PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüyleri azaldı :(

...:::ÇıTıR:::...
06-09-2010, 11:28 PM
Arkadaşlar resimde gördüğünüz gbi ÇıTıR'ın tüyleri çok seyrekleşti.Ne yapmam gerekir acaba ??

nick_name
06-09-2010, 11:29 PM
benim bildiğim bir albino hastalığı dökülüp tekrar çıkacaktır.

-ErgünCan-
06-09-2010, 11:31 PM
TÜY DÖKÜMÜ: Yaşlı hamsterlarda böbrek işlevsizliğinin sonucu olarak görülebilir. Tüy dökümü aynı zamanda çark merkesine sürtünmeyle, suluktan damlayan su ve yanlış taban malzemesi sonucu oluşabilir. Aynı zamanda düşük proteinli diet programıda neden olarak gösterilebilir, genellikler hamsterların dietlerinde %16′ın altında protein bulunduğunda meydana gelebilir. Bir diğer diet problemiyse mısır ve tahılların fazlaca verilmesidir. Çoğunlukla bu sorun taze sebze ve meyvelerin diete eklenmesi ve ya tahıllara haşlanmış pirinç katılmasıyla giderilebilir.
Önerilen: Tüy dökümüne karşı uygulanan genel iki yol vardır;
1) 1 veya 2 damla balık yağının yemine damlatılması
2) Böbreğe zarar verdiği için sarmısak içermeyen maya tabletlerinin 3-4 gün boyunca sürekli ve daha sonda haftada 1 olarak yeminin üzerine ilave edilmesidir.
Elmyra alıntı..

Ama bende nick_name diye düşünüyorum

LeoArryn
06-10-2010, 03:08 AM
İnsallah bu sorununu atLatır ,,, ... GeçmiŞ OLsun dilekleriMle ,,,

...:::ÇıTıR:::...
06-10-2010, 07:46 PM
TÜY DÖKÜMÜ: Yaşlı hamsterlarda böbrek işlevsizliğinin sonucu olarak görülebilir. Tüy dökümü aynı zamanda çark merkesine sürtünmeyle, suluktan damlayan su ve yanlış taban malzemesi sonucu oluşabilir. Aynı zamanda düşük proteinli diet programıda neden olarak gösterilebilir, genellikler hamsterların dietlerinde %16′ın altında protein bulunduğunda meydana gelebilir. Bir diğer diet problemiyse mısır ve tahılların fazlaca verilmesidir. Çoğunlukla bu sorun taze sebze ve meyvelerin diete eklenmesi ve ya tahıllara haşlanmış pirinç katılmasıyla giderilebilir.
Önerilen: Tüy dökümüne karşı uygulanan genel iki yol vardır;
1) 1 veya 2 damla balık yağının yemine damlatılması
2) Böbreğe zarar verdiği için sarmısak içermeyen maya tabletlerinin 3-4 gün boyunca sürekli ve daha sonda haftada 1 olarak yeminin üzerine ilave edilmesidir.
Elmyra alıntı..

Ama bende nick_name diye düşünüyorum

Peki ÇıTıR yaşlı mı 28 Haziran'da 13 aya gircek ??

-ErgünCan-
06-10-2010, 08:04 PM
Bilmiyorum zaten elmyradan alıntı yaptım ama ortalama hayatının yarısına gelmiş ..

ege
06-11-2010, 01:36 AM
Umarım iyileşir. Bir veterineri arayıp sor bence.

...:::MıSıR:::...
06-11-2010, 08:44 PM
Geçmiş oLsun :/