PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : :s:s:s

dilara
06-10-2010, 01:58 PM
3 tane hamsterim aynı kafeste bi tanesi öldü sanrım diğer ikisi şuan onu yiyo cetvel metvel ayırmaya çalıştım ama ölü olanı elime alamıyorum bırakmıyolar :S
iyice parçaladılar hayvanı ya.. daha hayvanlarla ilgilenemem ben cok iğrendim :S
napıcam şimdi.. :S

manyomer
06-10-2010, 02:08 PM
bence o ölüyü kafesten hemen almalısın hem görüntü kirliliği hem kötü kokar ve diğer hamsterlara zararlı olabilir eğer onu ordan sen alamıyorsan bir büyüğüne söyle o alsın...

dilara
06-10-2010, 02:16 PM
zaten kötü kokuyorlar yeterince 3 günde bir deiştiriyorum ama 3ü bi arada oldukları için kokuyor işte.alamam, evde büyüğümde yok.ayrıca iğrendim ya daha bakamam zaten onlara :|

nick_name
06-10-2010, 02:23 PM
hemen almazsanız hayvanı bitirmezler.yarısına kadar yerler.bu daha da tiksindirici bir durum ortaya çıkarır.

manyomer
06-10-2010, 02:25 PM
bence sadece 1 hamster öldü diye diğerlerinide bırakmamalısın ve onlardan iğrenmemelisin ve kendin onu ordan çıkarmayı dene çubuk gibi bişey kullanarak ordan çıkarabilirsin ölüyü

dilara
06-10-2010, 02:28 PM
off cok iğrenç ya :| denedim cetvelle falan bırakmıyolar hayvanı! biri öldü diye değil, oy oy canım diye sevdiğim hayvanlar birbirlerini yiyolar ya( bu arada ölenle yavrusu aynı yerde kalıyorlardı) şuan yavrusu anneyi yiyo :( cidden cok iğrendim :| bulundukları yere gidip bakamıyorum bile o derece :|

manyomer
06-10-2010, 02:32 PM
onlardan iğrenmemeye çalış ve onu yiyen diğer hamsterları ondan uzaklaştır ve çubukla al o kadar zor olmadığını göreceksin...ve unutma onlar senin canım diye sevdiğin hayvanlar

dilara
06-10-2010, 02:41 PM
içimde en ufak bi sevgi kalmadı ya.. :| uzaklaştırmaya calıştım uzaklaşmıyorlar saldırıyorlar hemen :S cubukla nası alıyım ya parçalanmış hayvan! öff sinirden ağlıcam ne iğrenç bşi :|

manyomer
06-10-2010, 02:45 PM
o ölüyü içerden aldıktan sonra her şey eski haline dönecektir eline eldiven vb bişey al ve çubukla o hayvanın parçalarını bir torabaya toplamayı dene vede bunu yaparken sakin olmaya çalış

-ErgünCan-
06-10-2010, 02:49 PM
Hemen almalısın ..Öleni bi eldivenle almayı dene ...

dilara
06-10-2010, 02:55 PM
öff yemişler bırakmışlar, kanlı kanlı :S:S:S öff midem kalktı kuscam ya. yok valla elleyemem.ablam annem falan gelsin öyle bi bakarım :| canlıyken elime alamıyorum kanlı+ölüyken hiç alamam.hı bi de 2 tane yamyam varken.

-ErgünCan-
06-10-2010, 02:57 PM
Doğanın kanunu bu malesef keşke 3 tane birden bakmasaydın riske girmişsin .:( Geçmiş Olsun

LeoArryn
06-10-2010, 03:02 PM
gECmiŞ OLsun ,,, tiKsinÇ bi Durum ,,, :(

xxMertcanxx
06-10-2010, 03:03 PM
aboo oben de 3 tane alckdım kesin kara werdim 1 ini 1 ine wercem yoksa hamster ölürse cok üzülürümmmm :( g.o sanada kardes sen yapmıssın ben yapmam ibret olsun bana D:

dilara
06-10-2010, 03:03 PM
öff cok kötü oldum..alamıcam maalesef.napıyım.sonra hepsini bi arkadaşımla konuştum ona vericem.bi daha evde hayvan bakmayı düşünmüyorum cidden cok suçlu hissettim kendimi :(

saolun ya :( midem kalktı valla kuscam.kırmızı kırmızı öff zavallı hayvan :( ilk hamsterim oydu.biri yavrusuydu..diğerini de arkadaşım emanet verdi geri almadı bi daha ... yavru anneyi yermi ya bu ne tiksinç bişidir :|

LeoArryn
06-10-2010, 03:05 PM
Kendini SucLu hissetme ,,, hayvanLarın doqaSında war ,,, 3 tanesi 1 kafeste OLması da bi SOrun ,,,

-ErgünCan-
06-10-2010, 03:07 PM
En sağlıklısı 2 den fazla bakmamak gibi geldi bana ..

LeoArryn
06-10-2010, 03:08 PM
Aynen ,, katıLıyoruM sana ,,, SOnra böyLE OLunca da HayvnLardan TiskiniyOruS :S Kendi SuÇumuz ,,, diye düşünüyOrumm ,

dilara
06-10-2010, 03:08 PM
evet anneme kaç kez söyledim ama aldırmadı, yani parasından değil evde o kadar hayvanı istemedi falan filan.dinlemedim tabi :/ öff. yapacak hiç bişiyim yok.akşam annem babam falan halletcekler ne yanlarına gidip bakabiliyorum ne de elime falan asla alamam :( neyse artık doğanın kanunu evet ama işte insan üzülüyo :(

-ErgünCan-
06-10-2010, 03:10 PM
Tekrar geçmiş olsun..Umarım kimsenin başına bir daha böyle bir şey gelmez

LeoArryn
06-10-2010, 03:10 PM
Sen qenedE üzme Kendni ,,,

dilara
06-10-2010, 03:11 PM
öff umarım :( ayy içim şoluyo ya o görüntü aklıma gelince.. yeminle bi daha ne hayvan bakarım ne de severim :|

nick_name
06-10-2010, 03:12 PM
keşke yemeye çalışırlarken cetvelle kafasına vurup sersemletseydiniz.bu işe yarardı.hayvanları aç bıraktınız galiba.vurmanıza rağmen bırakmadıklarına göre.benim yavrunun ayağını çalışan hamsteri ben kafasına vurmuştum demire çarptırmıştım.öbür türlü anlamıyorlar.ayrıca suriyeyse hamsteriniz sizin forumu kayde almadığınızı gösterir.

dilara
06-10-2010, 03:13 PM
suriye değil.bilmiyorum yem kutuları doluydu ya.cetvelle vurdum ittim falan tınmadı bile ya :Q

-ErgünCan-
06-10-2010, 03:15 PM
Yha sen gördüğünde yiyolar mıydı yoksa kapışıolar mıydı ??

dilara
06-10-2010, 03:17 PM
yiyordu.. :(

selman
06-10-2010, 03:25 PM
öncelikle üzüldüm ama büyük ihtimalle hamsterın doğal yollarla ölmüştür. hamsterlarda (ve bir çok hayvanda) iç güdüsel olarak ölen üyeyi yeme davranışı vardır. burdaki amaç yırtıcı hayvanların kokuyu alarak yuvayı tehdit etmemesidir. durum sana iğrenç geldiği gibi büyük ihtimalle onlarada iğrenç geliyordur ama doğada yaşayabilmek için yapmaları gereken bir davranış.

dilara
06-10-2010, 03:28 PM
evet halsizdi zaten ya uzun zamandır :| veteriner falan bakındıım ama tabii hiç biri bakmadı..sonra iyi oldu koştu falan bende tamam bişiyi yok dedim.sonra işte yerlerken gördüm kırmızı kırmızı.başımdan aşaa kaynar su boşalttılar resmen cok kötüydü :| bilmiyorum ya yavru anneyi yemez zaten normalde.. heralde :s

LeoArryn
06-10-2010, 03:29 PM
Çok üzücü Ama ,,, Ben biLE burdan üzüLdüm ,,, :(

dilara
06-10-2010, 03:33 PM
cok kötü ya :( kimsenin başına gelmesin :( hayvanlarınıza yalnız başına bakın yanına hayvan almayın ya :| ölse bu kadar üzülmezdim yemeleri kan falan hem midem kalktı hemde hayvanlardan tiksindim :|

LeoArryn
06-10-2010, 03:38 PM
Doğru söyLüyorsun kiMsenin Başna verMesin ,,, ... Ama OLan OLdu aRtık ,,, :(:( yapıLcak BirseY YOk ,,,

dilara
06-10-2010, 03:40 PM
eevet... gömsemmi napsam :/

LeoArryn
06-10-2010, 03:41 PM
ELine aLabileceksen bir eldiven Yardımıyla içeriden öLü OLanı Çıkar deRİm ,,,
GömerSin Başka bir Sey yaparSın Orası Sana kaLmıŞ ,, Ama Cıkar iÇerden ,,,

dilara
06-10-2010, 03:45 PM
yok ben elleyemem.akşam annemler cıkartacak.. :S valla elleyemem.dedim ya canlıyken elime alıp sevemiyorum! ayrıca suan acaip hırçınlaştılar.

mrbkrts
06-10-2010, 04:50 PM
doğadan gelen herşey doğaya gider.kanun bu.bu olayı neden bu kadar büyüttünüz anlamadım?bu hayvanların ölen hayvanı gömecek,kefenleyecek hali yok ya,kendileri de hastalanmasın diye bir şekilde ortadan kaldırmak durumundalar.yol kenarında gördüğünüz araba çarpmış kedi-köpek bile bir süre sonra kurtlanıyor ve sadece tüyleri kalıyor.iğrenç olabilir ama bu organizmalar ve dış etkenler olmasa ortalık kokudan,hastalıktan geçilmezdi.
İşte yukarıdaki sebeplerden dolayı bu hayvanlar da içgüdüsel olarak kendilerini korumaya alıyorlar.unutmayalım ki hayvan türlerinin hepsinin yegane ve tek amacı soylarının devamını sağlamak ve beslenmek.bu amaçlarının yanında Yaratıcı onlara bir takım misyonlar (görevler) da vermiştir ve hepsi insanlardan daha fazla bu görevi yerine getirirler.
Tüm bu sebeplerden dolayı onları sadece canlıyken veya maskotluk yaparken sevmek,öldüğünde iğrenmek bana yanlış geliyor.Öldüğü gibi yuvadan almaman ise bence tamamen senin hatan!!!

...:::ÇıTıR:::...
06-10-2010, 07:22 PM
Hamsterlar otçul değilmiydi eti nası yiyolar ya?? bu arada geçmiş olsun :(

-ErgünCan-
06-10-2010, 07:26 PM
Et sadece zararlı ..Et versen yerler