PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pufii bana alışamadı ve sürekli kafesinden kaçıyor !!!

PuFii
06-14-2010, 11:56 PM
ben hamsterımı yaklaşık 7-8 gün önce aldım ve hala bana alışmadı kendime nasıl alıştıracağımı bilmiyorum ve sürekli yuvasından kaçıyor bunun kafesle ilgili bir sorun olcağını düşünüyorum ama kaçabileceği bir yer bulamıyorum alt tarafını tülle kapadım we kenarlarınıda iple bağladım kapısı yukarıda we kapı o kadarda hafif olmadığı halde nerden çıkıyor anlamıyorum bu arada kafesim kuş kafesine benziyor. daha 20-30 günlük ama her gün bir firar her gün bi kaçamak başa çıkamıyorum . bu gün balkonda aradım aradım bulamadım yine kaçmış :S (kapalı balkon) akşam ewe geldiğimde yuvasında yatıyordu ne yapmalıyım en azından kendime nasıl alıştırabilrim sürekli benden ürküyor ve kaçıyorr :confused: :confused: :confused:

LeoArryn
06-15-2010, 12:00 AM
tülleri Ortadan KaLdır ,, Etrafı izLesin ve görsün ,,,
PetShoptan aldıysan biraz uzun Sürer ALışması genelde PetshoptakileR ürkek oLuyor ve
ALışması için elini kafese uzat elini koklasın bırak ısırsın senin Tehdit olmadığını anlasın ve eline bir parça yiyecek al ve ona uzat ELinden yesin bunu Yaparken de Onunla konuS Sesini Tanısın ,,, ... En yakın Zamanda da KafeSini Değistir cünkü HamsterLar ve geneL Kemirgenler KafasınıN Sığabileceği her yerden geçerleR ,,, :)

PuFii
06-15-2010, 12:10 AM
tavsiyelerin için saol. ewt petshoptan aldım we elimi kafese uzatmayı bi kaç kez denemistim elimi kokluyor ama elimdeki yiceği asla yemior sanırım buna bir süre devam edmem gerek. kafesinide en kısa sürede değiştirecğim yoksa gezerken bişeylerin altında ezilme ihtimalinden korkuyorumm :(

LeoArryn
06-15-2010, 12:11 AM
Bencede DeğiŞtirmeLisin kaFesini ,,, Ayriyetten dediğim gibi Zamana bağLı hersey :) ,,

YardımCı oLduysam Ne muTLu Banaa :)

PuFii
06-16-2010, 05:46 PM
yha bişey daha sormak istiyorum kefesi değştirmeden önce sunu düşünüyorum acaba petshopa gittiğimde pufiyi geri mi wersem onu sewiorum ama balıkkesire gidiceğim we yolculuğumu güçleştiricek ayrıca orada bebekler fln da olcak her yer açık onu salamamda kediler kapar sonra :( ayrıca bu kaçıslarda odama girme ihtimalide beni çok tiksindiriyor :S ne kadar sewsemde kıyafetlerim we yatağıma girmesi iğrençç bi olay :S :S

LeoArryn
06-16-2010, 05:52 PM
Bir hamster sahibi olucaksanız ondan tiksinmeniz iğrenmeniz biraz saçma bir duruM ,,,
bunların hepsini göz önünde bulundurmanız gerekiyordu ,,, sonucta o da bir canlı ve sizde bir canlı besliyorsunuz ....
Pufii için en iyisi neyse onu yap derim ben....

-ErgünCan-
06-16-2010, 05:54 PM
Evet levent e katılıyorum ..Bu zaten olması gerke şeyler besliosn süs diye almadın sonuçta ..

LeoArryn
06-16-2010, 05:59 PM
böyle bir şey olunca sinirleniyorum ,,, bir canlı olarak değilde bir süs bir oyuncak gibi alıyorlar ve sonra sıkılma v.b şeylerden dolayı bırakıyorlar veya geri veriyorlar ...:@

PuFii
06-16-2010, 06:02 PM
ewet öyle ama bakın anlatamadım sanırım bir tek bu olay deilki ama her canlıda tiksinti bir durumdur bu sonuçta her gezdiği yerde dışkı bırakıyorr sadece hamster için deil bu diğer hayvanlar iiçinde geçerli ama odama kaçma ihtimalinden bahsettim sadece odama sokmuyordum onuu onun için sölemiştim sanırım ynlış anladınız ondan sizin dediğiniz şekilde tiksinseydim zaten almazdım

LeoArryn
06-16-2010, 06:04 PM
BunLarı göz önünde bulundurarak alman lazımdı hamsterini Ama Neyse :) Pufii için en iyisi neyse Onu yap sen :)

-ErgünCan-
06-16-2010, 06:05 PM
Güvendiğin bir arkadaşına hediye et ..Derim ben

PuFii
06-16-2010, 06:06 PM
Sıkılma v.b bir olay yok ortada lütfen herşeyi böyle algılamayınn !!! Bir kaç sıkıntı var we bunlar için ne yapmam gerektiğini sordum sadece ama böyle cvplar wericekseniz sormamış sayın ltfn !!!!!!

PuFii
06-16-2010, 06:07 PM
Yinede saolun tavsiyeler için ;)

LeoArryn
06-16-2010, 06:13 PM
Yok ya Ben senin Adına KonuŞmadım YanLış anLama ,,, Genel olarak Konustum ... Genelde öyle yapıyorlar ya .. :)) Lütfen yanlış anLama beni :)

PuFii
06-16-2010, 06:24 PM
:) sende beni ynlış anlama lütfen
şu ara bir çok şey üst üste geldi bende şaşırdım napıcağımı :)))

LeoArryn
06-16-2010, 06:29 PM
:) O zaman zor durumdaysan Hamişini Petshopa ver derim yada bir arkadasına emanet bırak daha sonra tekrardan alabilirsin... :)

PuFii
06-19-2010, 12:53 PM
Pufii öldüüü :'( Nasıl olduğunu bilmiorum ama öldü :(:(:( balkona baktığımda çok şaşırdım kafesinin olduğu masanın altında ölece yatıyordu nasıl öldüğünü anlayamadım ama masadan atlamıştır belki desem kafesine girdiğini hiç görmedim :S

arsu
06-19-2010, 04:36 PM
pufi için gerçekten çok üzüldüm ama benimde sana bir tavsiyem var bundan sonrası için lütfen eşyana, sana değdiğinde, odana girdiğinde tiksinmiyceğin bir hayvan besle... onlarında hisleri olduğunu unutma. sende çok üzme kendini tmm :(

LeoArryn
06-19-2010, 06:01 PM
Çok üzüldüm ya :( Çok ötü bir duruM :(:(

xxMertcanxx
06-19-2010, 09:48 PM
ya ben pet shopalrdan almadım 1 hafta oldu abla wermisdi cok ısırdı parmaım delikdesik oldu ve cok korkuyor :(

LeoArryn
06-19-2010, 10:01 PM
daha sana alışamamış olabilir mertcan ... 1 hafta kısa bir süre sonuçta sabırlı olmak onun güvenini kazanmak lazım :)

xxMertcanxx
06-19-2010, 10:04 PM
bide etrafı rtanıması için halıda fln dolasıyo ya annem yere koyduumda barıyo anca annem gittikden sonra gezdire biliyorum oda fazla deilonsdanda alısmamıs ola bilirmi etrafa ve bana bide hep elimi kokluyor ama hep elim deisik kokuyo bazen sabun bzn yemek vs . vs. ona ne çözüm önere bilirsin xD

Her soruyuda sana soruyorum k.b cünkü sen baya on oluyorsun

LeoArryn
06-19-2010, 10:06 PM
YOk canım ne demek , sorabilirsin tabi :) yeri geldiğinde de ben sorucam :)
Hamsteri eline alıcaksan elini yıkamalısın , elin yiyecek kokarsa hamster elini ısırabilir ,,
Ayriyetten kafesin dışında gezdirceksen de hamster topunu tavsiye ederimm ... öyle daha iyi olur hem annen kızmaz , hem hamsterin daha rahat eder :)

xxMertcanxx
06-19-2010, 10:10 PM
annem kızmaz amam babam sinirlenip aksam üstüne basa bilir xD kafesindfe bile görmek istemio milletin annesi korkar tiksinir bnm Babam bi ilginçlik war xD talasıda bu ara pis kokuyo hamisime zarar were bilirmi koku yarın ptit ami limon alıcam bide kemirme seyinden bide top alıyım gezsin dolassan bu ay sonu onada bi kız aayrlıyım mutlu olsun xd

LeoArryn
06-19-2010, 10:12 PM
:) ,, Hamsterlar biliyorsun ki esyalarını sahiplenir o yüzden kendini rahat ettirmek için tuvaletlerini yaparlar bir nevi yerini işaretleme gibi birşey :) Ama fazla kokmaması için limon yada naneli talaş iyi olur , :) Haftada 1 de Değistirirsin Talaşı sorun kalmaz :) Hem o mutlu olur hemde sen :)

xxMertcanxx
06-19-2010, 10:28 PM
ok hersy icin saol xD

LeoArryn
06-19-2010, 10:32 PM
Önemli değil :) Herşey Hamiş için Herşey Hamiş için :D

PuFii
06-22-2010, 12:32 AM
bnmkide ısrmıordu ama kaçıyordu sürekli :'( :( :( :( pufii öldü tiksinmkle ilgili yorum yapmayın ltfn. bn açıklamamı yaptım kim nasıl anlıyosa anlasın orda herseyi belirmistim zaten. nazikçe söylüorum dikkatli okuyup ona göre dikkatli yorumlar yapın :) Zti hamsterım öldü :( şu sitede beni delirtmein uleynn :d :d

-ErgünCan-
06-22-2010, 12:34 AM
Şimdi Haberim Oldu Başın Sağolsun Yalan Söylüyorsun Yalaaan

PuFii
06-22-2010, 12:36 AM
Saol :)

Spiral
07-07-2010, 07:52 PM
Pufiye bakıp sahip çıkamıyorsan geri ver her hayvan en iyisini hakeder .-_-

tıfıl
07-26-2010, 10:48 PM
tiksinmekmi yanından geçmem
tıfıl koynumda yatıyor bnm yatğımda geziyor hopluo zıplıo bn tiksinmyorum ama sne nesn blmyorum o hemsterı bn veremem bağlıısın sen ona verdnmi yoksa?=========????????????????????

-ErgünCan-
07-27-2010, 12:39 PM
Sen Nesin Diye Konuşmayalım Daha kibar ifade edelim Türkçeyi daha anlaşılır kullanalım lütfen