PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterlarım hamile kalmıyor !! Lütfen bilen olası sebebini yazsın , yardım !

hiliklefilik
05-21-2010, 01:26 AM
Herkese merhabalar. 3 tane gonzalesim var erişkin 2'si dişi ve 4 aylık. Erkek ise 3 aylık. Dişileri sırayla erkeğin kafesine koyuyorum. Yaklaşık 1 hafta bırakıyorum. Sonra diğer dişiyi erkeğin kafesine koyuyorum. Dişileri erkeğin kafesine koyarla koymaz erkek hemen dişinin üzerine çıkıyor, hiç peşini bırakmıyor. Hatta dişilerden birisiyle tam çiftleşme gerçekleşti. Üzerinden 2-3 hafta geçti dişiler ne hamile ne de bebeklerimiz oldu .. Yani dişileri 1 hafta, 1 hafta erkeğin yanına koyuyorum bişeyler olması lazım çoktan dimi? Bu durumun anormalliği nerede arkadaşlar, neden olabilir bu durum ?? (Cinsiyetlerden eminim, hamsterların hepsi erişkin ve gonzales)

Basakolin
05-21-2010, 12:25 PM
kısır olabilir.. 2 dişinin kısır olma olasılığıyla erkeğin kini karşılaştırırsak erkek daha fazla .. yani erkek kısır olabilir .. ama eğer bndan dolayı erkeği vermeyi düşünüyosan verme bnce onun yerine bi tane daha al erkek ksır die onu verme

hiliklefilik
05-21-2010, 06:14 PM
yok hemstırlarımın hiçbirini vermeyi düşünmüyorum. ama yavrularımız olsun da çok istiyorum. erkeğin de kısır olma ihtimali düşüktür diye düşünüyorum ya

Basakolin
05-21-2010, 07:29 PM
ne güzel çünkü bazı kişiler veriyolar böyle nedenlerden dolayı :) .. şu ihtimaldende olabilir .. çiftleşmenin gerçekleşmesi için erkeğin deneğimli ve daha erişkin olması lazım.. senin hamsterlerinden kız olnlar erkektn daha büyük bndan dolayı erkek beceremiyo olabilir :D

hiliklefilik
05-22-2010, 01:06 AM
Erkek biraz cılız ve pasif kalıyo acaba ondan olabilir mi dediğin gibi :) bizim dişiler zaten canavar gibi, biri şişman biri üçgen. şişman olan suriye hemstırı boyutuna ulaştı:D

Basakolin
05-22-2010, 12:58 PM
:D ondandır o zaman