PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kavga ediyor

hakobaba
30.05.10, 06:29 PM
hamsterim 2 tane yavru doğurdu ve yavrulardan biri cok çelimsiz küçük kaldı diğeri çok büyüdü dierine fark atıyor neredeyse ve büyüyen sürekli o çelimsiz olanı ezmeye ustune basmaya calısıyor hala annesinden faydalanamıyorum babaları baska kafeste ve yavrular yavruların 22. günleri su içiyorlar ayırmak istedim babanın kafesıne koydum sadece beyaz olanı cok rahatsız ediyor ama bir süre sonra alışır mı onun kafesıne koysam 2 kafes 2 suluk var baska kafese alamıyorum gelişen yavru yuzunden celimsizde gelmişmiyor neler yapabılırım yardımlarınız ıcın sımdıden teşekkurler....

hamsteradmin
30.05.10, 07:05 PM
Yavrulardan çelimsiz olanı anneyle bırak, gelişmiş olanı ayrı bir yere al veya sahiplendir.Geçici olarak çıkamayacağı yükseklikte bir yere alabilirsin ama en kısa zamanda sahiplendirmen gerekir rahat edebilmesi için. Baba yavruya zarar veriyor mu ne yapıyor

hakobaba
30.05.10, 07:06 PM
baba ile yavruyu kafese değil dışarda bir yere koydum baba sureklı yavrunun pesınden popo kısmını kokluyor ve yavruda onun ama yavru rahatsız gibi yada bu tanıma aşamasımı anlıyamadım...

hamsteradmin
30.05.10, 07:15 PM
eğer iki kafes varsa anneyle çelimsiz yavruyu bir yere, babayla diğer yavruyu da diğer kafese alabilirsin, bugün babayı gözlemlersin, rahatsız edecek gibiyse yavruyu ayrı bir yere alırsın.

hakobaba
30.05.10, 07:16 PM
anladım saolasınız tesekkurler...

hamsteradmin
30.05.10, 07:17 PM
Rica ederim, yeni kafes alamıyorsan en iyisi yavruyu sahiplendirmek. Sevgiler

hakobaba
30.05.10, 08:53 PM
öyle yapıcam fakat bugun hesapladım 22 gun degıl 19 gun olmuş ve suluktan su ıcıyorlar gözleride acılmıs fotoraflarını koyucam bırazdan su anda sahıplendırılebılır mı siz karar verirsiniz...

Resmi Ekledim...

hakobaba
31.05.10, 05:05 PM
resmını ekledim bir bakın hanı su anda sahıplendirilebilecek zamanda anlıyamadım cunku ben aldıgımda bu kadar kucuk değildi..

hamsteradmin
31.05.10, 05:09 PM
Kendi kendine yemek yiyebiliyor mu, annesini emiyor mu, bunlar önemli, ama gelişimi tamamladıysa ve annesiyle yan yana getiremiyorsan yapacak bir şey yok, vermek daha iyi.

hakobaba
31.05.10, 05:35 PM
yemek yiyo kendi kendine su içiyor annesi ile değil kardeşi ile kavga ediyor ve diger yavrunun gelısmını engelledıgı ıcın gelısmedı ve o yavruyu almam gerekıyor ıcınden sımdı babası ılede anlasamadı babası ayrı bı kafeste benım elımde ortadan bolmelı kafese celımsız yavru ıle annesını dıger bolmeye o gelısen yavruyu koydum...

leydim_cici
02.06.10, 09:41 PM
bnm hamsterımdan peki türü nedir