PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kan!

mrbkrts
05-29-2010, 10:09 AM
merhaba arkadaşlar,

tarçın (gonzales) yaklaşık 2 hafta önce 3 tane sağlıklı yavru dünyaya getirdi,yavrular büyüdü,hala anneleriyle ama tarçın yavaş yavaş sütten kesmeye başladı.dün akşam ki tarçın'ın koluma tırmanma seromonisi öncesi elime zıplamayı çok sever,elime geldi sevdim onu ve yerine koyduğumda avucumda kan vardı.hemen aldım tarçın'ı ve ters çevirince üreme organında kan vardır.aklıma birkaç olasılık geldi ve sizin de görüşlerinizi almak istedim:

1-tarçın'ın doğurduğunu anlayamadığım için zeytin'le doğum sonrası yine çiftleştiklerini çok iyi biliyorum.acaba bu kan doğum öncesinin hazırlığı mı?fakat bu sefer de yavruların 2 haftalık olması kafamı karıştırıyor (hamilelik süresi)?

2-kızgınlık dönemine girmiş olabileceğini de düşündüm.acaba regl mi oldu diye de düşünmüyor değilim ama bu hayvanlarda kanı sadece doğumdan sonra gördüm,o da doğum esnasında olandı.hamsterlerın regl olduğuyla ilgili kesin bir bilgiye de rastlamadım araştırmalarımda!

3-ishal olayına rastlamadım,yemleri değişti (sürekli aldığım yemi bulamayınca),kuru muz parçacıkları olan bir yem kullanıyorum şimdi (tropic olabilir?)

benim aklıma gelen olasılıklar ve sebepleri bunlar.sizce neden olmuş olabilir?