PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterımın hamile olduğunu nerdn anlarım?

grkmspr
05-19-2010, 01:24 AM
DOĞURDU
konu başlığını doğurdu diye değiştirsek iyi olur sanki :)

[Only Registered Users Can See Links]

arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce 2 tane hamster aldım... biri kız biri erkek :) (gonzalez)

kız olan biraz ufaktı boyut olark erkek ise daha büyük. satıcı 2 side yawru dedide belkide ben erkeği biraz büyük almştm.

erkek bembeyaz, kız hahve. yaşam biçimleri;

kız olan kahve, sürekli yaramazlık peşinde. ısırıo, kafesten kaçıo, tırmanı tepesine çıkıo, çarkta çok fazla dönüyo (iyi bişeyde beyaz hiç bişi yapmıo), kafesi kemirip duruo, çok aktif kısacası

erkek olansa dede gibi :) ısırmıyo :), çarkta çok az dönüyo, hiç kaçma girişiminde bulunmadı, kafesi kemirmiyo çok sakin. sadece yemek yemek ve su içmek için evinden çıkıo :S

şimdi aldığmda 1 aylk felan varlardı snrm öle çok ufkta deillerdi. :) şimdi 2 aylk felanlar snrm :)

kızım hamile olmz heralde ama şey merk ettm memeleri çıkmış :) böyle belli oluo 2 taraftan. bide göbeğinde erkeklerde olan o koku bezesi gibi bişi var snrm bilmiorm.

asıl sorum memesi çıkarmı normaldede yoksa büyüdüğü için ben mi yeni farkettim :) bide kaç memesi olur? teşekkürlr

resim eklym

*Hazal*
05-19-2010, 01:55 PM
eğer memeleri belirginleştiyse evet gonzalesin hamile :) benim eski gonzalesim hamileykenn karnına dokunmamada izin vermiyodu sende bi dene bakalım napıcak

nick_name
05-19-2010, 03:27 PM
toplam 8 meme olur.hepsi iyice belirginleşmişse 1 hafta içinde yavru gelebilir :)

grkmspr
05-19-2010, 04:24 PM
4 yada 6 tane görebildim çok fazla oynuyo :( bakalım nolcak :) bide acayip vahşileşmiş :) deli gibi ısırıyo :S

nick_name
05-19-2010, 05:07 PM
elinize alıp ters çevirin iyice bakın.sayı 4-6 arası ise yaklaşık 1 hafta olmalı.

grkmspr
05-19-2010, 05:14 PM
Şimdi uyuyo rahatsız etmiyim :) akşam bakarım tekrar belki azöncede uykudan kaldırdığımdan gereksiz vahşilk yapmştr :P zaten vahşide abarttı bu sefer .. böle anne yavrulara nasıl bakcak bakalım. bide ek gıda ne veriyim vermelimiyim. çok ufak zaten hamileyse nasıl çıkcak çok merk ediorm 1-2 tane ancak çıkar erkek, dişinin 2 katı nerdeyse :)

nick_name
05-19-2010, 07:20 PM
yavrular fazla büyük olmaz zaten.sizin 1-2 dediğiniz bazen 4-6 tane doğuruyor.ama yeme olayına bir şey diyemem

grkmspr
05-19-2010, 07:43 PM
4 tane var memesi valla :) yada ben göremiom gerisini yeni resimler çektim. elimi parçaladı ztn spa ilk defa kan içinde kaldm :) resim ekleyesim geldi :)

Uyuyolar Burda :)

leydim_cici
05-20-2010, 11:21 AM
bu arada kafesin benimkinin tıpkısı bak burda gözüküyo sadece rengi farklı

nick_name
05-20-2010, 11:42 AM
bu arada kafesin benimkinin tıpkısı bak burda gözüküyo sadece rengi farklı

kafesi çok kullanışsız dizayn etmişsin.yuvanın arkasında tutturma yeri olmalı onu boşluğa taksaydın üst kat rahatlardı. ;)

grkmspr
05-20-2010, 11:44 AM
2. kata çıkamıyorm çıkabilsem 2. kat yapmak istiorm çocuklara :)

Şaşkın
05-20-2010, 12:07 PM
Benimde Gonzalesim 11 mayısta dogurdu ama hamıleyken gece yarısı 5 te erkek olanla cok kotu kavga ettıler ve ben cok zor ayırdım delı gıbı dişi olan erkek olana saldırıyodu sanırım öldürücekti seninki öle bi girişimde bulundumu? benım yavrularım başta 7 taneydı daha sonra farkettım kı bı tanesi ölü doğum gıbı bişey olmus sanırım şuanda 5 yawru var 1 tanesıne noldu bılmıyorum kafeste ölüsünü bulamadım anne yemiş olabılır mı? eger yediyse yawrularım tüylendi sırtlarındaki o çizgi cıktı bu saatten snrada öldürebilir mi? ben yawruları sevıyorum ama bsey demiyo brkmıyoda emziriyo? ek gıda olarak yumurta kabak marul bisküvi patates verıyorum bide suyuna her gun 3/1 su ve bir çay kasıgı yogurt koyuyorum. Yawrular ne zaman sütten kesilir? anneden ne zaman ayırabılırım?

grkmspr
05-26-2010, 11:06 AM
Yawrular Doğduuuu :)

6 tane yawru yanlş saymadıysam :) beyaz olan baba yanlış anlaşılmasın :)

hiliklefilik
05-26-2010, 04:28 PM
tebrikler dostum çok güzel duygu :) darısı bizimkilere artık :)