PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Hamsterlar (:

DişisLy
07-04-2009, 07:21 PM
Bu benim sapık oğlum Şaşucan^mM... Oğluşum sayesinde 2 ayda hamster sayım 9-10 katına ulaştı...
[Only Registered Users Can See Links]

DişisLy
07-04-2009, 07:23 PM
Bu da tatlı kızım Casper. (: 3 kez doğum yaptı. (:
İlk doğumda 5 yavru doğurdu biri ölü doğmuştu. Sonradan diğer ikiside öldü. Sadece 2 tane kaldı. [ Mira - Şekil ]
İkinci doğumda 4 yavru doğurdu biri ölü doğdu. Diğer ikisi sonradan öldü. 2 yavru kaldı. [ Elmas ve Maden. Sahiplendirildi. ]
Üçüncü doğumda 3 yavru doğurdu. Daha sonradan biri öldü. Diğer renkli yavru gözleri açıldıktan ve tüylendikten sonra öldü. Geriye tek beyaz yavru kaldı. Sahiplendirildi...

DişisLy
07-04-2009, 07:27 PM
Bu da talihsiz kızım Mira. Doğduğu zaman gözleri açılmadan annesi tarafından sol arka bacağı yenildi. :S
Bir kez doğum yaptı 3-4 yavru dünyaya getirdi ve yavrularından renkli olanının sol arka bacağını o da yedi...

hamsteradmin
07-04-2009, 07:28 PM
Çok tatlılar :)) Profilden albüm oluşturabilirsin. :)

hamsteradmin
07-04-2009, 07:29 PM
Mira'nın hikayesi hem üzücü hem ilginç. Yavrusununkini yemesi bakımından. :( Bacak yendikten sonra kanama vs oldu mu?

DişisLy
07-04-2009, 07:33 PM
Bu Casper'ın kızı Mira'nın kardeşi Şekil...
Bu küçüklüğü... (:
2 kez doğum yaptı ilk doğumda tek yavru doğurdu ve öldü. İkinci doğumunda 3-4 tane doğurdu şu anda gözlerinin açılmasını bekliyoruz. :)

DişisLy
07-04-2009, 07:35 PM
Mira'nın hikayesi hem üzücü hem ilginç. Yavrusununkini yemesi bakımından. :( Bacak yendikten sonra kanama vs oldu mu?

Casper Mira'nın bacağını yediğinde kanama oldumu bilmiyorum ama çok ağlamıştı Miracık... =(
Biz süt istiyo sandığımız için ellemeyelim dedik. Sabah gördüğümün manzara öyleydi... :S
Mira'nın kendi yavrusunun bacağını yemesinde de kanama oldu mu bilemiyorum. Doğdukları günden beri ellemedim. Sadece dün baktım ve gördüm. :S

DişisLy
07-04-2009, 07:36 PM
Çok tatlılar :)) Profilden albüm oluşturabilirsin. :)

Teşekkür ederiz. (: Bu arada pardon albüm oluşturabileceğimi bilmiyordum özür dilerim. :)

hamsteradmin
07-04-2009, 07:37 PM
Yo burası zaten Benim Hamişim bölümü :) Paylaşmandan için mutlu oluruz :D Ayrıca albümden faydalanabilirsin demek istedim :)

Şu an yavruların var mı?

DişisLy
07-04-2009, 07:38 PM
Evet şu anda 6-7 tane yavru var. 10 tane sahiplendirdim. Şimdiki yavruların gözlerinin açılmasını ve tam olarak tüylenmelerini bekliyoruz bakalım... (:

hamsteradmin
07-04-2009, 07:40 PM
Syrian yavruları değil mi? Babaları Şaşucan mı, Şaşucan Campell gibi çünkü, merak ettim :)

DişisLy
07-04-2009, 07:44 PM
Fincan'ın yavruları... İlk doğdukları gün... (:

1 hafta önceki halleri. [ Sahiplendirildi hepsi...]

Bunlarda Casper'ın yavruları...

DişisLy
07-04-2009, 07:45 PM
Syrian yavruları değil mi? Babaları Şaşucan mı, Şaşucan Campell gibi çünkü, merak ettim :)

Bütün hamsterlarım Campbell. Aileden dolayı Syrian alamadım. Yavrularda, annede, babada Campbell. (:

hamsteradmin
07-04-2009, 08:47 PM
: )) Mira'nın renkleri Suriye'yi andırdı, hepsi harika. Campell diye Syrian al sen de bir tane : ))

DişisLy
07-04-2009, 10:59 PM
: )) Mira'nın renkleri Suriye'yi andırdı, hepsi harika. Campell diye Syrian al sen de bir tane : ))

Evet haklısınız. Mira'nın tüy yapısı ve renkleri Syrian'a çok benziyor. Bu arada bulduğum zaman alayım bari bir Syrian... (:

hamsteradmin
07-05-2009, 01:03 AM
Evet al : )))

episodetwo
07-05-2009, 05:09 AM
oo mşallah çok güzeller ve çok şekerler allah nazardan saklasın maşalahhh

hamsteradmin
07-06-2009, 09:51 PM
Albümün güzel olmuş Dişisly :)

DişisLy
07-07-2009, 07:17 PM
oo mşallah çok güzeller ve çok şekerler allah nazardan saklasın maşalahhh

Teşekkürler. (:

Albümün güzel olmuş Dişisly :)

Teşekkür ederiz. :)

xSoS
07-20-2009, 03:55 AM
Şöle Bir Guinea Pig Ailem Olsa :) Çok Eylenceli Olurdu 2 Hafta Sonra Çiftler Gelcek İnşallah :)

dark_moon
07-27-2009, 01:17 PM
ay cok sekerlermiş renklerine bittim yakısıklı oglusunun yavrularında çok şekerler maşallah Allah banada nasip eder inşallah yavru::D

DişisLy
07-30-2009, 03:03 AM
Şöle Bir Guinea Pig Ailem Olsa :) Çok Eylenceli Olurdu 2 Hafta Sonra Çiftler Gelcek İnşallah :)

İnşallah olur, bebişlerinizi seversiniz siz de. =)

ay cok sekerlermiş renklerine bittim yakısıklı oglusunun yavrularında çok şekerler maşallah Allah banada nasip eder inşallah yavru::D

Teşekkür ederiz... İnşallah sizde minik bebişleri seversiniz. =)

DişisLy
08-31-2009, 10:35 AM
İşte yeni fotoğraflarımız. (:

Casper. . (:

Coco Pops. (:

Karlar Kraliçesi. .

Kuş yemi banyosu. . xP

Şaşucan. . (:

Kuş yemi delisi. . xP

DişisLy
08-31-2009, 10:35 AM
Coco Pops. (:

Uyuyuşuna ölürüm yaa. (:

Mert K.
08-31-2009, 12:37 PM
güzel resimler ayrıca hamstrlar kuş yemine bayılırlar ben ballı kıraker vermiştm kuşlar için çok sevmişti :) hepsi çok güzel ama mira için üzüldüm o miraya hepsinden daha iyi bakman gerek çünkü o sakat lütfen eceliyle ölesiye kadar çok iyi bak.

DişisLy
08-31-2009, 02:06 PM
güzel resimler ayrıca hamstrlar kuş yemine bayılırlar ben ballı kıraker vermiştm kuşlar için çok sevmişti :) hepsi çok güzel ama mira için üzüldüm o miraya hepsinden daha iyi bakman gerek çünkü o sakat lütfen eceliyle ölesiye kadar çok iyi bak.

Evet, ballı krakere bayılıyorlar. Kafese takıyorum bazen. . (:

Mira şu an ona çok iyi bakan bir yuvada ve ölene kadar en az benim gibi sevecekler ve çok iyi bakacaklar. (:

Mert K.
08-31-2009, 02:41 PM
tamam ozaman o kuş yemi neli?

DişisLy
08-31-2009, 02:45 PM
tamam ozaman o kuş yemi neli?

Bu kuş yemi bildiğimiz normal kuş yemi. . :S Kraker olarak verdiklerim ballı. .

hamsteradmin
08-31-2009, 07:47 PM
Dişisly fotolar her zamanki gibi süper ama sitenin resim ekleme özelliğini kullanırsan sevinirim, bu şekilde çok yer kaplıyor ve görmesi zor.

Mert K.
08-31-2009, 09:49 PM
Bu kuş yemi bildiğimiz normal kuş yemi. . :S Kraker olarak verdiklerim ballı. .

tamam alıorum ilk fırsatta ballı varda normal kuş yemi yok alıcam

pitbull34
08-31-2009, 09:55 PM
ya ordaki resimde yemi gördüm ama o yemlerin mesela 500 gr kutusundaysa 300 gr sırf o köpek mamasına benzeyen silindir yuvalar siyah şeylerden var ve onları yemiyo hamsterların geneli yemiyo o yüzden tropifitin hamster yemini tavsiye ederim 750 gr paketinde ve 7-8 tl falan ama içinde sırf hamsterın yiyeceği yem var o siyah köpek maması gibi şeylerden yok...

pitbull34
08-31-2009, 09:56 PM
witte molenden en kaliteli ve 1-2 tl farkla tropifit yemini tavsiye ederim...

Mert K.
08-31-2009, 10:17 PM
witte molenden en kaliteli ve 1-2 tl farkla tropifit yemini tavsiye ederim...

bana özelden o yemin satıldıqı linki atsana?

DişisLy
09-01-2009, 02:16 PM
Dişisly fotolar her zamanki gibi süper ama sitenin resim ekleme özelliğini kullanırsan sevinirim, bu şekilde çok yer kaplıyor ve görmesi zor.

Teşekkür ederim, ya aslında eklemeden önce kurcaladım kurcaladım ama yapamadım yine. Birisi boş bir zamanında anlatırsa çok sevinirim. :/

tamam alıorum ilk fırsatta ballı varda normal kuş yemi yok alıcam

Ben hamsterlar için özel almadım. (: Muhabbet kuşuda besliyorum. Onun yemi ama hamsterlarıma da arada, fazla olmamak şartıyla veriyorum. (:

ya ordaki resimde yemi gördüm ama o yemlerin mesela 500 gr kutusundaysa 300 gr sırf o köpek mamasına benzeyen silindir yuvalar siyah şeylerden var ve onları yemiyo hamsterların geneli yemiyo o yüzden tropifitin hamster yemini tavsiye ederim 750 gr paketinde ve 7-8 tl falan ama içinde sırf hamsterın yiyeceği yem var o siyah köpek maması gibi şeylerden yok...

O kahverengi yuvarlak şeylerden söz ediyorsanız onlar Coco Pops. (: Ama eğer yeşil gibi siyah gibi olanlardan söz ediyorsanız evet bir çoğu yemiyor. Ve yemin içinde bolca bulunuyor. Artık yemiyorlar diye o yeşil şeyleri ayırıp öyle veriyordum ama şu söz ettiğiniz yeme bir bakayım. (: Teşekkürler. :)

hamsteradmin
09-01-2009, 06:11 PM
:) Post Reply'ye tıklayacaksın cevap yazarken. Çıkan mesaj kutusunun üst kısmında ataç işareti vardır, hani kağıtları tutturduğumuz ataçlardan. Onun yanında bir ok işareti duruyor. Oka tıklayınca resim yükleme sayfası açılır.

DişisLy
09-02-2009, 02:13 AM
Deneyeyim bakalım. . (:

426

hamsteradmin
09-02-2009, 02:19 AM
Başarmışsın canım :D

DişisLy
09-02-2009, 02:34 AM
Teşekkür ederim, sayenizde. xP

jnR Cech
09-02-2009, 02:39 AM
çok şirinler :) benimde böyle hamster ailem olsun isterdim ama bakamam ki ben :) bitane bıdıkım yeter bana heheh :) tebrikler bu arada çok iyi bakmışsın ;)

hamsteradmin
09-02-2009, 02:44 AM
hehehe zorlayan admin :P

DişisLy
09-02-2009, 03:04 AM
çok şirinler :) benimde böyle hamster ailem olsun isterdim ama bakamam ki ben :) bitane bıdıkım yeter bana heheh :) tebrikler bu arada çok iyi bakmışsın ;)

Teşekkür ederiz. . Elimden geldiğince iyi bakmaya çalıştım. Ama sanırım Casper'a pek iyi bakamadım. :|

Size de Bıdık'la uzun ömürler. (:

hehehe zorlayan admin :P

Zorlama olarak düşünmeyin lütfen. Tabikide böyle daha hoş gözüküyor. Ama yapamamıştım. (:

jnR Cech
09-02-2009, 03:12 AM
[QUOTE=DişisLy;4269]Size de Bıdık'la uzun ömürler. (:
TeşekkürLer :)