PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Lütfen

Olympos
03.07.09, 11:38 PM
Herkese slmlar aranıza yeni katıldım bu forumu iyice inceledikten sonra bir hamster sahibi olmaya karar verdim ben syran cinsini istiorum ve petshoptan gidip alacağım peki petsohtan bir yetkili bana bir hamster verdi ve ben onun syran cinsi olduğunu nereden anlayabilirim gonzales verebilirler ben syran olduğunu nasıl anlayabilirim ve yavru olduğunu nasıl anlayabilirim herkese şimdiden tşkler.Yardımlarınızı bekliorum.

hamsteradmin
03.07.09, 11:54 PM
Syrian ve gonzales fotoğraflarımız var sitede. Onları incele. Suriye'nin tipik özellikleri vardır, burun kırmızı ve iridir mesela. Kafa yapısı, daha iri oluşu vb bunlara dikkat et. Yavru bir syrian, yetişkin bir gonzales kadardır neredeyse.Aynı zamanda şişman, tüylü ve tembel görünürler çoğu zaman.

Gonzalesler minik minik olurlar, beyaz ya da gri kırçıllıları daha fazla görülüyor.

Syrian'ın yavru olup olmadığını boyutlarından anlayabilirsin. Mümkün olduğunca ufak ebatlarda bir tane seçersen yavru alma şansın olur. Fazla iri ve hantal görünmeyenler yavrulardır. Baktın boyutlar büyükse bil ki onlar yetişkin olmuşlar.

Olympos
03.07.09, 11:58 PM
Tşk Ediorum Bilginiz için bir sorum daha olucak dişi mi daha uysaldır erkek mi ne tavsiye edersiniz bu konuda şimdiden tşkler

hamsteradmin
04.07.09, 12:00 AM
Benim tercihim dişidir, o da erkeklerin testisleri epey iri olduğu için, rahatsız edici bir görüntü olabiliyor, onun dışında pek fark yok denebilir. Önemli olan hayvanın sağlıklı ve uysal olmasıdır temelde, bu da dişi veya erkek olarak değişmez.

Olympos
04.07.09, 12:01 AM
peki dişinin çiftleşme zamanı geldiğinde hırçınlaşmaz mı bu erkektede gecerlimidir.tşkler

hamsteradmin
04.07.09, 12:04 AM
Açık söyleyeyim erkek beslemedim ama erkeklerin idrarlarının hormonlar nedeniyle daha fazla kokabileceğini düşünüyorum, hatta forumda böyle bir konuşmamız olmuştu bir arkadaşla.

Benim beslediğim dişilerde hiçbir hırçınlaşma olmadı, arkadaşlarımdaki erkeklerde de herhangi bir hırçınlaşma yok, ama benim hamsterımın öz kardeşi, ki o da bir dişiydi, son derece hareketli ve azmandı. Bu tamamen hayvanın karakteriyle ilgili, alırken elinde durmayan veya ısıran, kaçan bir hayvanı almamaya çalış, erkek veya dişi çok fark etmez.

Olympos
04.07.09, 12:08 AM
Aradığım Cevapları Aldım ve Yeterince Bilgim oldu sayenizde hızlı cevap ve ilgiden dolayı size tşk ediorum hamsteradmin kendinize ve hamsterınıza iyi bakın

hamsteradmin
04.07.09, 12:09 AM
Rica ederim, hamsterını aldıktan sonra da bol bol yaz bize. :) Sevgiler

Olympos
04.07.09, 12:10 AM
Seve Seve Yazarım Tabiki Sevgiler.