bir bilgi yok.RAHAT OLUN :)

[Only Registered Users Can See Links]

LeoArryn
06-16-2010, 05:22 PM
:) Tesekkürler Bilgi için bende Bunu merak ediyoRdum :)