PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım !

**karameL'm
22.05.10, 11:51 PM
meraba arkadaşlar,hamsterım karamel dişi tek yaşıo elime aldığımda kuyruğunu kaldırıyo bu çiftleşmek istediği anlama geliyo yada öylemi:confused: kafesine koyduk yarım saat sonra tekrar aldık ölü gibiydi nasıl bırakırsak öyle kalıodu elime almak için dokunduğumda direk kuyruğu kalkıyo şuanda acayip durgun ! napacağım bilmiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

**karameL'm
22.05.10, 11:52 PM
yazmayı unutmuşum afedersiniz,annem yavru istemiyo evde kedi var :/ teşekkürler..

Basakolin
23.05.10, 09:39 AM
kuyruğunu kaldırmasının ne demek olduğunu bilmiyorum.. ama durgun diyosun bnn kuyruğunu kaldırmasıyla pek alakası olduğunu sanmıyorum.. biraz daha ayrıntılı söylermisin ?

-ErgünCan-
23.05.10, 12:12 PM
Kuyruğunu kaldırması çiftleşmeye oke demesidir ..

**karameL'm
23.05.10, 12:17 PM
teşekkürler arkadaşlar :) basakolin: şöyle diyim,kuyruğunu kaldırdı elime aldım sevdim koltuğun üzerine bıraktım yerinden kıpırdamadım bakışları tedirgin olmuş gibiydi şuan düzeldi.. peki çiftleştirmesem bi sorun yaratırmı hamsterım için ??

Basakolin
23.05.10, 02:15 PM
hayır yaratmaz . .ama yavru olmasını istiyorsan bu duruma hazır .. bakabileceğini söylüyo ( kndi yorumum xD :P )

-ErgünCan-
23.05.10, 03:09 PM
Evet başak ablaya katılıyorum.. 4 ile 6 ay arasında çiftleşmeye uygun yaş aralığı die biliorm

selman
23.05.10, 05:34 PM
dişi suriye hamsterları cinsel olgunluğa ulaştıktan sonra (yaklaşık 6. haftadan itibaren) 4 günde bir (nadir olarak 3 veya 5 günde olabilir) sırt ve popo kısmı arası nazikce okşandığında kuyruğunu havaya dikerek kaskatı kesilir. bu erkeği çiifleşmek için kabul ettiği manasına gelir. bu durum dışında yanına erkek hamster konulursa ciddi kavgalarla sonuçlanır. çiftleştirmen şart değil 12 veya 14 aylık olana kadar (doğurgan olduğu aralık) bu durum devam edecek, gayet normal bir durum. arkadaşlarımızında belirttiği gibi 4 - 6 ay arası ilk çifleştime için uygundur. erken veya geç çifleştirilmesi anne ve yavru sağlığı için büyük riskler içerir. aşağıdaki konudaki benim kızın fotolarıda bu durumdayken çekilmiştir.

[Only Registered Users Can See Links]

**karameL'm
24.05.10, 07:33 PM
herkese çok teşekkürler,aydınlattınız beni :D :)