PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster yaraLanması ,

LeoArryn
06-08-2010, 12:10 AM
HAMSTER YARALANMA

Bazı zamanlarda başka hamsterler tarafından saldırıya uğrayarak, bazen kafes gibi bakım alanlarından kaçmaya çalışırken kafasını sıkıştırarak yaralanabilir.Yaralanan bölge eğer 1cm yi geçmiyorsa sorun yok demektir sadece su ve kolonyağını çok az şekilde karıştırarak hamsterinizi incitmeden yaraya sürmek yeterlidir…1cm uzuznluğunu kat kat aşan yaralarda bir veteriner yardımı mutlaka gerekir. Eğer hamsteriniz kafa kısmı veya karın bölgesinde yara aldıysa ve kan durmuyorsa durum malesef hamsterinizin ölümüyle sonuçlanabilmektedir..

Not: Benim önerim bu işin baticon denen maddeyle yapılmasıdır. Ve antibakteriyel bir yara kremi kullanılmasının (en azından veterinere gidene kadar) daha uygun olacağını düşünüyorum.

aLıntı *

Karbeyaz
09-08-2010, 11:14 PM
paylaşım için tesekkürler...

Benjamin
09-08-2010, 11:53 PM
Gerçekten atlanmaması gereken bir konu hepimizin hamişinin başına gelebilir hareketli yaratıklar sonuçta.teşekkür ederiz...

Hmstr
09-09-2010, 12:35 AM
Allah kimsenin başına vermesin

Karbeyaz
09-09-2010, 12:38 AM
İns. kimsenin basına gelmez

skaterboy
09-19-2010, 09:08 PM
benim başıma bu az kalsın geliyordu:(hamsterımı veterinere ara sıra hastalık varmı diye götürüorum karton bi kutu vardı özel 3 tane uzun ince delik vardı hamster baya kemirdi kaçim derken kafası sıkıştı iii iiiii diye bağırıyordu bende napıcağımı bilemedim direk kafasının olduğu yeri yırttım ama hiç birşey olmadı allaha şükür;)

skaterboy
09-19-2010, 09:15 PM
benimkinede bu oluyordu anlatim:hamsterımı ayda bir hastalığı varmı die veterinere götürüorum özel bi kutusu var üç tane uzun ince deliği var orayı hep kemirio bende izin vermiyorum ben bakmayınca fırsat bulup kemirmiş. sonra iiii iiiiiiii sesler geldi bide baktım hamsterın kafası sıkışmış iiiiiiiiii diye bağırıyor kafasını içeri sokmaya denedim hafifçe bastırıp ama daha çok canı yandı sonra çare yırtmak oldu ben bi yırttım hamster az kalsın betona düşüyordu son anda kurtardım ama ii son oldu

iskooo
09-27-2010, 12:37 AM
Bunu Bende Okudum Ama Gözü Kanıyor Sanırım Göz Kapaa Hafif Yırtıldı :(:(:(
Gözüne Kolonyağı Ve Su Koyamam Kör Ederim Yavrumu Nolur Yardım Edın :(:(:(
Sabah Olmasını Zoor Bekliyorum Hemen Veterineere Koşucam :(:(:(

xxMertcanxx
09-27-2010, 06:39 PM
Paylasım için saol tskürler =)

melisa_antony
09-27-2010, 10:49 PM
paylaşım için teşekkürler :D

ecem
11-13-2010, 10:24 AM
ayyyyyyyy az kalsın ölüomuş geçmş olsn cnm

LeoArryn
11-13-2010, 03:57 PM
:) paylaşım ve bilgilendirmek bizim işimiz , :)