PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ŞapŞalla - Şaşkın :)

grkmspr
05-19-2010, 07:57 PM
Irkları gonzales.

Erkek olan beyaz - Şaşkın
Kahve olan dişi - Şapşal

Erkek çok uysal sakin günde 1-2 kez çark dönüyo. Yuvasında 7/24 uyuyo :) aşşağı pek inmiyo.

Dişi delii :) Saatlerce bıkmadan çark dönebiliyo. Geceleri uyutmuyo. Çarkla işi bitio kafesi kemirio. Kafese tırmanıyo. dşüyo kalkıo bişiler yiyo içiyo yine koşuo kemirio gidio böle :)

Son zamanlarda dişi hamile galiba iyice hırçınlaştı :) falan filan :)

Fotoğraflar

[Only Registered Users Can See Links]
Uyuyolar Burda :)

Basakolin
05-20-2010, 10:19 AM
yenimi aldın?

grkmspr
05-20-2010, 10:32 AM
1 ay geçti snrm :) 15.04.2010 da almşm

Basakolin
05-20-2010, 11:24 AM
bnm eski hamsterlerime benziyolarda ondan sordum hele büyük olan Rocky in aynısı pe shopa verdimde :( senmi aldın diye :) bu arad çok tatlılar :D

nick_name
05-20-2010, 11:41 AM
bende yeni aldım.şu an arkadaşta.ama bende kahve olan erkek.siyah gözlü albino geni olmayan dişi.yavruları bayağı renkli bekliyorum.aldığımda hamileydi ama adamların haberi yoktu :P

aysu_levent
05-20-2010, 01:22 PM
çok şekerler sağlıkla büyüsünler 1. fotodaki bebekmi?

-ErgünCan-
05-20-2010, 04:27 PM
Çok tatlılar maşallah

Şaşkın
05-20-2010, 09:06 PM
Benimde Gonzalesim 11 mayısta dogurdu ama hamıleyken gece yarısı 5 te erkek olanla cok kotu kavga ettıler ve ben cok zor ayırdım delı gıbı dişi olan erkek olana saldırıyodu sanırım öldürücekti. benım yavrularım başta 7 taneydı daha sonra farkettım kı bı tanesi ölü doğum gıbı bişey olmus sanırım şuanda 5 yawru var 1 tanesıne noldu bılmıyorum kafeste ölüsünü bulamadım anne yemiş olabılır mı? eger yediyse yawrularım tüylendi sırtlarındaki o çizgi cıktı bu saatten snrada öldürebilir mi? ben yawruları sevıyorum ama bsey demiyo brkmıyoda emziriyo? ek gıda olarak yumurta kabak marul bisküvi patates verıyorum bide suyuna her gun 3/1 su ve bir çay kasıgı yogurt koyuyorum. Yawrular ne zaman sütten kesilir? anneden ne zaman ayırabılırım?

Basakolin
05-20-2010, 11:33 PM
yavrular 1 ay sonra sütten kesilecek zaten büyüdükçe su içmeye çarkta dönmeye başlıyo .. eğer anneyle baba çok kavga ediyorsa 1 kafes alıp babayı o kafese koycan 1 ay sonra bebekler büyüyünce erkek olanları babanın yanına kız olanlkar annenin yanında kalcak.. bu şekilde bakıan ewt bnmde 5 tena yavrum olmuştu ilk başta hepsi iyiydi.. sonra 1 tanesini göremedim 1 haftalıkken kayboldu kafeste bulamadım ya hastaydı öldü anne yedi yada hastayken annesi yedi ..

Şaşkın
05-20-2010, 11:50 PM
katı cisimler yemeye basladılar zaten cekırdek yıolar baska bsey yemıyolar ama

grkmspr
05-26-2010, 11:01 AM
Yawrular Doğduuuu :)

6 tane yawru yanlş saymadıysam :) beyaz olan baba yanlış anlaşılmasın :)

yanliş yere yazmşm pardon

Şaşkın
05-29-2010, 12:33 AM
ay cok tatlılarrrr :) benımkılerde boleydı sakın hata yapıp dokunma yavrulara ben dokundum ve sanırım 1 tanesını benım yuzumden yedı benım aklımda anne dogurduktan snra yavruları yıo dıe kalmıstı gorur gormez yavruların hebsını telasla elıme aldım daha snra sıteden ogrendımkı emzırıyomus ve yanında kalması ek besınler alması gerekıyomus ben yogurtla dere otu maydonoz marul falan verıyorum yavrular da yemeye basladı carktada donuyolar artık :) cok mutluyuz :)

xxMertcanxx
06-07-2010, 10:21 PM
türü ney bunların

xxMertcanxx
06-07-2010, 10:23 PM
onların sulugu tam tepelrin de sulugdan 1 2 damla su döküle bilir zarar werirmikilerben olsam nolur nolamz die cekrdim azcık yana sulugu

xxMertcanxx
06-07-2010, 10:24 PM
allah zun ömürler wrsincok tatlılar yerm onlarııı

LeoArryn
06-07-2010, 11:27 PM
allah Uzun ÖmürLer vERsin Çok tatlılarMışş :)

grkmspr
06-08-2010, 03:26 AM
değiştirdim düzeni büyüdüler ztn artk