PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakarsanız Sevinirim

Olympos
07-04-2009, 12:19 AM
SLm arkadaslar yakında bir hamster alıcam kafesi nasıl olması lazım alacağım cins syran tek yasayabiliyorlarmıs birde aksesuar hakkında 2 sorum var hamster topu ne işe yarıor bide kafes içinde tüneller oluor o ne işe yarıor

Not=amacımız bilgi alışverişi bilmediklerimizi öğrenmek unutmayalım ki bilgi paylaşıldıkça güzeldir sevgi+saygılar

hamsteradmin
07-04-2009, 12:27 AM
Arkadaşlar da yazsın, ben de görmüşken not düşeyim. Mümkün olan en geniş kafes olsun, çarkı gonzaleslerin boyuna göre olmamalı, yoksa syrian sığmaz. Tüneller saklanma ve dar yerlerden gitme içgüdüsünü tatmin için. Hamster topu kafesin içindeki koşma çarkıyla aynı görevi görüyor, tek farkı kafesin dışında kullanılması ve hamstera özgürce gezebilme imkanı sağlaması. Topla evin içinde koşabiliyorlar. Ayaklığa takarsanız kafesin dışında ama ayaklık üstünde sabit oluyor.

Kafes telleri çok geniş olmamalı, kafalarının geçtiği her yerden geçebilirler. Suluk, kaliteli yem, bunlar çok önemli. İnternetten fiyat araştırmanızı yaparak gidin, petshoplar yüksek fiyat söylemeye eğilimli.

Agentzero
07-04-2009, 05:33 PM
ya petshoplarda bi kafes 80-90 liradan başlıyor.İmkanı olanlar Mısır çarşısına gitsinler

hamsteradmin
07-04-2009, 05:38 PM
Agentzero, Kadıköy'deki petshoplarda 35-40 a güzel bir kafes bulunuyor. Hatta 2 katlı markalı kafesler 55 tl. Mısır Çarşısı'nı ucuz zannederler ama artık öyle değil çünkü esnaf fiyat anlaşmasına varıyor kendi arasında ve mümkün olduğunca çok kar etmeye çalışıyor gelen her müşteriden. Üstelik genelde bakımsız ve pis de oluyor ordaki petshoplar, malzeme belki ama hayvan almak için hiç gitmemek lazım. Burda anlatılmayacak çok fazla olay var malesef. Ben internetten alışverişi de tavsiye ederim, birkaç güvenilir alışveriş sitesi var ve piyasada olduğundan daha çok çeşit, daha uygun fiyatlara satılabiliyor. Fakat hepsinde böyle değil, birkaç tanesi.

Agentzero
07-04-2009, 09:12 PM
ya petshoplarda 70-80'den başlayınca burdada adam 25 liradan verince daracık kafes aldım hamsterlara.Şimdi yenisi alayım diyorum ama bu seferde ailem izin vermiyor.Kadıköy bnmde aklıma geldi ama maalesef daha and. yakasına geçmeme izin vermiyorlar.İnternetten hayatta alışveriş yapmam bnce hiç güvenilir değiller.

hamsteradmin
07-04-2009, 09:32 PM
Kredikartı bilgisi vermeye gerek yok, havale yapılabilir bankaya para yatırarak. Benim güvendiğim ve bildiğim birkaç adres var, onlara dayanarak konuştum, tabi hiç güvenilmeyecek olanlar çok.

Olympos
07-04-2009, 11:07 PM
öncelikle bilgilendirdiğiniz için hepinize tşk ederim.hamsteradmin bana güvenilir bir veya birkaç site adresi verirmisin kafes için şimdiden tşkler

hamsteradmin
07-05-2009, 01:04 AM
Özel mesajla yazıyorum.

Olympos
07-05-2009, 07:09 PM
İlginiz için tşk ederim hamsteradmin Sevgiler.

uğur11
07-22-2009, 10:56 AM
olympos sen bursa-inegöllümüsün :-

Olympos
07-24-2009, 12:38 AM
Hayır Diilim =)