PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hala korkusunu yenemedi!

mrbkrts
05-23-2010, 12:45 PM
merhaba arkadaşlar.
bir önceki konuda yine aynı derdimi iletmiştim size: [Only Registered Users Can See Links]

konu ve sıkıntı hala güncel.yeni aldığım suriye hamsterım acayip korkak,yaklaşık 2 ay oldu ama en ufak bir sesten,parmak şıklatılmasından bile korkuyor.aşırı ürkek.elime geliyor,çarka biniyor,ısırmıyor ama inanılmaz korkak.

bu ürkekliği nasıl yenicez?yardımcı olursanız sevinirim.

Basakolin
05-23-2010, 02:14 PM
geçmiş hayatında yaşadıklarından etkilenmiş ve psikolojisi bozulmuş olabilir .. ona güven duygusunu göstermen lazım

selman
05-23-2010, 05:24 PM
elinden geldiği kadar düzgün baktıktan sonra beklemekten başka bir şey yok. özellikle petshoplardan gelen hayvanlarda ciddi psikolojik veya fizyolojik travmalar olması normal.

mrbkrts
05-23-2010, 11:17 PM
elinden geldiği kadar düzgün baktıktan sonra beklemekten başka bir şey yok. özellikle petshoplardan gelen hayvanlarda ciddi psikolojik veya fizyolojik travmalar olması normal.

ben de artık senin ve başak gibi düşünmeye başladım.herhalde önceden gelenlerin birikiminden kaynaklanıyor tüm bu korkusu.bir daha petshoptan değil de gonzalesleri aldığım gibi direk bakan birinden alıcam.zaten çok kötü şartlarda bakılıyordu orda hayvanlar,en azından bir tanesini kurtardığıma seviniyorum.

Basakolin
05-24-2010, 09:06 PM
bn seçim yaparken bana en içten davrananı seçiyorum :) mesela kendiminkileri seçerken koluma tırmanmışlardı bnde aldım 2 sini :)

mrbkrts
05-24-2010, 11:42 PM
ben de aslında alacağın hayvanla vakit geçirmen gerektiğini biliyorum ama benim o kadar vaktim olmadı.aslında bir tanesi vardı hiç inmedi elimden ama ben nedense şimdiki mısır'ı aldım.