PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dodi'nin kafesini temziledim.

ege
08.06.10, 01:26 PM
Dün dodi'yi hamster topuna koydum ve kafesini temizledim. Kafesin altını çıkardım talaşını döktüm ve sabunlu suyla yıkadım. Sonra kuruladım ve yeni talaş koydum. Witte Melon talaşımın yarısından azı kaldı böylece :D Dodi tualetini yattığı yerlere yapmış yani boruya. üstelik boruda tek bir yere değil. Borunun bikaç yerine. Onları temizledim. Sonra dodinin borunun en altında depo ettiği eski yemleri çöpe attım (nasıl olsa hergün yem veriyorum ) Bunları yapmam biraz uzun sürdü. Dodi için de çok sıkıcı oldu çünkü ben tüm bunları yaparken o hamster topunun içindeydi. Dodi ara sıra hamster topunu her yere çarparak kapağını açmayı başardı ve içinden çıktı :D (bunu yapabileceini hiç düşünmemiştim). Dodi'nin kafesini temizledikten sonra hamster topundan çıkarıp kafesine koydum. Kafesini temizlerken huzursuz ve sıkılmış olmasına rağmen. Kafesine geri koyunca tekrar mutlu oldu. Bana biraz daha alıştığını hissettim. Artık sevmeye kalkınca eskisi kadar korkmuyor. Sanırım kafesini temizleyip ona iyilik yaptığımı anladı o yüzden bana daha çok alışmış durumda.:D

carpe diem
08.06.10, 01:48 PM
gözün aydın o zaman. eh her hamsterın sahibine bir alışma evresi var bunu aşabilmenize sevindim :) ben de karamel'i kafesini temizlerken topuna koyuyorum da syrian büyüdü artık çarka sığmıyor. biraz da spor yapsın diye topunu ayaklarına takıyorum odada dolaşmasın sadece dönsün diye. ama geçen bir baktım sesi kesildi. ne oluyo diye geldim bi baktım masanın üstünde dolaşıyo :D akıllı da ya.. aşağı düşecek diye ödüm koptu masa çok yüksekti ama o da gövdeyi geriye çekiyo öyle aşağı bakıyo yani tedbiri elden bırakmıyo :D ve evet şimdi malesef topu ayaklara takamıyorum ama yerdeyken de oraya buraya çarptıra çarptıra kapağını gevşetti ve yerdeyken de kapağı açıp çıkabiliyor. o yüzden dikkatli olmak lazım. bir de odan benim gibiyse yani yerlerde yığınla elektrik vs kablosu varsa sakın göz önünden ayırma dodiyi.

ege
08.06.10, 01:52 PM
:D teşekkür ederim odamda kablo yok sadece televizyonun kablosu var. Bi şey daha. Dodi niye tuvaletini yattığı yere yakın yapıyor. Üstelik tek bi yere değil kamsterlar kafeslerinde uyudukları yere en uzak yeri tuvalet olarak belirler ve hep oraya yapar diye okumuştum.