PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çark ve Kaşınma yardım

baturay231
05-27-2010, 12:28 AM
Arkadaşlar iyi günler benim tarçın ın çarkı küçük gibime geliyor ama tarçın binip koşturuyor sizce nasıl bir suriye hamsterı için

birda hayvan bugün kaşınmaya başladı daha önce olmamıştı böyle kemirme taşının yanına gidiyor ona sürtüyor ve kendini yalıyor kendini sallıyor böyle köpeklerin sudan çıktıgı andaki gibi sizce nedir bi sorun teşkil eder mi ?
şimdiden teşekkürler :)

Beatnik
05-27-2010, 12:44 AM
HayLazında çarkı bundan ama mor daha büyüğü yok diye biliyorum varsa sölesinler bende alcam çünkü zor sığıyo :D kaşınmasıda çok normal kendilerini temizliyolar hatta kaşınmassa bi sorun var diye düşün bence :D tükürüklerinde bi madde varmış kendilerini temizlemeye yardımcı olan :)

baturay231
05-27-2010, 12:52 AM
Yok bu öyle degil talaslı kata iniyor dişini törpülemek için taş var ya onun yanında böyle hoplayıp zıplıyo falan böcek varmış gibi yapıyor sonra kasınıyıor sonra sallanıyor böcek var mı diye baktım yok pire bit falan olabilir mi bu hayvanlarda ?

matum
05-27-2010, 01:01 AM
bende de var bu çarklardan habitrailin çarkları oldukça büyük oluyor, epey satmıştım ordan biliyorum hatta 2 gonzales bir arada çeviriyordu.

baturay231
05-27-2010, 01:12 AM
Çok büyük degil ya hayvan bükülüyor hızlı koşamıyor :S

Beatnik
05-27-2010, 01:18 AM
ewt suriyeler için küçük kalıo bu çarklar bile :(

Bit - Pire

Bit ve pire hamsterınıza kedi, köpekten geçebilir evinizde beslediğiniz. Hamsterınızı veterinere götürmelisiniz ki size pire ilacı versin. Hamsterınıza Başka hayvanların pire ilaçlarını kullanmak zararlı olabilir . Her kullanımdan önce talaşları değiştirin böylece bit ve pire yumurtaları etkisiz hale getirilmiş olabilir. Tabi bu arada herkesin iyiliği için,evde başka bir hayvanınız varsa onu da bit ve pirelerden arındırmalsınız .

Uyuz

Eğer hamsterınız kafasını sık sık sallıyorsa, kulaklarını kaşıyorsa, tüyleri dökülüyorsa ve genel olaraqk kötü görünüyorsa uyuz olabilir. Bu küçük gri yaratıklar burnunu, kulaklarını ve genital bölgesini mesken tutmuş demektir. Veterinere giderseniz büyük ihtimalle size ilaçlı bir banyo, kafesin ve içindeki eşyaların steril edilmesi, talaşın değiştirilmesi gibi bir reçete yazacaktır. Hamsterınız banyo yaptırdıktan sonra kendi ellerinizi de yıkamayı unutmayın. İyi bir hijyen hastalığın kontrol altına alınmasında çok önemlidir

[Alıntıdır.]

bunları buldum inşl işine yarar :)

baturay231
05-27-2010, 09:40 PM
Teşekkürler =) Çarklarında en büyük çaplısı kaç

selman
05-28-2010, 01:22 AM
en büyük 16cm'lik bulabildim ben imzamdaki videolardan görebilirsin.

nick_name
05-28-2010, 08:07 AM
bende de var bu çarklardan habitrailin çarkları oldukça büyük oluyor, epey satmıştım ordan biliyorum hatta 2 gonzales bir arada çeviriyordu.

ne 2'si bende 4 tane yetişkin beraber dönüyor bende :D ayrıca ben bugün kızılayda çapı 22 cm'lik çark gördüm ;)