PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Enzimi , Küçük cocuğa yaşam umudu oldu ..,,


LeoArryn
06-15-2010, 06:49 PM
Hacettepe Üniversite Hastanesi'ndeki doktorların 2 yıl önce, büyüme hormonlarını olumsuz etkileyen ve beyinde kalıcı hasara yolaçan MPS-2 hastalığı nedeniyle '18 yaşına kadar yaşar' teşhisi koyduklarında üzüntüden kahrolan, 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a yazdığı mektupla "Yaşamak istiyorum, yalvarırım beni yaşatın" diyen Furkan Duman'ın tedavisine başlandı.

6 ay önce kontrole giden Duman'a müjdeli haberi veren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki doktorları, İngiltere'den getirtilen ve 'Hamster' enziminden üretilen 'Elaprase' adlı ilacı hastalarda kullandıklarını ve olumlu etkisi görüldüğünü, Furkan'a da yaşama umudu olacağını söyledi.

Tedavinin Antalya'da da yapılabileceğinin söylenmesi üzerine aile, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu.

Ağrıları dindi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 6 aydan bu yana haftada 1 gün, 4 saat süren seanslarda tatbik edilen ilacın Furkan'ın gelişiminde büyük faydası olduğunu söyleyen anne Birgül Duman, şöyle dedi:

"Furkan, daha önce şikayetçi olduğu yorgunluk hissi ve ağrılarından kurtulduğunu söylüyor. Biz de Furkan'ın karnındaki şişlik ve boyunda uzamayı gözlemliyoruz. Hamster kardeşliğine inanıyorum. Hamster enzimlerinden elde edilen ilacın onun yaşam kalitesi ve ömrünü uzatacağına inanıyorum."

İlk kez İngiltere'de kullanıldı

Hamster enziminden elde edilen ve İngiltere'de ilk kez Oliver Mondyy adlı hastada denenen 'Elaprase' adı verilen ilacın her seans için kullanılan miktarının 25 bin YTL olduğunu söyleyen Birgül Duman, "Furkan'a bugüne kadar 700 bin YTL'lik ilaç verildi. Her 3 ayda 1 verilecek ilacın tutarı 350 bin YTL. İlacın bedeli ve kargo ücreti için hiç para talep edilmedi. Tamamı sosyal güvencemiz Bağ-Kur tarafından karşılanıyor" diye konuştu.

Furkan'ın her zaman içinde hayvan sevgisi yaşattığını söyleyen Birgül Duman, "Hamster enziminden elde edilen ilaçla tedavisi, onu hayvanlara karşı daha da duyarlı yaptı.

Evde Hamster beslemek istediğini söyleyen Furkan'ın ağabeyi ile arasında en çok yapılan espri, Furkan'ın peynire olan tutkusunun artacağı üzerine oluyor" diye konuştu.


NOT : ****** ALINTIDIR ******

-ErgünCan-
06-15-2010, 08:04 PM
Vayy be hamster hayat kurtarıyor ıyy fare :)

LeoArryn
06-15-2010, 08:05 PM
Aynen ,, :D Iyy Fare diyOLAr Birde :D

ÇOK Önyargılı bu millet Çookk ...

-ErgünCan-
06-15-2010, 08:08 PM
Aynen aynen ..Fare dedikleri bilse böyle kınandığını ..

LeoArryn
06-16-2010, 06:40 PM
:) ,,

PuFii
06-25-2010, 08:06 PM
way anasını yha :D bizim komşularda iğrençsin diolardı hamster beslediğim için onlara sizin bi tarfın............neyse anladınız onu demk istiodum işde :D :D